راه‌حل‌های دیجیتال مارکتینگ برای چالش‌های بازاریابان

پیشرفت سریع تکنولوژی این روزها تحول بزرگی در بازاریابی دیجیتال فراهم آورده است. راه ‌حل‌های دیجیتال مارکتینگ با بهره‌گیری از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای جدید هر روزه امکان دسترسی به تعداد بیشتری از مشتریان و را فراهم می‌کند. اما این پیشرفت سریع گاهی بازاریابان و مدیران را سردرگم می‌کند. از طرفی به عنوان یک دیجیتال مارکتر در  چالش بازاریابان باید در جریان تغییرات سریع قوانین بازاریابی و سئو باشید و آنها را به‌کار ببرید به علاوه به یاد داشته باشید که باید مشتریان خود را راضی کنید.

استراتژی‌های بازاریابی زمانی موفق است که علاوه بر تاثیرگذاری، بازگشت سرمایه مناسبی را هم به دنبال داشته باشد. اگر بلد باشید به خوبی از ابزار بازاریابی دیجیتال استفاده کنید قطعا از روش‌های بازاریابی سنتی دست خواهید کشید. اما مانند هر حرفه‌ی دیگری در بازاریابی هم با چالش‌هایی رو‌به‌رو هستید.

استراتژی‌های بازاریابی-پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران

در این مقاله به تعدادی از این چالش‌ها اشاره می‌کنیم و راه‌حل‌های دنیای دیجیتال را برای این چالش‌ها به شما معرفی می‌کنیم. با  پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

چالش‌های مدیران دیجیتال مارکتینگ

ایجاد یک برند معتبر

برندینگ یکی از مهم‌ترین مفاهیم بازاریابین است. برای اینکه بتوانید بازاریابی موفقی داشته باشید باید قبل از هرچیز برند شما برای مخاطبان شناخته شده باشد. به این ترتیب از میان دریای وسیع تبلیغات برندهای مختلف به چشم می‌آیید و مخاطب تبلیغات شما را دنبال می‌کند.

برای اینکه یک برند معتبر داشته باشید باید به همه‌ی جزئیات توجه کنید. رنگ، فونت و صدایی که برای تبلیغات خود استفاده می‌کنید و لیست خدمات بازاریابی دیجیتال که ارائه میکنید  همگی به اعتبار برند شما کمک می‌کنند. این پارامترها را باید در تمام فعالیت‌های تبلیغاتی خود یکسان در نظر بگیرید.

 یکی از راه حل های دیجیتال مارکتینگ این است که برای اطمینان و سهولت در انجام کار می‌توانید یک راهنما در مورد پارامترهایی مانند رنگ و فونت تهیه کنید و آن را به عنوان یک قانون در اختیار کارمندان خود قرار دهید.

بدست آوردن ترافیک و سرنخ (leads)

اولین چالشی که هر بازاریاب با آن رو‌به‌رو است، بدست آوردن ترافیک و سرنخ (lead) است. با در درسترس قرار گرفتن پلتفرم‌ها این فرآیند نه تنها ساده‌تر نشده بلکه سختر و پیچیده‌تر است.

برخی از صاحبان کسب‌وکار از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت ترافیک و پیدا کردن مشتریان سرنخ از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این افراد با بهره‌گیری از تجربیات سایر برندها به تولید محتوا در بازه‌های مشخص می‌پردازند. اما در برخی موارد با وجود پست‌گذاری منظم نتیجه مطلوبی بدست نمی‌آید. فکر می‌کنید چه عاملی باعث می‌شود که  استفاده از این روش برای یک برند کارآمد باشد اما برای برند دیگری جوابگو نباشد؟

اولین نکته شناخت مخاطب است. برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی باید بدانید به چه کسی صحبت می‌کنید. و نیازها و سلایق مخاطبان خود را بشناسید. از طرفی باید مشتریان ویژه خود را بشناسید. این افراد کسانی هستند که بیشترین خرید را از شما می‌کنند و افراد زیادی را به کسب و کار شما دعوت می‌کنند.

ایجاد گروه‌های تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را دسته‌بندی کنید. دسته‌بندی مخاطبان به شما کمک می‌کند تا براساس نیاز و سلایق هر گروه تبلیغات مناسب آنها را تهیه کنید.در سایت فریلنسری دورکار بومران متخصصان دیجیتال مارکتینگ میتوانند پروژه تهیه نمایند.

 

اشتراک‌گذاری

2 نظر

 1. ساری پاسخ

  البته به طور قطع چالش های دیجیتال مارکترها خیلی بیشتره اما در شروع کار این دو موردی که توی مقاله بهشون اشاره شده کاملا درسته.

 2. hossein babadi پاسخ

  بسیار سپاسگزارم که شما عزیزان

  به صورت خیلی مستمر و پیگیر

  در این امر به مردم یاری می رسانید.

  من که خیلی راضی هستم

  شما خیلی کارتان عالی هست.

  Thank you very much

  dear ones On a very continuous and consistent bacis

  You help people in this.

  I am very satisfied .

  You do a great job.

  http://www.zanjab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =