فریلنسر تولید محتوا و مزایای آن

حرفه‌ی تولید محتوا معمولا به عنوان یک کار پاره وقت و آسان شناخته می‌شود. اما جالب است بدانید که این حرفه می‌تواند به عنوان یک شغل اصلی و تخصصی مورد توجه قرار گیرد. برای اینکه در این حرفه موفق باشید باید مهارت‌های نوشتاری خود را تقویت کنید، زیاد بنویسید و در مورد موضوعات مختلف اطلاعات کسب کنید. فریلنسر تولید کننده محتوا نسبت به سایر مدل‌های این کسب و کار مزایایی دارد. در این مقاله قصد در مورد مزایای کسب و کار فریلنسر تولید محتوا , و نحوه‌ی ورود به آن صحبت کنیم. با پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

مزایای فریلنسر تولید محتوا

تقریبا همه‌ی کسب و کارهای فریلنسری از مزایای مشترکی برخورداراند. این مزیت‌ها وابسته به نوع کسب و کار ممکن است اندکی تغییر کند. در ادامه به تعدادی از مزیت‌های فریلنسر محتوا اشاره می‌کنیم.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

درآمد انعطاف پذیر

یکی از مهمترین مزایای کسب و کارهای فریلنسری انعطاف پذیری آنهاست. شما می‌توانید با توجه به زمان و شرایط خود میزان درآمد حاصل از این کسب و کار را مشخص کنید. این کار می‌تواند به عنوان یک کار تمام وقت یا پاره‌وقت برای شما درآمد ایجاد کند.

کار کردن بر روی پروژه‌های متنوع

به عنوان یک فریلنسر شما می‌توانید پروژهای مختلفی را قبول کنید. این تنوع باعث می‌شود تا دچار روزمرگی نشوید. به علاوه تنوع موضوعات به خودی خود منجر به افزایش دانش شما در زمینه‌های مختلف می‌شود.در سایت انجام پروژه میتوانید پروژه دریافت کنید.

نیاز نداشتن به یک فضای خاص برای فعالیت

بر خلاف بسیاری از مشاغل یک فریلنسر تولید محتوا نیازمند امکانات و جایگاه خاصی برای فعالیت‌های خود نیست. شما می‌توانید در هرموقعیتی که احساس راحتی می‌کنید مشغول به کار شوید.

مدیریت زمان و ساعت کاری شناور

مانند هر کسب و کار فریلنسری دیگری فریلنسر تولید محتوا می‌تواند زمان کاری خود را شخصا تعیین کند. اینکه در چه ساعاتی از شبانه‌روز کار کنید و چطور به سایر فعالیت‌های خود بپردازید کاملا به شما و مدیریت شما بستگی دارد. البته باید به ددلاین های تعیین شده توسط کارفرما پایبند باشید.

افزایش مهارت در حین انجام کار

هرچه مهارت‎‌های نوشتاری قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت موقعیت‌های کاری جدید خواهید داشت. این مهارت‌ها علاوه بر آموزش نیازمند تکرار و تمرین مداوم اند. بسیاری از نویسندگان مطرح در حوزه‌ی تولید محتوا معتقدند که انتخاب کسب و کار فریلنسری شما را به نوشتن در زمینه‌های مختلف وا می‌دارد. بنابراین به مرور زمان مهارت‌های نوشتاری شما بطور چشمگیری بهبود می‌یابد. از طرفی تنوع موضوعات دانش عمومی شما را در زمینه‌های مختلف افزایش می‌دهد. در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

برای ورود به شغل فریلنسر محتوا  چه باید کرد؟

جدا از مهارت‌های نوشتاری و ارتباطی  برای موفقیت در کسب و کار تولید محتوا باید سریع باشید. باید موقعیت‌های موجود را دائما رصد کنید و برای بدست آوردن آنها سریعا وارد عمل شوید.

پس از بستن قرارداد پیش از شروع کار، با کارفرما صحبت کنید. شما باید دقیقا بدانید که کارفرما از شما چه می‌خواهد. دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند تا بدون اتلاف وقت سراغ مطلب مورد نظر آنها بروید. به این ترتیب تعداد پروژه‌هایی که در یک زمان مشخص انجام می‌دهید افزایش می‌یابد. در بسیاری از موارد کارفرماها دقیقا نیاز خود را نمی‌دانند. این شما هستید که با پرسیدن سوالات مناسب نیاز اصلی آنها را استخراج می‌کنید. این هنر شما باعث جلب رصایت مشتریان و افزایش موقعیت‌های کاری برای شما می‌شود تا افراد بیشتری تمایل به همکاری با شما داشته باشند و کسب وکار شما با پیشنهادات شگفت انگیزی مواجه شود. با کسب و کار فریلنسری بیشتر در این زمینه آشنا شوید.

در ادامه به 9 سوال اساسی ای اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کنه تا نیاز مخاطبان خود را تشخیص دهید.

1- شناخت مخاطب هدف

منظور از مخاطبان هدف افرادی هستند که کارفرما تمایل دارد محتوای تولیدی توسط شما را بخوانند. از کارفرما بخواهید مخاطبان هدف خود را برای شما توصیف کند. اطلاعاتی از قبیل سن، جنسیت، محل زندگی، میزان درآمد، تحصیلات و علاقه مندی‌ها به شما کمک می‌کند تا محتوایی متناسب با مخاطبان تولید کنید. اگر کارفرما نتوانست اطلاعات مشخصی را در این زمینه به شما ارائه دهد ، از او بخواهید اطلاعاتی بازدید کنندگان وب‌سایت خود را در اختیار شما قرار دهد.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران در این زمینه میتوانید موارد بیشتری مطالعه کنید.

دانستن اطلاعات مخاطب در داستان پردازی شما برای محتوا بسیار تاثیرگذار است.برای

2- جایگاه کارفرما در حوزه‌ی کاری

علاوه براینکه باید بدانید برای چه کسی می‌نویسید باید موقعیت کسب و کار اصلی را نیز در نظر بگیرید. اینکه شما از زبان چه کسی با مخاطب صحبت می‌کنید در نوع نوشتن شما بسیار مهم است.

برای مثال فرض کنید برای معرفی محصولات  یک تولید کننده پوشاک باید محتوا  بنویسید. برای اینکه محتوای شما متناسب با نظر کارفرما باشد باید به نکات زیر توجه کنید:

  • قیمت محصولات درچه رنجی قرار دارد؟ (گران یا ارزان)
  • چقدر از این محصول تولید شده؟
  • آیا برای سایزهای خاص مثلا افراد بلند قد یا سایز بزرگ این محصول تولید شده است؟

3- جستجو زبان برند کارفرما

زبان یک برند یعنی زبانی که در تبلیغات و محتواهای تولید شده در این برند به کاربرده می‌شود. برای مثال زبان محاوره، رسمی، طنز و یا حرفه‌ای، حالات مختلفی است که یک برند می‌تواند از آن استفاده کند.

برای اینکه از زبان برند کارفرمای خود را بدانید به وب سایت آنها مراجعه کنید. به علاوه برای اطمینان می‌توانید از کارفرما بخواهید که چند لینک مورد نظر خود را برای شما بفرستد تا زبان برند آنها را از آن استخراج کنید. با روشهای برند سازی آشنا شوید.

4-  تاثیر محتوا بر مخاطب در فرآیند فروش

اگر برای بخش بازاریابی یا فروش یک شرکت محتوا تولید می‌کنید باید بدانید محتوای شما قرار است در کدام بخش از فرآیندِ حضور مشتری نمایش داده شود. برای مثال محتوای شما در بلاگ وب‌سایت و به منظور پاسخگویی به سوالات مشتریانی که برای اولین بار با موضوع این کسب و کار روبه‌رو شده‌اند نوشته می‌شود. یا قرار است در صفحه‌ی فرود (landing page) نمایش داده شود و مشتری بالقوه را به خریدار تبدیل کند.

قطعا محتوای نوشته شده برای هریک از این بخش‌ها با قسمت دیگر متفاوت است. با استراتژی بازارایابی محتوایی در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

5- هدف کارفرما  از تولید این محتوا

شما باید هدف کارفرما را از تولید محتوا بدانید و تلاش کنید محتوای تولیدی توسط شما در رسیدن به این هدف تاثیر گذار باشد. برای مثال کارفرما این محتوا را برای سئوی وب‌سایت، تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار و یا شناساندن برند خود تولید می‌کند.

6- آیا این محتوا نیازمند CTA است؟

CTA یا همان پس از تماس عبارتی است که معمولا در انتهای محتوا قرار داده می‌شود و برای ادامه‌ی ارتباط با مخاطب راهکاری را پیشنهاد می‌دهد. از کارفرما در مورد این گزینه سوال کنید. در صورتیکه تمایل به قراردان این گزینه محتوا وجود دارد به نکات زیر توجه کنید:

  • قرار است چه پیشنهادی به مخاطب داده شود؟
  • از مخاطب میخواهید چه کاری انجام دهد؟(برای شما پیام بفرستد، فرم عضویت را تکمیل کند یا بر روی لینک خاصی کلیک کند.)
  • CTA قرار است در کدام قسمت متن قرار گیرد؟

7- اولویت کارفرما برای سبک و سیاق نوشتن متن

مشخص کنید که متن شما برای اول شخص، دوم شخص و یا سوم شخص نوشته می‌شود. اگرچه این نکته بسیار جزئی به نظر می‌رسد اما اصلاح آن در متن می‌تواند بسیار خسته کننده باشد.

به علاوه بد نیست بدانید که کمپانی مورد نظر چطور از نام برند خود یاد می‌کند.

8- برطرف کردن نیاز مخاطب

باید بدانید محتوای شما قرار است در پاسخ به چه سوالاتی نمایش داده شود. افراد برای اهداف گوناگونی از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. بطور کلی آنها برای اینکه به جایی بروند، جیزی بخرن، کاری انجام دهند و یا چیزی بدانند جستجو می‌کنند. محتوای شما قرار است در پاسخ به کدامیک از این چهاردسته نمایش داده شود. مقاله مدیریت ارتباط با مشتری بیشتر در این زمینه شما را راهنمای میکند.

9- مدت زمان مورد نیاز انجام پروژه

تعیین زمان تحویل نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. برای جلب رضایت کارفرما و رعایت اخلاق حرفه‌ای حتما برای تک تک بخش‌های پروژه با موافقت دو طرف زمان مشخصی را تعیین کنید و به آنن پایبند بمانید.در مجموع به یاد داشته باشید که دقت به جزئیات از شما یک حرفه‌ای می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =