برنامه نویسی جاوا-پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

اصول یادگیری برنامه نویسی جاوا

برنامه نویسی جاوا یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی رایانه‌ای است که برای پژوهشگران و صنعتگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این زبان برنامه نویسی سطح بالا، قوی، شی گرا و امن است. همین ویژگی‌ا باعث شده تا افراد بسیاری تمایل به یادگیری و استفاده از آن داشته باشند.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

برای اولین بار زبان برنامه نویسی جاوا توسط شرکت sun Microsystems  که اکنون با نام تجاری Oracle  فعالیت می‌کند، در سال ۱۹۹۵ گسترش یافت. در ابتدا نام این زبان برنامه نویسی Oak به معنی بلوط انتخاب شده بود. اما پس از آن جیمز گاسلینگ و تیمش نام را از Oak به جاوا تغییر دادند.

از آنجایی که جاوا یک محیط اجرا یا GRI و API های خاص دارد،  در دسته پلتفرم‌ها قرار می‌گیرد. در واقع هر محیط سخت‌افزاری و نرم افزاری که برنامه در آن اجرا شود، به عنوان پلتفرم شناخته می‌شود. بنابراین جاوا نیز یک پلتفرم است.

به گفته شرکت تولید کننده این پلتفرم امروزه بیش از ۳۳ بیلیون وسیله از برنامه نویسی جاوا برای فعالیت خود استفاده می‌کنند. برای مثال برنامه‌های مربوط به دسکتاپ مانند: acrobat reader، media players ,anti-virus ، همگی از برنامه نویسی جاوا استفاده می‌کنند.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید.

برنامههای مربوط به سازمان‌ها مانند: برنامه‌های بانکی، برنامه‌های مربوط به موبایل و سیستم‌های رباتی و همچنین کارت‌های هوشمند و بسیاری از بازی‌ها از برنامه نویسی جاوا استفاده می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم در مورد این زبان برنامه نویسی بیشتر صحبت کنیم و شما را با این زبان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.در سایت فریلنسری بومران میتوانی طراحی سایت خود را به فریلنسرها بسپارید.

 انواع برنامه‌های قابل نوشتن با جاوا

عمدتا چهار نوع برنامه می‌توان با برنامه نویسی جاوا ایجاد کرد. این برنامه‌ها عبارتند از:

 ۱.  برنامه‌های مستقل

برنامه‌های مستقل شامل اپلیکیشن‌های دسکتاپ و اپلیکیشن‌های مبتنی بر ویندوز است. این دسته از برنامه‌ها جز نرم‌افزارهای سنتی قرار می‌گیرند، که بر روی هر دستگاه نصب می‌شود. برنامه‌هایی از قبیلmedia player, antivirus  در این دسته قرار می‌گیرد. برای ایجاد برنامه‌های مستقل در جاوا از  AWTو Swing استفاده می‌شود.

۲.  برنامه‌های تحت وب

این برنامه‌ها توسط سرور اجرا می‌شوند و صفحه پویایی را ایجاد می‌کند که اپلیکیشن وب نامیده می‌شود. برای ایجاد برنامه‌های تحت وب در جاوا از فناوری های JSF, JSP , Servlet, Hibernate و Spring  استفاده می‌شود.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

3. برنامه‌های سازمانی

برنامه‌های سازمانی به مجموعه برنامه‌های گفته می‌شود که توسط سازمان‌های مختلف استفاده می‌شود. برای مثال برنامه‌های بانکی جزء این دسته از قرار می‌گیرد. برنامه‌های سازمانی تهیه شده توسط برنامه نویسی جاوا امنیت سطح بالایی دارند و به خوبی خوشه‌بندی شده اند. برای ایجاد برنامه‌های سازمانی در جاوا از EJB استفاده می‌شود.

۴. اپلیکیشن‌های تلفن همراه

بسیاری از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مربوط به تلفن همراه توسط برنامه نویسی جاوا نوشته می‌شوند. در حال حاضر     Android و Java ME برای ایجاد اپلیکیشنها‌ی تلفن همراه به کار می‌رود.با طراحی اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید.

نسخه‌های موجود از پلتفرم جاوا

چهار نسخه یا پلتفرم از جاوا وجود دارد، که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

Java SE

این نسخه، نسخه استاندارد برنامه جاوا ست. یک پلتفرم و برنامه نویسی شامل API های برنامه نویسی جاوا مانند java.lang, java.io, java.net, java.util, java.sql, java.math

Java EE

این نسخه پلتفرم سازمانی جاوا که برای توسعه برنامه های وب و سازمانی استفاده می شود.  این بخش شامل موضوعاتی مانند Servlet, JSP, Web Services, EJB, JPA.

Java ME

این نسخه یک پلتفرم خورد است که برای برنامه های مربوط به تلفن همراه بکار می‌رود.

Java FX

این نسخه از جاوا برای توسعه برنامه‌های کاربردی اینترنتی استفاده می‌شود.

  پیش نیازهای لازم برای یادگیری برنامه جاوا

برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا لازم است اولیه در مورد برنامه نویسی C یا C++   داشته باشید.  با داشتن این دانش به سادگی می‌توانید زبان برنامه نویسی جاوا را بیاموزید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =