چالش های استخدام فریلنسر ها

یکی از بخش‌های مهم راه‌اندازی یک استارتاپ استخدام کارمندان مناسب است. کارمندی ایده‌آل است که بهترین تخصص را با بیشترین کارایی ارائه دهد. برای نزدیک شدن به این هدف استخدام فریلنسر ها در بازار کسب و کار روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

کسب و کارهایی که از فریلنسرها برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند، انعطاف پذیرتراند و می‌توانند از تخصص‌های موجود بهره‌ی بیشتری ببرند.

اما مهمترین چالش در استخدام نیروهای فریلنسر برای صاحبان کسب و کار، استخدام نیروی مناسب و مدیریت آنها است. در این مقاله راهکارهای انتخاب یک فریلنسر مناسب را به شما می‌آموزیم .با بومران همراه باشید.

چطور بفهمیم کسب و کار ما نیاز به فریلنسر دارد؟

تقریبا همه‌ی کسب و کارها می‌توانند از فریلنسرها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل برای یک بار استخدام کارمندان آزاد کار را تجربه کنید.

چالش های استخدام فریلنسر :

مزایا

کاهش هزینه‌ها: معمولا حقوق فریلنسر ها از متوسط حقوق کارمندان حضوری کمتر نیست اما با توجه به حذف هزینه‌های کارمندان حضوری مانند هزینه‌‌های آب و برق یا تهیه‌ی سیستم و مانند اینها هزینه‌ی تمام شده برای این کارمندان کمتر است.

انعطاف پذیری: کارمندان سنتی در چهارچوب مشخصی فعالیت می‌کنند. اما برای کارمندان فریلنسر این چهارچوب انعطاف پذیر تر است. شما می‌توانید فاکتورهای اصلی یک پروژه مانند: هزینه‌ها، زمان تحویل و تخصص مورد نیاز را مشخص می‌کنید و کارمندی که می‌تواند این شرایط را برای شما فراهم کند را استخدام کنید.

تنوع: در روش سنتی استخدام کارمند شما تنها می‌توانید از یک منطقه جغرافیایی مشخص کارمند استخدام کنید. اما در استخدام فریلنسرها می‌توانید از موقعیت‌های موجود در مناطق جغرافیایی مختلف بهره ببرید.در سایت فریلسری دورکار بومران نیز میتوانید پروژه برون سپاری کنید.

معایب

ریسک بیشتر: هیچ فعالیت مجازی‌ای تضمین شده نیست. اگرچه با بررسی‌های دقیق می‌توانید کارمند فریلنسر مناسبی را انتخاب کنید، اما همیشه استخدام این کارمندان نسبت به کارمندان سنتی با ریسک بیشتری همراه است.

امنیت کمتر: کسب و کارهای فریلنسری بر اساس اعتماد متقابل شکل می‌گیرند. ممکن است کارمند فریلنسر در زمان تعیین شده پروژه خود را تحویل ندهد. البته معمولا کارمندان فریلنسر بر اساس رضایت کارفرما موقعیت دریافت پروژه جدید را به‌دست می‌آورند.

وفاداری کمتر:کارمندان فریلنسر معمولا به صورت هم‌زمان برای چند کسب و کار فعالیت می‌کنند بنابراین وفاداری کمتری نسبت به کسب وکار شما دارند در مقابل کارمندان سنتی به علت وابستگی کامل به کسب و کار شما وفادارترند.زیرا در سایت انجام پروژه فعالیت میکنند.

با وجود معایب فریلنسری مزایای منحصر به فرد آن باعث شده تا  مدیران کسب و کارها این روش را برای گسترش هرچه بیشتر کسب و کار خود به کار ببرند. فریلنسرها تمامی فعالیت شما را اعم از بازاریابی دیجیتال تا گسترش نرم‌افزاری برای مدیریت یک رویداد را ساده می‌کنند.

فریلنسرها را در کجا پیدا کنیم؟

قبل از اینکه به دنبال کارمند فریلنسر باشید باید پروژه مورد نظر خود را تعریف کنید. مشخص کنید در کدام بخش از کسب و کار خود و با چه بودجه و تخصصی به فریلنسر نیازمندید.سپس پروژه مدنظر خود را به صورت کاملا جامع تعریف کنید. برای اینکار به سوالات زیر پاسخ دهید.

  • زمان تحویل پروژه چقدر است؟
  • انتظار دارید کارمند فریلنسر چه مقدار زمان برای این پروژه صرف کند.
  • چه مقدار بودجه برای این پروژه در نظر گرفته‌اید؟( این بودجه می‌تواند به صورت ماهیانه، هفتگی و یا کل بودجه مدنظر شما در نظر گرفته شود.)
  • چه تعداد کارمند فریلنسر برای انجام این پروژه لازم است؟
  • به دنبال چه تخصصی هستید؟(میزان تحصیلات، مهارت‌ها ، تجربیات و …)

راهکارهای دیگر برای یافتن فریلنسرها

معمولا استخدام فریلنسرها از طریق وب‌سایت‌های کاریابی انجام می‌شود اما برای کسب و کارهای نوپا راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. برای مثال می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. با عضویت در یک گروه مرتبط با نیاز خود به احتمال زیاد می‌توانید افرادی را با تخصص مد نظر خود پیدا کنید. همچنین می‌توانید از منابع محلی مثل بخش آگهی‌های استخدام در روزنامه‌ها یا آگهی‌های دعوت به همکاری در دانشگاه ها  استفاده کنید. استفاده از منابع محلی تا حد زیادی انتخاب‌های شما را محدودتر می‌کند.از بهترین مشاور بازاریابی آنلاین را نیز میتوانید کمک بگیرید.

از میان گزینه‌های موجود چه کسی را استخدام کنیم؟

دامنه‌ی فعالیت بسیاری از فریلنسرها freelancer وسیع است. پس تنها به این دلیل که در حوزه مدنظر شما به طور خاص فعالیت نداشته‌اند، آنها را رد نکنید.

برای انتخاب صحیح حتما از افراد متقاضی نمونه کار بخواهید. نمونه کار تا حد زیادی مهارت و کیفیت کار شخص را مشخص می‌کند. به علاوه می‌توانید از اطلاعات شبکه‌های اجتماعی این افراد استفاده کنید. اگرچه تضمینی برای صحت این اطلاعات وجود ندارد اما معمولا افراد حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی تخصصی بهتر فعالیت می‌کنند و بیشتر مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یازده =