کمپین تبلیغاتی- پلتفرم فریلنسری بومران

کمپین‌ تبلیغاتی چیست

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی خاص طراحی شده است که برای دستیابی به نتایج مطلوب مانند افزایش آگاهی از یک برند، افزایش فروش و بهبود ارتباطات در یک بازار خاص از طریق رسانه‌های مختلف انجام می‌شود.  تمام این اهداف تنها از طریق تبلیغات قابل دستیابی هستند..برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

بسیاری از صاحبان کسب و کارها کمپین‌ تبلیغاتی را معادل یک تبلیغ ساده می‌دانند. این در حالیست که کمپین تبلیغاتی مجموعه‌ای از استراتژی‌ها برای پیشبرد یک هدف مشخص است، که از همان ابتدا کاملا سامان یافته است. به عبارت دیگر یک کمپین تبلیغاتی شامل این شامل مجموعه‌ای از تبلیغات مختلف است که برای دستیابی به یک هدف خاص ارائه می‌شود. این کمپین مرتباً بازبینی شده و اشکالات آن مورد بررسی قرار می‌گیرد، تا هر چه بهتر اهداف مورد نظر را دنبال کند.

راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی مخصوصاً برای کسب و کارهای بزرگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای این کار باید از متخصصین امر کمک بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا در مورد نکات کلیدی راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق صحبت کنیم. با ما همراه باشید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

 نکات کلیدی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی

۱.  هدف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید

بیشتر صاحبان کسب و کار تنها هدف تبلیغات را افزایش فروش می‌دانند. درست است که این هدف، مقصود اصلی همه‌ی کسب و کارها است. اما کمپین‌ تبلیغاتی می‌تواند اهداف دیگری را نیز دنبال کنند. این اهداف به دستیابی به این هدف کمک می‌کنند. برای مثال از جمله متداولترین اهداف برای کمپین تبلیغاتی می تواند به اهداف زیر اشاره کرد:در سایت فریلنسری بومران میتوانید کمپین تبلیغاتی درخواست بدید.

  • به دست آوردن مشتریان جدید
  • تبلیغ محصولات فعلی
  • عرضه محصولات جدید
  • افزایش آگاهی در مورد برند
  • ایجاد ارتباط احساسی میان برند و مخاطبان هدف آن

بنابراین تنها هدف یک کمپین تبلیغاتی افزایش فروش نیست. اما قطعاً اهداف کمپین‌های تبلیغاتی باید به افزایش فروش یک کسب و کار کمک کند.قبل از اینکه کمپین تبلیغاتی را راه اندازی کنید باید هدف مشخصی برای آن در نظر بگیرید.

۲.  مخاطبان و بازار هدف خود را مشخص کنید

برای این که کمپین تبلیغاتی شما موفق عمل کند، باید مخاطبان هدف خود را بشناسید. اگر به خوبی مخاطبان بازار هدف خود را تعریف کنید، بسیار ساده تر می توانید اهداف خود را دنبال کرده و آنها را ارزیابی کنید. می‌توانید از معیارهای مانند سن، جنسیت، طبقه اجتماعی، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، علاقه‌مندی‌ها، عادت‌ها و سرگرمی‌ها برای تعریف مخاطبان هدف خود استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید استراتژی‌های واضح‌تری را برای کمپین تبلیغاتی خود در نظر بگیرید.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

۳.  مخاطبان هدف خود را دسته‌بندی کنید

پس از شناخت مخاطبان هدف باید آنها را بر اساس خصوصیات مشترکی که دارند دسته بندی کنید. همچنین می‌توانید بر اساس نوع محصولات خود آنها را دسته‌بندی کنید. برای دسته‌بندی کردن مخاطبان خود از اطلاعات جمعیتی آنها مانند سن و جنسیت استفاده کنید.  برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را بهتر دسته‌بندی کنید باید سعی کنید مانند آنها فکر کنید.  علاقه‌مندی‌های آنها و نیازهایشان را در نظر بگیرید .

  • کدام یک از محصولات شما برای آنها مناسب است؟
  • چطور باید توجه آنها را جلب کنید؟
  • آیا آنها از نام تجاری شما یا نوع محصولی که می فروشید آگاهی دارند؟
  • آیا قیمت محصولات شما برای آنها مناسب است و توان خرید آن را دارند؟

پاسخ به این سوالات دسته بندی دقیق تری را از مخاطبان در اختیار شما قرار خواهد داد.

۴.  واسطه‌های کمپین تبلیغاتی را مشخص کنید.

منظور از واسطه‌های تبلیغاتی، کانال‌های تبلیغاتی هستند که می‌توانید از آنها بهره ببرید. با استفاده از این کانال‌ها پیام خود را به مخاطبان هدف برسانید.  در ادامه به تعدادی از کانال‌های تبلیغاتی مرسوم در فضای دیجیتال اشاره می‌کنیم.

 شبکه‌های اجتماعی

اگر مخاطبان شما بیشتر از یک شبکه اجتماعی خاص استفاده می‌کنند، برای رساندن پیام خود به گوش آنها باید از تبلیغات موجود در این شبکه‌ها استفاده کنید.  قالب و فرمت تبلیغاتی شما وابسته به شبکه اجتماعی که می‌خواهید در آن تبلیغ کنید متفاوت خواهد بود و باید با ماهیت و سلایق کاربران این شبکه‌ها همخوانی داشته باشد.

 ایمیل مارکتینگ

یکی از ابزارهای تبلیغاتی پرکاربرد در فضای دیجیتال استفاده از بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است. این ابزار به موفقیت کمپین تبلیغاتی شما بسیار کمک می‌کند.  اگرچه استفاده از این کانال  برای دستیابی به مشتریان بالقوه نیز کارآمد است، اما بیشترین کارایی این روش افزایش وفاداری مشتریان قبلی است. به یاد داشته باشید که برای ایجاد یک مشتری جدید باید ۷ برابر بیشتر از نگهداری یک مشتری قدیمی هزینه کنید.

 بازاریابی محتوا

استفاده از محتواهای مربوط به یک برند و محتوای ویدئویی یک راهکار فوق العاده برای تبلیغات دیجیتال و کمپین تبلغاتی است. به یاد داشته باشید که بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند است. در واقع در بازاریابی محتوا شما به طور مستقیم محصول یا خدمات خود را برای کاربر تبلیغ نمی‌کنید، بلکه متناسب با نیاز او اطلاعات ارزشمندی را در اختیار او قرار می‌دهید. در نهایت پس از جلب توجه مخاطب می‌توانید از طرق مختلف محصول خود را به او معرفی کنید و او را به یک مشتری تبدیل کنید. در واقع بازاریابی محتوایی چهار قدم اصلی را طی می‌کند. در مرحله اول برای وب سایت شما ترافیک ایجاد می‌کند. در مرحله بعدی مشتریان سرنخ ایجاد کرده و سپس مشتریان سرنخ  را پرورش می‌دهد. در نهایت آنها را تبدیل به خریدار می‌کند.

 بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM

استفاده از ابزار تبلیغاتی موتورهای جستجو یکی از راهکارهای کمپین تبلیغاتی است. در این تبلیغات به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ خود هزینه‌ای را به موتور جستجو پرداخت کنید. روش بازاریابی موتورهای جستجو مانند تبلیغات شبکه‌های اجتماعی یک روش عالی برای تقویت موقعیت شماست و می‌تواند بسیار هدفمند و تقسیم‌بندی شده باشد.

۵.  ایجاد ارتباط صحیح

برای اینکه بتوانید پیام خود را به خوبی به مخاطب منتقل کنید، باید اط لحن درستی استفاده کنید. تبلیغی موفق است که بتواند به صورت روان، کوتاه و منسجم بدون آنکه مخاطب را خسته کند یا او را مجبور به انجام کاری کند. پیام خود را  به او برساند.  توصیه می‌شود برای ایجاد یک ارتباط سازنده با مخاطبان از متخصصان با تجربه در زمینه سناریو نویسی  تبلیغات کمک بگیرید.

۶.  طراحی‌های خود را در نظر بگیرید

برای آنکه بتوانید مخاطب خود را به خوبی تحت تاثیر قرار دهید، علاوه بر نوع ارتباط و متنی که از آن استفاده می‌کنید، باید طراحی مناسبی نیز داشته باشید. حتماً به طراحی وب سایت خود توجه کنید و تلاش کنید تا یک طراحی پاسخگو و دوستانه خوب داشته باشید. سعی کنید در طراحی‌های کمپین تبلیغاتی خود مطابق سلایق و نیازهای مخاطب عمل کنید و طراحی شما تکمیل کننده متن‌تبلیغ شما باشد.

۷.  از KPIها و پارامترهای مختلف برای تجزیه  کمپین استفاده کنید

بررسی پارامترها و در واقع آنالیز داده‌ها در همه‌ی زمینه‌های مختلف کسب و کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کمپین‌ تبلیغاتی نیز استثنا نیستند. شما برای داشتن یک کمپین موفق باید مرتباً داده‌های به دست آمده از تبلیغات خود را آنالیز کنید. اگر نتایج به دست آمده را ردیابی نکنید نمی‌دانید چه چیزی خوب پیش رفته و چه چیزهایی را می‌توانید بهبود دهید. انتخاب پارامترهای درست و دنبال کردن آن‌ها بخش مهمی از موفقیت کمپین تبلیغاتی شما را در دست می گیرد. شما اول باید بدانید چه داده هایی را میخواهید جمع آوری کنید و این داده‌ها چه تاثیری بر روی هدف اصلی کمپین شما دارد. سپس با آنالیز داده‌ها در مورد هر تبلیغ و در هر دوره زمانی مشخص، معایب کمپین خود را به دست آورده و تلاش کنید آنها را رفع کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =