ماشین لرنینگ و کاربرد آن در دیجیتال مارکتینگ

بهره گیری از قابلیت هوش مصنوعی در کسب و کارها دیگر یک آرزوی دور از ذهن نیست. با پیشرفت این فناوری اکنون بسیاری از شرکت‌ها برای یادگیری ماشین لرنینگ و استفاده از آن در فعالیت‌های بازاریابی خود تلاش می‌کنند.

در بازار کسب و کار امروز جمع آوری و تحلیل اطلاعات بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد. شما باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و از اطلاعات بدست آمده از رفتار این افراد، کسب و کار خود را مدیریت کنید. ماشین لرنینگ در جمع‌آوری و تحلیل این اطلاعات به شما کمک می‌کندبا پلتفرم بازاریابی دیجیتال بومران  در ادامه همراه باشید.

ماشین لرنینگ در بازاریابی دیجیتال

در این مقاله به قابلیت‌های ماشین لرنینگ برای بهبود بازاریابی دیجیتال اشاره می‌کنیم.

بهبود تجربیات آنلاین مشتریان

بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده بیش از 75% از مدیران اجرایی بر این باورند که ماشین لرنینگ برای کسب و کار آنها سودمند است. با تاثیر هوش مصنوعی در دنیای دیجیتال آشنا شوید.

ماشین لرنینگ از طرق مختلف تجربه‌ی خرید آنلاین مشتریان را بهبود می‌بخشد. برای مثال:

  • با جمع‌آوری اطلاعات در مورد مسیر خرید و جستجوهای مشتریان، کالا و خدمات مورد نیاز آنها را در قالب پیام در اختیار آنها قرار داده و آنها را تشویق به خرید می‌کند.
  • با محاسبه‌ی تعداد اجناس موجود در انبار، شما را از نبود یک جنس در فروشگاه آنلاین مطلع می‌کند. به علاوه در صورت کمبود موجودی به مشتریان اجناس مشابه را پیشنهاد می‌دهد.
  • امکان خدمات دهی 24 ساعته به مشتریان را فراهم می‌کند.

همه‌ی این مزایا در دهه‌ی اخیر موجب شده تا صاحبان کسب و کار از ماشین لرنینگ برای بهبود تجربیات مشتریان در حوزه تجارت الکترونیک و سایر قسمت‌ها ی کسب و کارهای دیجیتال، استفاده کنند..برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

ماشین لرنینگ-پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران

استفاده از ماشین لرنینگ موجب افزایش ترافیک وب‌سایت شما، افزایش درصد تبدیل و در نهایت افزایش درآمد شما می‌شود. در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه برونسپاری کنید.

ایجاد کانال‌های جدید برای درآمد زایی

در دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی بخش مهمی از فعالیت‌های یک کسب و کار را در برمی‌گیرد. برای اینکه بازاریابی موفقی داشته باشید باید در جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات توانمند باشید. در واقع درآمد یک کسب و کار به بازاریابی آن وابسته است و استراتژی‌های بازاریابی زمانی کارآمد است که اطلاعات مخاطبان به خوبی جمع آوری و به کار گرفته شوند.

آمازون به عنوان یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای اینترنتی در حدود 35% از درآمد سالانه‌ی خود را از پیشنهاد محصولات به مخاطبان خود بدست می‌آورد.

به علاوه آمازون از طریق سرویس رایانش ابری آمازون (AWS)، این موقعیت را برای سایر شرکت‌ها فراهم می‌کند. که با استفاده از این سیستم اطلاعات مورد نیاز  از کاربران  خود را دریافت کنند. این ویژگی نیز کانال درآمدی جدیدی را برای آمازون ایجاد می‌کند.

در واقع ماشین لرنیتگ آرزوی همه‌ی بازاریاب‌ها را برای رسیدن به اطلاعات جامع و کامل در مورد رفتار وسلایق مخاطبان برآورده می‌کند.ب

گسترش هرچه بیشتر محصولات و خدمات

در دنیای پرهیاهوی امروز، خرید‌های اینترنتی بخش بزرگی از سبد مصرف مردم را در بر می‌گیرد. بنابراین بازاریابی دیجیتال بخش مهمی از فعالیت ‌های کسب و کارهای امروزی به شمار می‌رود. همانطور که  قبلا اشاره شد، ماشین لرنینیگ به شناخت مخاطبان در بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا نوع محصولات و خدمات مورد نیاز مخاطبان خود را بشناسید، بر اساس این اطلاعات می‌توانید محصولات و خدمات خود را  گسترش دهید.

برای مثال شرکت بایدو در حال توسعه‌ی نرم‌افزاری به نام deep voice است. این نرم‌افزار توانایی تولید صدای انسانی مصنوعی دارد. برای رسیدن به این هدف به کمک هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ نرم‌افزار از صداهای انسانی تقلید کرده و تن و تلفظ‌هایی مشابه صدای ورودی ایجاد می‌کند.

از نظر بازاریابی این نرم‌افزار می‌تواند چشم‌انداز جستجوهای صوتی را تغییر دهد. انتظار می‌رود این سبک از جستجو در آینده‌ی نه چندان دور رشد چشمگیری داشته باشد.برای انجام پروژه در منزل میتوانید در بومران ثبت نام کنید.

بهبود محتوا توسط ماشین لرنینگ

معمولا مفهوم هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ هم‌ارز یکدیگر به کار می‌روند. این در حالیست که هوش مصنوعی تلاش می‌کند تا با شبیه استعداد بشری از آن پیشی بگیرد. در واقع این تکنولوژی با هدف در دست گرفتن هوش بشر به وجود آمده است. در مقابل ماشین لرنینگ تنها برای تجزیه و تحلیل مشکلات و فرآیندها و یافتن راهی برای بهینه‌سازی آنها به کار گرفته می‌شود.

روش تحلیل داده ها و فرآیندها روش بسیار مرسومی برای بازاریابان است. معمولا برای این کار از آزمون A/B استفاده می‌شود. شما می‌توانید از این روش برای تعیین بهترین عنوان برای ایمیل، پست وبلاگ و یا تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

ماشین لرنینگ می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. این روش برای کسب و کارهایی که داری گروههای مجزا برای هر بخش هستند، بسیار کارآمد است. کارشناسان تولید محتوا در هر بخش محتواهای مختلفی را بر اساس نیاز مخاطبان تولید می‌کنند. پس از این مرحله با استفاده از اطلاعات بدست آمده و تحلیل آن توسط ماشین لرنینگ بهترین محتوا از دیدگاه مخاطبان مشخص شده و استراتژی‌های بعدی شما بر همین اساس برنامه‌ریزی می‌شود.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران در این زمینه میتوانید موارد بیشتری مطالعه کنید.

Google rank brain یک مثال بارز برای این موضوع است. توانایی جمع آوری اطلاعات از جستجوهای انجام شده توسط مخاطبان در موتور جستجو،  باعث شده تا موتور جستجو بتواند قصد مخاطبان را از جستجو هر عبارت بفهمد. این تکنولوژی باعث می‌شود تا موتور جستجو، نتایج مرتبط‌تری را در صفحه‌ی نتایج جستجو نمایش دهد.

بهبود شخصی سازی محتوا

افراد به دلیل اطمینان از محافظت از خود به برند ها رو می‌آورند. نتایج نظرسنجی‌ها نشان داده که بیش 52% از افراد اگر احساس کنند که برندی به اندازه کافی برای تولید محصولات و خدمات متناسب با نیاز آنها تلاش نمی‌کند، به برند دیگری رو می‌آورند.

با استفاده از ماشین لرنینگ می‌توانید اطلاعاتی از قبیل خریدهای قبلی مشتریان، رفتار مشتریان در فضای آنلاین و علاقه‌مندی‌های آنها را  بدست آورید و برندسازی شخصی ایجاد کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا در گام بعدی بتوانید پیام‌های خود را برای مشتریانتان شخصی سازی کنید. با این کار مخاطبان احساس می‌کنند که سلیقه و نیاز آنها برای شما مورد اهمیت است. این ایجاد اعتماد در مخاطب باعث می‌شود تا در خریدهای بعدی هم از برند شما استقبال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =