با افزایش قابلیت دیده شدن تبلیغات خود، اثرگذاری آن را تقویت کنید

آیا تا به حال به “قابلیت دیده شدن” تبلیغات خود فکر کرده‌اید؟

وقتی تبلیغی انجام می‌دهید، به طور حتم انتظار بازخود مناسبی را از آن دارید. برای آنکه توقعاتتان برآورده شود، باید به قابلیت دیده شدن تبلیغ خود هم فکر کنید.

برای شناخت قابلیت دیده شدن و راهکارهایی برای افزایش اثرگذاری تبلیغات خود، در این مقاله با پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

تحقیق اثرگذاری تبلیغات بر روی کاربران

در کانادا تحقیقی توسط متخصصین دیجیتال مارکتینگ در سال‌های اخیر انجام گرفته است.

این تحقیق بر روی 1400 شرکت‌کننده انجام شده. در آن، کاربرانی قصد انجام سرچ (جستجو) در فضای وب را داشتند؛ که رفتارشان زمانی که با تبلیغات مواجه می‌شدند، مورد بررسی قرار گرفت.

برای انجام این تحقیق، 5 معیار در نظر گرفته شد:

  • مدت زمان اولین بازدید کاربر: این زمان، مدت زمانی است که کاربران متوجه تبلیغ اینترنتی می‌شوند. به طور کل این زمان بین 100 تا 300 میلی‌ثانیه طول می‌کشد و هر ثانیه، 3 یا 4 بار اتفاق می‌افتد. در این مدت زمان که کاربر برای اولین بار به تبلیغات نگاه می‌اندازد، اطلاعات بصری اولیه دریافت می‌کند.
  • مجموع مدت زمان بازدید کاربر: مدت زمانی که کاربر، به طور کامل تبلیغ را مشاهده می‌کند.
  • تعداد دفعاتی که تبلیغ توسط کاربر مشاهده می‌شود
  • درصد مشاهده تبلیغ: درصد از بین تمامی شرکت‌کنندگانی که به تبلیغ نگاه کرده‌اند.
  • درصد کلیک: درصد از بین تمامی شرکت‌کنندگانی که روی تبلیغ کلیک کرده‌اند.

نتایج این تحقیقات، بر یک حقیقت تاکید کرد! اینکه تبلیغات باید با درگیر کردن کاربران با خودشان، قابلیت دیده شدن خوبی از خود نشان دهند مانند تولید تبلیغ جذاب.

قابلیت دیده شدن در تبلیغات یعنی چه؟

یک تصویر تبلیغاتی، 50% از پیکسل‌های خود را برای حداقل 1 ثانیه در معرض دید کاربران قرار گرفتن، در اختیار دارد. این یعنی اگر یک تبلیغ، فرصتی برای دیده شدن داشته باشد، دارای” قابلیت دیده شدن” است. معمولا 76% از تبلیغات، دارای این قابلیت می‌باشند.

با این وجود، اینکه یک تبلیغ دارای فرصت دیده شدن است، به معنای دیده شدن آن نیست!

در تحقیقاتی که به آن اشاره شد، تنها 16.6% از تبلیغات، توسط کاربران مشاهده شدند.

تبلیغاتی که در بالای Fold (خط فرضی میان صفحه) نمایش داده می‌شدند، 50% بیشتر از تبلیغات زیر Fold دیده شدند. همچنین تبلیغات بالای Fold ، به لحاظ زمانی 87% بیشتر دیده شدند.

افزایش قابلیت دیده شدن تبلیغات

اگرچه نرخ کلیک کاربران(CTR) بر روی تبلیغات، نشانگر خوبی برای میزان دیده شدن یک تبلیغ است؛ اما تنها معیار برای ما نمی‌تواند باشد. بدون انجام کلیک توسط کاربران هم، ممکن است تبلیغات، مورد توجه قرار گیرند و تاثیرگذار باشند.

بر اساس تحقیق صورت گرفته که در بالا گفته شد؛ برای موفقیت تبلیغ خود به جلب توجه کاربران و افزایش قابلیت دیده شدن تبلیغاتتان نیاز دارید.

در اینجا به 4 راهکار برای موفقیت هر چه بیشتر تبلیغات شما اشاره می‌کنیم:

1) تبلیغات مرتبط با کاربران

بر اساس این تحقیق، ثابت شده که تبلیغاتی که به کار کاربران مربوط باشند، 80% بیشتر از تبلیغاتی که ارتباطی با کاربران ندارند، موفق عمل می‌کنند.

2) محل قرارگیری تبلیغ

طی یک نظرسنجی بیش از 80%  کاربران اظهار کردند که بنرهای تبلیغاتی بالای صفحات سایت‌ها، سریعتر مورد توجه‌شان قرار می‌گیرد.

اگر این تبلیغات به صورت متحرک یا موشن باشند، به مراتب تاثیرگذاری بیشتری دارند.در سایت فریلنسری دورکار بومران این موارد بررسی میشود

3) طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات اهمیت بسیار زیادی در جلب توجه کاربران دارد.

یک تبلیغ باید به گونه‌ای باشد که چشم کاربر را به سمت خود بکشاند؛ در غیر این صورت، موفق عمل نکرده است. رنگ‌ها، تصاویر، ویدئوها و … در تبلیغات بسیار بیشتر از متن تاثیرگذار هستند. به همین دلیل همواره سعی کنید تبلیغاتی ساده اما چشم‌نواز طراحی کنید.

از اینکه مقصودتان را به طور واضح و شفاف در تبلیغ خود بیان کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید.برای مشاهده لیست خدمات بازاریابی دیجیتال از وب سایت ما دیدن نمایید.

4) تکرار تبلیغ

بر اساس تحقیق انجام شده، تبلیغ‌هایی که در چندین صفحه از یک سایت یا به صورت همزمان در چند سایت مختلف، قرار گرفته شدند، 2.8 برابر بیشتر از تبلیغاتی دیده شدند که تنها در یک صفحه یا یک سایت قرار داشتند. “قابلیت دیده شدن” برای این تبلیغات، 65% بیشتر از تبلیغات بی تکرار بوده است.

سخن پایانی

برای آنکه تبلیغات موفقی داشته باشید، باید به فکر فراهم کردن فرصتی برای دیده شدن تبلیغات خود باشید؛ لازم است به مجموعه‌ای از عوامل گوناگون توجه کنید. اینکه صرفاً تصمیم بگیرید تبلیغات کلیکی انجام دهید و بر اساس CTR موفقیت آن را بسنجید، کاری بیهوده است. پیش از انجام تبلیغات، تمامی جوانبی که بر “قابلیت دیده شدن” تبلیغتتان تاثیرگذار است را مورد بررسی و بازبینی قرار دهید؛ سپس به اجرایی کردن آن، اقدام نمایید.برای کسب اطلاع از آکادمی دیجیتال مارکتینگ تهران بومران با ما تماس حاصل نمایید.

این مقاله برگرفته از مقالات به روز سایت Moz.com می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =