سئوی ویدئو-پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

سئو ویدئو با راهکارهای شگفت انگیز

سئوی ویدئو مجموعه راهکارهایی است که باعث می‌شود ویدئوهای شما در نتایج جستجوی مرتبط در اولویت‌های بالاتری دیده شوند. برای سئوی ویدئو مانند سئو متن راهکارهای مختلفی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد این راهکارها صحبت کنیم.با پلتفرم فریلنسری بومران همراه باشید.

  اهمیت محتوای ویدئویی و سئوی آن

در چند سال اخیر استفاده از محتوای ویدئویی در فضای بازاریابی بیش از هر زمان دیگری مرسوم شده است. برای اولین بار کاربران با دسترسی به دوربین‌های DSLR در اوایل سال ۲۰۰۰ به تولید محتوای ویدئویی پرداختند. نباید نقش یوتیوب را در گسترش انتشار محتوای ویدئویی نادیده گرفت.

این روزها کمتر اتفاق می‌افتد که در نتایج جستجوی یک عبارت،محتوای ویدئویی دیده نشود. با گسترش استفاده از تلفن همراه و افزایش قابلیت‌های آن تولید محتوای ویدئویی  برای کاربران بسیار ساده شده است.

سئوی ویدئو با سئوی متن متفاوت بوده و نیازمند راهکارهای مخصوص به خود است.  بر اساس نگاه متخصصان ایندکس کردن یک ویدئو در tab مربوط به ویدئو ها در صفحه جستجو بسیار ساده است. اما برای اینکه ویدئوی شما در جستجوهای عادی و در نتایج آن دیده شود باید نکات بیشتری را رعایت کنید.

به دست آوردن جایگاه مناسب از طریق محتوای ویدئویی در نتایج جستجو عادی، به میزان کیفیت سایت شما، متمرکز بودن آن بر ویدئو و رتبه بندی آن برای محتوا های ویدئویی وابسته است. از آنجایی که سئوی ویدئو برای جستجوهای عادی سختر است،توصیه می شود در مرحله ‌ی اول به سئو برای جستجوهای ویدئویی توجه کنید و سپس برای رتبه بندی بهتر ویدئوی خود در نتایج جستجوی عادی تلاش کنید.در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

 ۹ راهکار برای سئوی ویدئو

1.پلتفرم میزبان مناسب برای ویدئوی خود انتخاب کنید.

قبل از اینکه ویدئوی خود را در یک پلتفرم منتشر کنید، باید هدف از تولید آن را بدانید. برای مثال قصد شما از تولید یک ویدئو، افزایش بازدید سایت و ایجاد مشتریان سرنخ است یا قصد دارید از طریق این ویدئو برند خود را به دیگران بشناسانید و با آنها ارتباط برقرار کنید. برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

وابسته به این هدف می‌توانید پلتفرم مناسب برای کار خود را انتخاب کنید.

برای مثال پلتفرم‌هایی مانند you Tube و Vimeo بیشتر ترافیک مرتبط یک ویدئو را به خود جلب می کنند. این پلتفرم ها به ندرت کاربر را به وب‌سایت اصلی ویدئو هدایت ‌می‌کند. بنابراین استفاده از این پلتفرم ها برای کسانی که قصد دارد برند خود را به دیگران بشناسانند و با آنها ارتباط برقرار کنند توصیه می شود.فضای رقابتی موجود در این پلتفرم‌ها امکان جذی مشتری را به شما نمی دهد.

اما اگر بیشتر به دنبال جذب ترافیک در وب ‌سایت خود و ایجاد مشتریان سرنخ هستید، باید به دنبال پلتفرم‌های میزبانی باشید که از این قابلیت پشتیبانی کنند. برای مثال Wistia  یکی از پلتفرم‌های کارآمد در این زمینه است.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران در این زمینه میتوانید موارد بیشتری مطالعه کنید.

 2.برای ویدئوی خود نسخه‌ی رونوشت تهیه کنید.

نسخه رونوشت یا همان متن جفت شده با ویدئو یکی از راهکارهایی است که به سئوی ویدئوی شما کمک می کند. از طریق این روش کاربرانی که به هر علتی برای مشاهده ویدئو  مشکل دارند، می‌توانند به محتوای ویدئویی شما دسترسی داشته باشند. به علاوه ربات‌های جستجو نیز بیشتر محتوای ویدئوهای شما را مورد توجه قرار داده و آن را در رتبه‌های بالاتری قرار می‌دهند.  هرچه فیلم شما  طولانی تر باشد اهمیت متن رونوشت آن بیشتر می‌شود. چرا که کاربران قبل از مشاهده فیلم از محتوای آن مطلع می شوند. این کار تمایل کاربران را برای مشاهده‌ی ویدئو افزایش می‌دهد..برای انجام پروژه در منزل میتوانید در بومران ثبت نام کنید.

3. برای کاور فیلم از یک تصویر جذاب استفاده کنید.

تصویر کاور یا به اصطلاح thumbnail  تصویری است که از ویدیوی شما در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود. این تصویر در جلب توجه مخاطبان تاثیر بسیاری دارد. تصویر کاور مشابه جلد کتاب یا صفحه اصلی وب‌سایت عمل می‌کند. بنابراین این تصویر باید کاملاً با موضوع مورد بحث شما مرتبط باشد، به اندازه کافی زیبا و جذاب باشد و هدف شما را توضیح دهد.

بر اساس نتایج بررسی‌ها تصویر کاور تأثیر بیشتری نسبت به عنوان دارد. در واقع این تصویر کاور است که مخاطب را برای کلیک کردن برروی ویدئویی شما تشویق می‌کند. از نحوی تولید محتوای ویدویی اشنا شوید.

 4. برای ویدئوی خود عنوان و توضیحات مناسب انتخاب کنید.

درست مانند پست‌های وبلاگ، عنوان و توضیحات متا دو فاکتور اساسی برای رتبه‌بندی یک ویدئو هستند. سعی کنید عنوانی که برای ویدیو‌های خود انتخاب می‌کنید جذاب و درگیر کننده باشد. به علاوه در مورد  کلمات کلیدی جستجو کنید. مطمئن شوید کلمات کلیدی‌ پرکاربرد را به کاربرده‌اید.

5. مطمئن شوید پیج که در آن ویدئو را بار گذاری می‌کنید از لحاظ سئو دچار مشکل نیست.

یکی از فاکتورهایی که در بسیاری از موارد نادیده گرفته می‌شود سئوی پیجی است که ویدئو را در آن بارگذاری شده است. توجه داشته باشید که اگر ویدئویی شما در یک پیج ضعیف بارگذاری شود، قطعاً موقعیت خود را برای نمایش در نتایج جستجو از دست خواهد داد. بنابراین قبل از هر چیز فاکتورهای سئو مورد نیاز برای وب سایت خود را بررسی کنید و آنها را به بهترین شکل در وب سایت خود ایجاد کنید.

همچنین توجه داشته باشید که ویدئویی که بارگذاری می‌کنید باید با مطالب موجود در پیج مرتبط باشد.

 6.ویدیویی که میخواهید بیشتر دیده شود را در بالای پیج خود قرار دهید.

به طور معمول موتورهای جستجو تنها یک ویدئو از هر صفحه را مورد توجه قرار می‌دهد. بنابراین اگر چند ویدئو در یک صفحه بارگذاری کرده‌اید، ویدئوی مورد نظر خود را که از اهمیت بیشتری برخوردار است در بالای صفحه قرار دهید.

در هر صفحه از پیج خود بیش از یک ویدئو را بارگذاری نکنید چرا که ویدئو های بعدی در واقع از دید گوگل مخفی خواهند بود و هرگز جایگاه خود را پیدا نمی کند بهتر است در هر صفحه یک ویدئوی مرتبط، کامل و با کیفیت بارگذاری کنید و از آن برای رتبه بندی پیج خود استفاده کنید.

7. ویدئو را در قسمتی از پیج قرار دهید که کاملاً توجه را به خود جلب کند.

بسیاری از موارد دیده شده که ویدئو در انتهای صفحه و پس از یک متن طولانی قرار داده می‌شود. کاربر برای دسترسی به این ویدئو باید تمام صفحه را جستجو کند. معمولاً در چنین شرایطی ویدئو با استقبال چندانی مواجه نمی‌شود، چرا که کاربران امروزی ترجیح می دهند مستقیماً و بدون صرف وقت به هدف خود دسترسی پیدا کنند.به علاوه خزنده‌های موتورهای جستجو نیز برای ویدئو‌هایی که در انتهای یک پیچ و در جای نامناسب به کار برده شده‌اند، اهمیت چندانی قائل نمی‌شوند.بنابراین ویدئوی شما از جهت موقعیت رتبه‌بندی نیز دچار مشکل خواهد شد.

8. یک ویدئو را در چند پیج یکسان بارگذاری نکنید.

بارگذاری یک ویدئو در چند صفحه مختلف درست مانند این است که با خودتان رقابت کنید.  انجام چنین کاری اصلاً به شما توصیه نمی‌شود.

9. از روش‌های دیگری علاوه بر سئو برای دیده شدن بهتره ویدئوی خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو مرتبا الگوریتم های خود را برای رتبه بندی صفحات وب تغییر می‌دهند. بنابراین تکیه بر ربات‌های جستجو برای رتبه‌بندی ویدئو یک استراتژی ثابت برای تضمین توجه به فیلم‌های شما نیست. برای موفقیت محتوای ویدئویی و افزایش کارکرد آن باید نگاه جامع‌تری بر روی تبلیغات ویدئویی خود داشته باشید و از تبلیغات هزینه بر برای این کار استفاده کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =