معرفی کسب و کار فریلنسری

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که ترجیح می‌دهید کسب و کار خود را داشته باشید و خود را ملزم به قوانین زمانی هیچ سازمانی نکنید، کسب و کارهای فریلنسری گزینه مناسبی برای شماست. انعطاف پذیری این روش کسب و کار از ماهیت پاسخگویی به خود در این ساختار به‌وجود می‌آید.

فریلنسر به افرادی گفته می‌شود که کسب و کار خود را شخصا ایجاد می‌کنند . این افراد قوانین کاری مانند زمان کار، میزان درآمد بیمه و …  را شخصا تعیین می‌کنند.

انعطاف پذیری این مشاغل باعث شده تا افراد بسیاری به آنها علاقه‌مند شوند. برای دستیابی به این مزایا باید استراتژی و برنامه‌ریزی صحیحی را به‌کار ببرید. با پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

چطور یک کسب وکار فریلنسری را راه‌اندازی کنیم؟

راه اندازی این مدل کسب و کار مانند هر کسب و کار دیگری نیازمند نظم و برنامه‌ریزی قدم به قدم است. در ادامه مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار فریلنسری را بیان می کنیم.

 از کسب و کار خود چه می‌خواهید؟

قبل از اینکه یک کسب و کار آزاد را شروع کنید. باید به خوبی خود را بشناسید و هدف خودتون را از راه‌اندازی یک کسب وکار آزاد مشخص کنید. برای رسیدن به این شناخت به سوالات زیر پاسخ دهید.

چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ (آیا فقط  انتخاب شما به این دلیل است که رئیس خود باشید؟)

چقدر زمان و هزینه می‌توانید برای راه‌اندازی کار خود در نظر بگیرید؟( آیا این کار یک فعالیت جانبی و پاره وقت برای شما به حساب می‌آید؟)

قبل شروع هر کاری پاسخ سوالات فوق را با دقت و جزئیات مشخص کنید. تا وقتی ندانید چرا می‌خواهید وارد کاری شوید، تصمیمات درستی برای انجام آن کار نمی‌گیرید.

 وضعیت مالی مورد انتظار خود را مشخص کنید.

اینکه همه چیز را برای رسیدن به رویاهای خود کنار بگذارید، ایده‌ی درستی نیست. باید واقع ‌بینانه فکر کنید. حتما همه‌ی ما دوست داریم که صاحب یک کسب و کار پردرآمد باشیم . اما باید براساس درآمد، زمان و کیفیت کار خود پیش‌بینی درستی داشته باشید.در سایت فریلنسری دورکار بومران میتوانید پروژه فریلنسری دریافت کنید.

برای تعیین آینده مالی خود باید کمی سختگیر باشید. به میزان توانمندی، زمان و درآمد معمول کاری که انجام می‌دهید فکر کنید. به این ترتیب درآمد ماهیانه‌ی خود را مشخص کنید.

برای اینکه برآورد دقیق‌تری داشته باشید می‌توانید از نرم‌افزارهایی مانند Boundless Freelance Target Income Calculator — استفاده کنید. این نرم‌افزار با در نظر گرفتن فاکتورهایی که برای آن تعریف کرده‌اید میزان درآمد ماهیانه شما را پیش‌بینی می‌کند.

داشتن یک تصویر مشخص ازدرآمد مالی آینده به شما کمک می‌کنه تا در مواجه با مشکلات تصمیمات عاقلانه‌تری را اتخاذ کنید.

اهداف قابل ارزیابی تعیین کنید.

برای اینکه از مسیر پیشرفت خود مطمئن باشید. باید اهداف کوتاه مدت قابل ارزیابی ای را تعریف کنید. باید بدانید چقدر فعالیت‌های شما مفید بوده است. این کار علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس در شما از خطاهای بزرگ جلوگیری می‌کند.

مطمئن شوید اهدافی که تعیین کرده‌اید قابل اندازه‌گیری، با در نظرگرفتن زمان باقی مانده، و کاملا مرتبط با اهداف شماست. اهداف خود را به سه بخش بلند مدت، کوتاه مدت و در حال اجرا تقسیم‌بندی کنید.

برای مثال اهداف کوتاه مدت می‌تواند شامل یک تعداد مشخص بازدید از وب‌سایت شما در یک ماه باشد.

اهداف بلند مدت شامل میزان درآمد مشخص در سه سال آینده و اهداف درحال اجرا می‌تواند رسیدن به میزان ساعت  مشخص کار روزانه باشد.

تعیین اهداف و ارزیابی آنها به شما کمک می‌کند تا اهداف واقع‌بینانه‌تری را درآینده تعیین کنید و به نقاط ضعف و قوت خود بهتر پی ببرید.در سایت انجام پروژه فریلنسرها پروژه های برون سپاری شده را انجام میدهند.

ساختار کسب و کار خود را قبل از شروع مشخص کنید.

قبل از اینکه کسب وکار خود را شروع کنید. باید ساختار کاری را مشخص کنید. این ساختار شامل مواردی مانند نحوه‌ی ارتباط با مشتریان، چگونگی انجام وظایف، سیستم دریافت هزینه‌ها ، ایجاد سیستمی برای مدیریت فروش، بازاریابی و خدمات مشتریان است.

برای تک تک بخش‌های مختلف کسب وکارتان برنام ریزی کنید. بعضی  از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که در کسب و کارهای فریلنسری freelancer نیازی به دقت کردن به این موارد نیست. اما توجه داشته باشید که اگر با کسب و کار خود جدی برخورد نکنید با مشکل مواجه خواهید شد.

پرسونای خریداران خود را مشخص کنید.

باید مشتریان ایده‌آل کسب وکار خود را بشناسید و در مورد آنها اطلاعات جامعی جمع‌آوری کنید. اما قبل از هر چیز باید جامعه‌ی هدف خود را مشخص کنید. برای این کار تعدادی از افراد مورد نظر را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب از بین چند گروه، گروه اصلی مخاطبان خود را پیدا خواهید کرد. بعد از این مرحله در مورد مخاطبان خود اطلاعات جزئی‌تری جمع‌آوری کنید. این اطلاعات شامل سن، جنسیت، محل زندگی و علاقه‌مندی‌های این افراد است.

جمع آوری پرسونا به شما کمک می‌کند تا کالا و خدمات خود را متناسب با نیاز مشتریان ارائه دهید و رونق هر چه بیشتر کسب و کار خود را نظاره‌گر باشید.

راه‌اندازی یک کسب و کار فریلنسری برای گروه مختلف جامعه به عنوان یک کار اصلی یا پاره‌وقت جذابیت دارد. اگر اصول راه‌اندازی این کسب وکار را بدانید می‌توانید از دانش خود کسب درآمد کنید.برای بهره مندی از بهترین مشاور بازاریابی آنلاین بومران را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =