6 نکته برای تولید تبلیغات جذاب

تولید تبلیغات جذاب در بازار پرسروصدا و پررقیب امروز توسط ابزار تبلیغات بیشتر از دوره‌های دیگری مورد اهمیت است. تولید یک تبلیغ خوب بیشتر از آنکه نیاز به هزینه‌های گزاف داشته باشد نیازمند هنر جذب مشتری درکوتاهترین و بهترین شکل ممکن است. تبلیغ شما باید با تلفیق زبان طنز و اعتماد بخش مخاطب را مجاب کند که فعالیت مدنظر شما را انجام دهد. از طرفی در متن تبلیغ باید به چیزی اشاره کنید که مشکل مخاطب به حساب می‌آید.

تبلیغی موفق است که مخاطب با دیدن آن دست از جستجو بردارد و شما را برای ادامه‌ی مسیر انتخاب کند.در این مسیر میتوانید پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران را دنبال کنید.

تبلیغی خوب است که:

  • از نظرات مخاطبان استفاده کند.
  • نوعی فوریت و احساس نیاز در مخاطب القا کند.
  • اطلاعات مناسبی به مخاطب دهد.
  • متقاعدکننده باشد.
  • داستان جذابی را روایت کند.

تولید تبلیغات جذاب

یک تبلیغ خوب باید یک تا سه فاکتور از فاکتورهای فوق را داشته باشد. از طرفی گرافیک تبلیغ باید به اندازه کافی جذاب باشد.

روش‌هایی که در ادامه‌ی این مقاله به آن اشاره می‌کنیم به شما کمک می‌کند که تبلیغات تاثیرگذاری را تولید کنید.

این روش‌ها به عنوان یک مرجع برای تولید یا ویرایش تبلیغ تولید شده کارآمد هستند. به عبارت دیگر شما می‌توانید از این روش‌ها به عنوان آخرین قدم قبل از آزمونA/B و یا اولین قدم بعد از شکل‌گیری ایده بهره ببرید. در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه برونسپاری کنید.

1. از کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر می‌خواهید تبلیغ شما در صفحه‌ی نتایج جستجو در الویت‌های بالاتری نمایش داده شود، باید در متن تبلیغ کلمات کلیدی مناسب به‌کار ببرید. استفاده از کلمات کلیدی کلی ترافیک تبلیغ شما را کاهش می‌دهد.

متن تبلیغ را به واضح‌ترین شکل ممکن و بدون ابهام بنویسید.

2. مشکلی از مخاطبانتان را حل کنید

کالا و خدمات شما برای رفع یک نیاز مشخص طراحی شده است. شما باید این ویژگی را تحت عنوان راه حلی برای مشکل مخاطبان بیان کنید. برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

3. از جملات سوالی استفاده کنید

استفاده از سوال در متن تبلیغ مخاطب تنبل را به چالش می‌کشد. درنتیجه او را برای کلیک بر روی تبلیغ شما تشویق می‌کند.

4. از توصیفات مشتریانتان استفاده کنید

اهمیت به نظرات مخاطبان و درخواست ثبت بازخورد منجر به ایجاد اعتماد بین شما و مخاطبانتان می‌شود. شاید یکی از مهمترین علل محبوبیت وب‌سایت‌هایی مانند Yelp همین موضوع است. استفاده از بازخوردهای مثبت مخاطبان در تبلیغات شما مفید است. زیرا سایر مخاطبان به گفته دیگران در مورد شما بیشتر اعتماد می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که بر روی تبلیغ شما کلیک کنند.

5. با نوشته خود احساس نیاز در مخاطب ایجاد کنید

متن و محتوای مناسب تبلیغ را به گونه‌ای بنویسید که مخاطبان احساس کنند به کالا یا خدمات شما احتیاج دارند.

المان CTA یکی از المان‌های تاثیرگذار در این حوزه است. برای این المان از کلماتی مانند “بیشتر بیاموزید” استفاده کنید. این کلمات به مخاطب القا می‌کند که شما مطالب آموزنده و کاربردی‌ای برای او تدارک دیده‌اید.

6. از اعداد و داده‌ها استفاده کنید

اعداد اطلاعات بی‌نظیری را در اختیار شما قرار می‌دهد. استفاده از آمار و ارقام ذهن را به تجسم وا‌می‌دارد و مخاطب را به تبلیغ شما جذب می‌کند. در سایت انجام پروژه میتوانید این موارد را بررسی کنید.

نکته جالب‌تر اینکه استفاده از اعداد تنها به تبلیغات مربوط به فروش محدود نمی‌شود.

اعداد باعث می‌شود که:

  • تبلیغات شما گیراتر به نظر برسد.
  • مخاطب احساس کند که برای بدست آمدن این عدد تحقیقاتی انجام شده است.
  • جوانان بیشتر به تبلیغ شما جذب شوند.
  • و در نهایت تعداد کلیک بیشتری داشته باشید.

اگر تصمیم به تولید تبلیغ دارید حتما به این 6 نکته توجه کنید.رعایت این نکات موجب تولید تبلیغ جذاب و مشتری‌پسند می‌شود. با راهکارهای تبلیغات خلاقانه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =