فریلنسر طراحی سایت شغلی پر طرفدار

طراحی ‌سایت یکی از مشاغل پرطرفدار در مدل کسب و کار فریلنسری است.فریلنسر طراحی ‌سایت وظیفه‌ی ایجاد و طراحی صفحات وب را برعهده دارند. این افراد برای برندهای جدید وب‌سایت طراحی می‌کنند و یا وب‌سایت موجود را به‌روزرسانی می‌نمایند.

به یاد داشته باشید که مهارت طراحی وب‌سایت با مهارت برنامه‌نویسی متفاوت است.

فریلنسر طراحی سایت

در این مقاله به شما می آموزیم که چطور قدم به قدم به یک فریلنسر موفق در زمینه‌ی طراحی وبسایت تبدیل شوید.با پلتفرم بومران همراه باشید.

 یک: تلاش و سخت کوشی

این مرحله برای همه مشاغل فریلنسری مشترک است. به عنوان یک فریلنسر طراحی سایت باید بدانید که تنها با سخت‌کوشی و صرف زمان بسیار می توانید به موقعیت کاری دلخواه خود برسید. قبل از هر چیز ذهن خود را برای این روش زندگی آماده کنید. شما باید زمان زیادی را برای یادگیری راه های موفقیت در زمینه فریلنسری و کسب پروژه‌های خوب صرف کنید.

 دو: انتخاب بین طراحی وب‌سایت و برنامه‌نویسی

بسیاری از افراد در بدو ورود به شغل فریلنسر طراحی سایت آن را با برنامه نویسی اشتباه می گیرند. شما باید تفاوت این دو شغل را بدانید و با توجه به مهارت های خود یکی را انتخاب کنید.

طراح وب کسی است که مسئولیت قسمت ظاهری و طراحی یک وب سایت را بر عهده دارد. یک طراح وب همه‌ی عناصر وب سایت را به طور صحیح و قابل استفاده برای کاربر مرتب می کند، استایل صفحات مختلف را کدنویسی می‌کند و در نهایت ظاهر اصلی وب سایت شما را طراحی می‌کند.

در مقابل یک برنامه‌نویس شخصی است که فعالیت‌های مربوط به توسعه الگوریتم‌های عملکرد وبسایت مانند سیستم‌های پرداخت و تعاملات کاربر را مورد توجه قرار می‌دهد. در سایت استخدام فریلنسر میتوانید پروژه دریافت کنید.

با این تعاریف می توانید میان برنامه نویس و فریلنسر طراح سایت تفاوت قائل شوید. یک طراح وب سایت باید علاوه بر دانش برنامه نویسی مرتبط از خلاقیت نیز برخوردار باشد. بسیاری از طراحان وب سایت از این مهارت بی بهره اند. تحقیقات نشان داده که بیش از ۷۲ درصد از وب‌سایت‌ها ظاهری مشابه یکدیگر دارند.

برای اینکه یک فریلنسر طراح سایت موفق باشید باید از تجربیات کاربران استفاده کنید. سپس با استفاده از خلاقیت شخصی طراحی‌ای را انجام دهید که علاوه بر کاربردی بودن برای کاربر، ظاهر جذاب و منحصر به فردی داشته باشد.

در مقابل یک برنامه نویس باید ذهن تحلیل گری داشته باشد او باید بتواند الگوریتم‌های دقیقی را متناسب با گردش کار کاربر ارائه دهد.

دانستن این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند تا با توجه به دانش و توانایی‌های شخصی یکی از این دو شغل را انتخاب کنید و در آن فعالیت نمایید. تمایز قائل نشدن بین این دو شاخه باعث ایجاد مشکل در انتخاب پروژه می‌شود.

 سه: استفاده از تجربه دیگران

برخلاف برنامه نویس‌ها یک  فریلنسر طراح سایت باید علاوه بر دانش کد نویسی از تجربیات کاربران و نحوه استفاده آنها از یک وب سایت آگاه باشد. یک طراح سایت با استفاده از خلاقیت ذاتی و اصول طراحی کاربردی باید وب سایتی را طراحی کند که کاربران به هنگام ورود در آن دچار گیجی و سردرگمی نشوند و به راحتی نیازهای خود را برطرف کنند.

برخلاف دانش برنامه‌نویسی که با استفاده از مطالعات و کلاس‌های آنلاین و آفلاین قابل دسترسی است. دانش طراحی وب‌سایت تنها از طریق تئوری به دست نمی‌آید. شما باید وب‌سایت‌های مختلف را ببینید، علت طراحی‌های مختلف را جویا شوید و از نیاز کاربران با خبر باشید.  به عبارت دیگر شما باید  کاربران را روانشناسی کنید و بر اساس احساسات و نیازهای آنها وب سایت را طراحی کنید.

بسیاری از اصول طراحی وب سایت بر اساس نیازها و تجربیات کاربران به وجود آمده است.

برای مثال منوی ایجاد شده در بالای صفحه اصلی وب سایت. یا اقدام‌های پس از تماس (CTA)  در بالای همه صفحات فرود، نمونه‌هایی از این اصول است.برای انجام پروژه در منزل میتوانید از سایتهای فریلنسری پروژه دربافت کنید.

  چهار: اطلاع در مورد نحوه کارایی نام دامنه و سرورها

بسیاری از کارفرماها از شما انتظار دارند که علاوه بر طراحی، نام دامنه(domain)  مناسب برای آنها خریداری کنید. و برنامه میزبانی وب سایت (web hosting)  ارائه دهید. از ابزارهای تست سرعت سایت نیز استفاده کنید.

به همین علت باید مهارت‌های زیر را بیاموزید:

  • نحوه میزبانی وب سایت و کار با FTP
  • نحوه خرید domain
  • چگونگی مدیریت و نگهداری از سرورها

  پنج: یادگیری مقدماتی طراحی گرافیک

کارفرماها از فریلنسر طراح سایت انتظار دارند تا در مورد انیمیشن‌ها و لوگوی وب سایت آنها اظهار نظر کند. بنابراین شما باید اطلاعات پایه‌ای در حوزه‌ی طراحی گرافیک داشته باشید تا بتوانید نظرات درستی را ارائه دهید. به علاوه همکاری با فریلنسرهای طراحی گرافیک برای داشتن یک طراحی خوب بسیار تاثیرگذار است.

طبیعی است که داشتن مهارت‌های بیشتر موقعیت‌های شغلی بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بنابراین یاد گرفتن فتوشاپ و آموختن طراحی لوگو در کسب پروژه‌های بهتر  بسیار تاثیرگذار است.از مشاور بازاریابی دیجیتال نیز میتوانید مشورت بگیرید.

 شش:ارائه نمونه کار

همه‌ی کارفرماها قبل از شروع همکاری از شما می خواهند تا نمونه‌ای از طراحی‌های قبلی خود را ارائه دهید. حتما لازم نیست قبلا در پروژه ‌ای شرکت کرده باشید. شما می توانید طرح‌های اولیه‌ای رو بر اساس ساخته‌های ذهنی خود ایجاد کنید و از آنها به عنوان نمونه کار استفاده کنید.

اگر دوست دارید روی یک پروژه واقعی تمرکز کنید،می توانید از راهکارهای زیر برای پیدا کردن پروژه استفاده کنید.

  • از طریق گوگل پلی یا نرم افزارهای مشابه به دنبال تولید کنندگان بازی یا اپ‌های مختلف بگردید.
  • از میان آنها شرکت‌هایی که وب‌سایت ندارند را شناسایی کنید.
  • برای آنها ایمیل بزنید و توضیح دهید که چرا به وب سایت نیاز دارند.
  • پس از آن پیشنهاد کنید که می‌توانید طراحی وب سایت آنها را به عهده بگیرید.

گاهی از طرف این افراد با پاسخ مثبت مواجه می شوید. این یک موقعیت عالی برای تجربه پروژه واقعی به عنوان یک  فریلنسر است.از ابزارهای دورکاری برای مدیریت پروژه نیز میتوانید استفاده کنید.

هفت: قیمت گذاری خدمات

طراحی وب سایت‌های مختلف وابسته به نیازهای کارفرما نیازمند زمان متفاوتی است. بنابراین برآورد هزینه برای هر پروژه بخش اساسی از فعالیت‌های یک فریلنسر را تشکیل می‌دهد.

برای تعیین میزان دستمزد یک پروژه می توانید از روش زیر استفاده کنید:

از طریق جستجوی آنلاین ایمیل یا شماره تماس رقیبان خود را در حوزه‌ی فریلنسر طراحی سایت پیدا کنید.  با آنها تماس بگیرید و خود را کارفرما معرفی کنید. با پیشنهاد پروژه‌ای مشابه پروژه ای که در دست دارید، دستمزد آنها را جویا شوید.

شرکت‌های بزرگ طراحی وب به علت تعداد زیاد کارمندان و هزینه‌های جاری قیمت‌های بیشتری را پیشنهاد می دهند. به همین علت قیمت پیشنهادی شما باید کمتر از آنها باشد.

به یاد داشته باشید که قیمتی مناسب است که نه زیاد ارزان باشد و نه زیاد گران. قیمتی را پیشنهاد دهید که کارفرما آن را بپذیرد اما نسبت به کار شما نیز بد گمان نشود.

  هشت: استفاده از سایت‌های فریلنسری

از میان سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف فریلنسری تعدادی را انتخاب کنید و در آنها ثبت نام کنید. به یاد داشته باشید که وب سایتی برای شما مناسب است که تعداد رقبا در آنها کمتر باشد. وب سایت‌های بسیار معروف که رقبای زیادی در آنها وجود دارد، احتمال موفقیت شما را کاهش می‌دهد.

  نه: استفاده از موقعیت‌های آفلاین

جالب است بدانید که بیش از ۵۸ درصد از کسب و کارهای کوچک هنوز وب سایت ندارد شما می توانید با مراجعه حضوری به این افراد برای پیدا کردن پروژه های جدید تلاش کنید.

برای اینکه احتمال موفقیت شما افزایش پیدا کند باید با کسب و کار هدف خود تا حدی آشنا شوید. مزایای داشتن وبسایت را برای آنها توضیح دهید. به این ترتیب احتمال متقاعد شدن صاحبان کسب و کار برای قبول پیشنهاد شما بیشتر خواهد شد.

ده: برندسازی شخصی

وقتی تمام مراحل قبلی را طی کردید، کم‌کم اعتبار اولیه‌ای برای خود به دست آورده اید. اکنون وقت آن رسیده تا کسب و کار خود را رونق دهید.

در این مرحله باید خود را به عنوان یک برند معرفی کنید تا مردم بتوانند شما و کیفیت کار شما را ارزیابی کنند.

  • ایجاد وب سایت و پایگاه‌های دیگر در فضای مجازی
  • معرفی کارهایی که تاکنون انجام داده اید .
  • بیان رضایت مشتریان قبلی شما

در پیشبرد فعالیت های شما تاثیر بسزایی دارد

به یاد داشته باشید که مهارت طراحی وب صنعتی است که مرتب در حال تغییر و تکامل است. از همه‌ی منابع و وبلاگ‌های موجود برای طراحی وب کمک بگیرید و مرتباً دانش خود را به روز رسانی کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =