چگونه یک سئوکار فریلنسر موفق باشیم

به عنوان یک کارشناس سئو جدا از موقعیت‌های کاری موجود در شرکت‌های مختلف می‌توانید کسب و کار شخصی خود را  نیز راه‌اندازی کنید. برای فعالیت به عنوان سئوکار فریلنسر در این حوزه باید حساب شده عمل کنید.

با گسترش دیجیتال و مرسوم شدن دیجیتال مارکتینگ، سئو به عنوان یک حرفه‌ی پرکاربرد در جهان رشد چشمگیری داشته است. در پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران این موارد را بررسی میکنیم.

استراتژی‌های سئوی هر شرکتی کسب و کار وابسته به میزان حضور آنها در فضای آنلاین، متفاوت و منحصر به فرد است. اما در هر صورت بیش از 50 درصد ترافیک وب‌سایت 40 درصد از درآمد بدست آمده از فضای آنلاین از نتایج جستجوی طبیعی بدست می‌آید. این به این معنی است که همه‌ی کسب و کار نیازمند کارشناس سئو برای بهبو وضعیت خود هستند.

سئوکار فریلنسر را از کجا شروع کنیم

با این توضیحات کارشناسان سئو موقعیت‌مناسبی برای راه‌اندازی یک کسب و کار فریلنسری دارند. در ادامه به شما می‌آموزیم که چگونه یک فریلنسر موفق در حوزه‌ی سئو باشید.

بیان ارزش سئو  برای مخاطبان

ممکن است اهمیت سئو برای کسب و کارهایی که به تازگی وارد فضای مجازی شده‌اند واضح نباشد. شما به عنوان کارشناس این حوزه باید آنها را در این رابطه آگاه کنید.

مهمترین هدف سئو دستیابی وب‌سایت به موقعیت‌های بالاتر در صفحه‌ی نتایج جستجو است. نمایش وب‌سایت در اولویت‌های بالاتر تاثیر مستقیمی بر روی میزان فروش و در نتیجه درآمد شما دارد. اگر سئوی یک وب‌سایت به خوبی انجام شود موتورهای جستجو آن را در جستجوهای مرتبط کارآمد تشخیص داده و در اولویت‌های بالاتری به مخاطبان نمایش می‌دهند.

ارائه‌ی اطلاعات فوق به مشتریان می‌تواند با زبانی ساده مزایای سئو را برای آنها مشخص کند.در سایت انجام پروژه نیز میتوانید پروژه سئو دریاقت کنید.

مهارت های مورد نیاز کارشناس سئو

به عنوان یک سئوکار فریلنسر باید اصول اصلی سئو را بدانید. اما دانستن این اصول به تنهایی کافی نیست. لازم است در مورد طراحی سایت و برنامه‌نویسی اطلاعاتی داشته باشید. برای آموختن این اصول از دوره‌های آموزشی آنلاین و یا کلاس های آموزشی بهره ببرید.

در کنار دانش سئو باید با ابزار تحلیلی نیز آشنا باشید. باید بتوانید استراتژی‌های به کار برده شده را تحلیل کنید و در راستای بهبود آنها گام بردارید. شناخت پارامترهای ارائه شده در ابزار تجزیه و تحلیل و استفاده‌ی درست از آنها نقش اساسی ای در موفقیت استراتژی‌های سئوی شما دارد.

در نهایت باید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید. شما باید بتوانید اصطلاحات تخصصی را به زبان ساده برای کارفرما توضیح دهید و آنها را از روند انجام کار و تصمیمات بعدی آگاه کنید.

المان‌های مهم سئو چیست

به عنوان یک سئوکار فریلنسر المان‌های اساسی در این حوزه را بشناسید. در ادامه به تعدادی از این پارامترها اشاره می‌کنیم:در سایت فریلنسری دورکار نیز میتوانید این به صورت فریلنسری کار کنید.

Indexers

موتورهای جستجو  وب‌سایت‌ها را با استفاده از خزنده‌ها(crawlers) یا indexers فهرست بندی می‌کنند. در واقع این المان‌ها  وب‌سایت‌ها را تحلیل می‌کنند و الویت آنها را براساس پارامترهایی مانند کلمات کلیدی، alt tag، عنوان و لینک‌ها  مشخص می‌کنند.

کلمات کلیدی مرتبط و رقابتی

کلمات کلیدی هسته‌ی اصلی المان‌های سئو هستند. به‌کارگیری کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با موضوع یک کسب و کار باعث می‌شود تا در جستجوهای مرتبط دیده شوند. به عنوان یک کارشناس سئو باید کلمات  کلیدی مناسب را برای مشتریان خود به کار ببرید. برای این کار می‌توانید از ابزاری مانند google keyword planner  استفاده کنید.

ایجاد اعتبار

وب‌سایت‌ها و کسب و کارهای بزرگ از اعتبار بیشتری نسبت به کسب و کارهای کوچک برخورداراند. برای ایجاد اعتبار برای یک کسب و کار باید محتواهای مرتبط و ارزشمند برای مخاطبان تولید کنید.

 لینک سازی و لینک بیلدینگ

شما باید به منظور نشان دادن اعتبار و یا تکمیل محتوای تولیدی خود از لینک‌ها استفاده کنید. استفاده از لینک سایت‌های معتبر به وب سایت را ازدیدگاه گوگل اعتبار می‌بخشد.

Latent Semantic Indexing (LSI)

LSI برای الویت‌بندی وب‌سایت‌ها براساس کلمات کلیدی به‌کار می‌رود. با توجه به وجود کلمات مشابه با معنای متفاوت، شما باید به موتور جستجو کمک کنید تا زمینه مورد نظر برای کلمات کلیدی را تشخیص دهد. به این ترتیب موتور جستجو می‌تواند نتایج دقیق‌تری در پاسخ به مخاطبان ارائه دهد.

برای مشاور بازاریابی آنلاین نیز میتوانید با بومران در ارتباط باشید.

چه ابزاری برای سئوی ‌سایت مورد نیاز است؟

ابزار بسیار کارآمدی وجود دارد که به شما در انتخاب کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل ترافیک و تحلیل وب‌سایت کمک می‌کند. استفاده از این ابزار برای فریلنسرهای سئو لازم و ضروری است.

MOZ یک وب‌سایت کارآمد در حوزه‌ی سئو است که ابزار مناسب را برای بررسی عملکرد وب‌سایت و تجزیه و تحلیل بک لینک‌ها به کار می‌رود. به علاوه بر روی این وب‌سایت مقالات ارزشمندی نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها برای تکمیل اطلاعات خود بهره ببرید.

Growth bar یکی دیگر از ابزار پرکاربرد برای سئوکاران است. این ابزار به صورت رایگان به عنوان افزونه بر روی google chrome  قابل نصب است. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعاتی را در مورد تبلیغات فیسبوک مخاطبان، بک لینک‌ها و کلمات کلیدی پیشنهادی را به شما ارائه می‌دهد.

ابزار SEMmursh  نیز اطلاعات خوبی در مورد سئو به شما ارائه می‌دهد. این ابزار اطلاعاتی را در مورد هوش رقابتی، بک‌لینک‌ها و ردیابی موقعیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

چطور می‌توانید مهارت‌های سئوی  را به دیگران معرفی کنید؟

در مرحله‎‌ی اول یک وب‌سایت در یک حوزه‌ی مشخص برای خود ایجاد کنید. تمام مهارت‌هایی را که بلدید در این وب‌سایت به‌کار ببرید. به این ترتیب علاوه بر جلب مشتریان از طریق وب‌سایت می‌توانید به عنوان نمونه‌ی کار نیز از آن بهره ببرید.

به عنوان بلاگر مهمان در وب سایت‌های معتبر مطلب بنویسید و تمامی ترفندهای سئو را در آن به‌کارببرید.در نهایت به وب‌سایت‌های موجود در زمینه‌ی فریلنسری مراجعه کنید و در آنها ثبت‌نام کنید.

برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق سئو باید مرتبا اطلاعات خود را در مورد ترندهای جدید و ابزار موجود به‌روز رسانی کنید. به مرور زمان و با پیگیری و سخت کوشی به نتایج شگفت‌انگیزی دست خواهید یافت.

https://www.freelancer.com/articles/freelancer-insights/freelance-seo-expert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =