برنامه‌نویسی پایتون- پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی پرکاربرد است. به علت موقعیت‌های شغلی زیاد برای این زبان برنامه‌نویسی افراد بسیاری تمایل دارند تا وارد این حوزه شوند.  مهمترین حسن زبان برنامه نویسی پایتون نیاز نداشتن به پیشنیازی خواص برای ورود به این رشته است. مانند هر زبان برنامه‌نویسی دیگری در مرحله اول باید زبان برنامه نویسی را بیاموزید و پس از آن با تمرین و تکرار در آن مهارت پیدا کنید.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

زبان برنامه نویسی پایتون در سال ۱۹۹۱ توسط Guido van Rossum  پایه گذاری شد. اساس ابداع این زبان بر سادگی کدها بود و این فلسفه باعث شد که این برنامه نویسی در مدت زمان کمی به یکی از زبان‌های برنامه نویسی محبوب در سرتاسر جهان تبدیل شود. از آنجایی که کد پایتون از الگویی شی گرا استفاده می‌کند، معمولاً هم برای پروژه‌های بزرگ و هم برای برنامه‌های کوچک بهترین گزینه است.

بر خلاف زبان‌های برنامه نویسی مانند HTML ،CSS و جاوا اسکریپ، زبان برنامه‌نویسی پایتون عمومی‌تر بوده و صرفاً برای توسعه بخشی از اینترنت به کار نمی‌رود. این زبان برنامه‌نویسی می‌تواند برای کاربردهایی نظیر  توسعه وب و اینترنت با استفاده از چارچوب‌هایی مانند Diango و Pyramind، محاسبات علمی و عددی، توسعه نرم‌افزار و ایجاد سیستم عامل‌های تجارت الکترونیک به کار رود. به علاوه این زبان برنامه نویسی کارایی ویژه‌ای در علم جمع‌آوری اطلاعات یا data science  دارد.  این دانش در دهه‌ی اخیر در کشورهای پیشرفته مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در این مقاله به شما می آموزیم که برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون باید چه مراحلی را طی کنید با ما همراه باشید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون

۱.  خواندن و نوشتن زبان پایتون را بیاموزید

در میان زبان‌های برنامه نویسی، زبان برنامه نویسی پایتون به سادگی و سهولت شناخته می‌شود. بنابراین با گذراندن یک دوره کوتاه می‌توانید به سرعت خواندن و نوشتن کدهای این زبان را بیاموزید. از آن جایی که زبان پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه کاره، عمومی و بسیار محبوب است. اغلب بهترین زبان برای یادگیری تازه واردان در این حوزه به شمار می‌رود.

این زبان برنامه‌نویسی در حوزه‌های مختلف از جمله توسعه وب، توسعه نرم افزار و یا حتی برنامه‌های علمی کاربرد دارد. به همین علت افراد بسیاری هستند که تمایل به آموختن این زبان برنامه نویسی دارند. همچنین این زبان یکی از پرکاربردترین زبان‌ها برای توسعه دهندگان back _end ،دانشمندان و مهندسان ماشین لرنینگ است.با کاربرد کدنویسی در دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

2. پروژه‌های تمرینی انجام دهید.

همیشه قابل اطمینان ترین راه برای افزایش مهارت‌ها تکرار و تمرین است. برای زبان برنامه نویسی پایتون نیز همین قاعده وجود دارد. برای اینکه بتوانید مهارت‌های خود را افزایش دهید بهتر است روی پروژه‌های مختلف هرچند کوچک مرتباً کار کنید. برای این کار لازم نیست حتماً یک پروژه جدید یا بزرگ در دسترس داشته باشید. می توانید پروژه‌های کوچک و فرضی را از جاهای مختلف وب یا به صورت شخصی طراحی کرده و آنها را انجام دهید.  در ادامه تعدادی ایده برای پروژه های اولیه برای شما ارائه می شود. اما در این مقاله بیاموزد چگونه برنامه نویس فریلنسر شوید

 طراحی وب سایت

همانطور که می‌دانید یکی از کارایی‌های اصلی برنامه‌نویسی پایتون نوشتن برنامه وب سایت است. یک وب‌سایت خیالی را در نظر بگیرید و با تعیین فریم ورک آن تلاش کنید تا یک برنامه خوب برای آن بنویسید.  در حین انجام این پروژه قطعاً مهارت‌های شما افزایش خواهد یافت.

  طراحی بازی

طراحی بازی یکی دیگر از پروژه‌هایی است که می‌توانید برای تقویت مهارت خود از آن استفاده کنید. در حین انجام این پروژه با مهارت‌های دیگری نیز به صورت جانبی آشنا خواهید شد که می تواند بر روی توانمندی شما در این زمینه تاثیر مثبتی داشته باشد برای انجام این کار چندین کتابخانه شگفت انگیز از جمله panda 3D،pyglet و pygame وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

 جمع آوری اطلاعات از اینترنت

زبان پایتون یک ابزار بسیار  محبوب برای جمع‌آوری اطلاعات است که با داشتن برخی از کتابخانه‌های عالی زندگی را برای شما بسیار آسان تر می‌کند. شما می توانید از این ویژگی استفاده کرده و پروژه‌هایی را برای افزایش مهارت خود تعریف کنید.

۳.  نمونه کار تهیه کنید.

برای اینکه بتوانید از این مهارت خود در بازار کار استفاده کنید باید نمونه کارهایی را به کارفرما ارائه دهید. به همین دلیل بخشی از وقت خود را صرف تهیه این نمونه کارها کنید. سعی کنید نمونه کارهای شما کامل و جامع باشد و  به خوبی مهارت شما را در این زمینه مشخص کند. زمان بیشتری دارید سعی کنید ایده‌های مختلفی برای ارائه نمونه کار داشته باشید. برای مثال می‌توانید پروژه‌هایی شامل سازماندهی پرونده‌ها بر روی دستگاه، پیگیری مجموعه‌های دیجیتال یا آموزش شبکه‌های عصبی تعریف و آنها را تولید کنید. به این ترتیب کارفرماها با دیدن نمونه کار شما خواهند دانست که چه مهارتی در این زمینه دارید. برای اینکه نمونه کارهای خود را متناسب با بازار تهیه کنید، حتماً در مورد موقعیت‌های شغلی موجود تحقیق کنید. سعی کنید از افراد فعال در این حوزه مشاوره بگیرید و نمونه کارهای خود را متناسب با نیاز بازار تولید کنید.

از برنامه نویسی ورد پرس چه میدانید

نتیجه گیری

همانطور که از ابتدای این مقاله توضیح داده شد، زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان برنامه نویسی بسیار ساده است.  برای شروع کافیست یک دوره آموزشی با کیفیت پیدا کنید و در آن ثبت نام کنید.

نظرسنجی‌های انجام شده در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که تقریباً ۲۵ درصد از توسعه دهندگان وب به زبان برنامه نویسی پایتون آشنایی دارند. بنابراین یادگیری این زبان قطعاً می‌تواند برای شما موقعیت‌های شغلی خوبی را ایجاد کند.

برای افزایش مهارت خود می‌توانید از وب سایت‌های منبع باز مانند Git Hub استفاده کنید و در پروژه‌های مرتبط با آن شرکت کنید.

پس از تمرین و تکرار در یک دوره زمانی کوتاه و تهیه نمونه کارهای مناسب، حتماً به صورت فریلنسری وارد بازار کار شوید. برای شروع از پروژه‌های کوچک و ساده شروع کنید.

در مرحله بعدی برای کسب اعتبار و توجه یک بلاگ راه اندازی کنید. در وبلاگ خود در مورد تجربیات خود در زمینه آموختن زبان برنامه نویسی پایتون و پروژه های انجام شده بیشتر صحبت کنید و سعی کنید افراد تازه کار را راهنمایی کنید.  این اطلاعات بر جذب کارفرماها نیز تاثیرگذار است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =