تولید محتوای وب سایت فروشگاهی-پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

تولید محتوا سایت‌های فروشگاهی 

تولید محتوا سایت های فروشگاهی دارای استراتژی خاص خود هستند.برندهای موفق در زمینه‌ی تجارت الکترونیک با ارائه آموزش‌های کارآمد به مشتریان یا مشتریان به القوه خود در تمامی طول مسیر فرآیند خرید به آنها کمک می‌کنند تا خرید بهتر و آگاهانه‌تری را تجربه کنند. این آموزش‌ها از طریق استراتژی‌های تولید محتوا انجام می‌شود. ٖبرای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

تولید محتوای مناسب علاوه بر کمک به آموزش مشتریان برای سئو وب سایت شما نیز کاربردی است. کمپین تولید محتوای  با شناسایی کلمات کلیدی پر جستجوی  مرتبط با کسب و کار شما و تولید مطالب مفید و آموزنده در این زمینه می‌تواند خود را به مشتریان بالقوه معرفی کند.  بنابراین ایجاد یک استراتژی محتوای درست برای وب‌سایت‌های فروشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ما در این  مقاله در مورد روش‌های ایجاد یک استراتژی کارآمد با شما صحبت می‌کنیم، با ما همراه باشید.

تولید محتوا سایت های فروشگاهی

بازاریابی محتوا راهکار اتصال میان مصرف کنندگان و صاحبان مشاغل است. در واقع مشتریان برای قرار گرفتن در فرآیند خرید نیازمند اطلاعاتی هستند که صاحبان مشاغل باید این اطلاعات را از طریق محتوای تولید شده در وبلاگ، فیلم‌ها و شبکه‌های اجتماعی به آنها ارائه دهند. به این ترتیب در هر مرحله از فرآیند خرید سوالات مشتری توسط  کسب و کار مورد نظر پاسخ داده می‌شود.

این تعریف برای فروشگاه‌های اینترنتی نیز صادق است. شما باید در فروشگاه اینترنتی خود وبلاگ و محتواهایی را تولید کنید که به خرید آگاهانه‌ی مشتری کمک کند.

در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

 ایجاد استراتژی تولید محتوا سایت فروشگاهی

هر کسب و کاری استراتژی تولید محتوای منحصر به فرد خود را دارد. وابسته به اینکه مشتری شما برای خرید چه فرآیندی را طی می‌کند و به چه اطلاعاتی نیاز دارد، می‌توانید محتوای مورد نظر او را تولید کنید. به علاوه باید نسبت به مشتریان خود شناخت کافی داشته باشید و محتوای خود را در فرمتی تولید کنید که برای مشتری جذابیت داشته باشد و بیشترین ارتباط را با او برقرار کند.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

بنابراین تولید یک استراتژی تولید محتوای موفق سایت های فروشگاهی را می‌توان شامل سه قدم اصلی در نظر گرفت.

  •  قدم اول:شناختن مشتریان هدف و فرآیند خرید آنها
  •  قدم دوم:مشخص کردن نوع محتوای مورد علاقه آنها
  •  قدم سوم :تبلیغ محتوای تولید شده از طریق کانال‌های موجود

در ادامه این مقاله  این مراحل را به صورت کامل توضیح خواهیم داد:

 قدم اول: شناختن مشتریان هدف و فرآیند خرید آنها

برای تولید یک استراتژی محتوای کارآمد قبل از هر چیز باید مخاطبان هدف خود را بشناسید و رفتار جستجوی آنها و نحوه ارتباط آنها را با وب‌سایت خود به خوبی مشخص کنید. مهم است بدانید مخاطبان هدف شما دقیقا چه کلمات کلیدی را جستجو می‌کند و تلاش کنید محتوای مناسبی برای این کلمات کلیدی تولید کنید.

برای مثال اگر مخاطب شما صرفاً یک عبارت کلی را جستجو می‌کند به این معنی است که هنوز  در مورد خرید محصول مورد نظرخود تصمیم‌گیری نکرده است. اما اگر در عبارت جستجو دقیقاً نام محصول را به کار می‌برد به دنبال پیدا کردن بهترین قیمت و در دسترس ترین محصول است. شما باید با توجه به این نکات ریز، محتوایی را تولید کنید که دقیقاً پاسخ سوال مخاطب شما را در بر داشته باشد.

برای رسیدن به یک استراتژی محتوایی خوب باید چرخه خرید و فروش را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.  چرخه‌ی خرید برای وب سایت‌های فروشگاه تقریبا مشابه است. در هر بخش از این چرخه مخاطب نیازهای منحصر به فردی دارد. محتوای تولیدی توسط شما باید تمامی این بخش‌ها را در بر بگیرد. در ادامه به نیازهای مخاطب در هر بخش از چرخه‌ی خرید اشاره می‌کنیم.  با استراتژی تولید محتوا آشنا شوید.

مخاطبانی که در اولین مرحله‌ی جستجو قرار دارند

این مشتریان هنوز تصمیم دقیق برای خرید نگرفته‌اند.این افراد در اولین مرحله خرید قرار دارند. آنها تنها می‌دانند که به چه محصولی نیازمندند. برای مثال کفش مردانه، محصول مورد نظر آنها است.

برای این مشتریان باید محتوای کلی تولید شود.این محتوا انواع مختلف محصولات مورد نظر آنها را با بیان مزایا و معایب  معرفی می‌کند.

در واقع این دسته از مشتریان هدف، جستجوگر هستند. و محتوای شما باید در نتایج جستجوی آنها دیده شود. مقالاتی که برای این دسته از افراد می‌نویسید باید آموزنده، کلی و ترجیحاً به زبان محاوره باشد.

در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

 مخاطبانی که از خصوصیات محصول  خود آگاهی  دارند

این دسته از مخاطبان  پتانسیل بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری شما را دارند. چرا که دقیقا می‌دانند به چه چیزی نیازمندند. و تا حدی در مورد آن تحقیق کرده‌اند. کافیست شما آنها را برای خرید از خود متقاعد کنید. در این مرحله شما باید گزینه‌های پیش رو را در قالب یک محتوای کارآمد و مفید در اختیار آنها قرار دهید، تا بهتر بتوانند تصمیم گیری کنند. در انتهای مقاله به عنوان اقدام پس از تماس از آنها بخواهید تا ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند. به این ترتیب برای بازاریابی‌های بعدی با آنها در ارتباط خواهید بود.

 مخاطبانی که دقیقا از نیاز خود با خبراند

مخاطبانی که در این مرحله از چرخه خرید قرار گرفته‌اند دقیقا می‌دانند به چه محصولی نیازمندند. این افراد به طور خاص محصول مورد نظر خود را با نام آن جستجو می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه مخاطبان این بخش اگرچه به طور کامل آماده خرید نیستند اما به احتمال زیاد می‌خواهند یک محصول مشخص را خریداری کنند. محتوای تولیدی توسط شما برای این  این بخش از مخاطبان کاملا وابسته به توانایی شما در جلب رضایت مشتریان قبلی است. زمانی که محصولات شما تجربیات خوشایندی را ارائه داده باشد . امکان نمایش داده شدن در اولویت های بالاتری در نتایج جستجوی کلمات با نام محصول را خواهد داشت.

 مخاطبی که  یک قدم با خرید فاصله دارد

اگر در ابزار آنالیز خود با افرادی که به طور ویژه کلمات جستجو مرتبط با بخش پرداخت، تخفیفات یا سایر کلمات کلیدی مرتبط به فرآیند خرید را جستجو کرده‌اند، مواجه شدید. حتماً مسیر طی شده توسط آنها را مورد بررسی قرار دهید. تلاش کنید همه بخش‌های مورد نیاز را در دسترس و ترجیحا در سمت راست صفحه اصلی قرار دهید. با این کار علاوه بر کمک به چنین مخاطبانی به سایر مشتریان خود نیز کمک کرده اید.

مخاطبان آماده‌ی خرید

برای کمک به این دسته از مخاطبان اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات  و قیمت آن را به صورت کامل تکمیل کنید. تا مشتریان به سادگی  بتوانند تصمیم نهایی خود را اتخاذ کنند. دسترسی به بخش خرید و پرداخت باید به سادگی انجام شده و لینک‌ها به درستی کار کنند. با بازاریابی محتوا در این زمینه بیشتر آشنا شید.

قدم دوم: مشخص کردن محتوای مورد علاقه‌ی مخاطبان

برای داشتن استراتژی تولید محتوا کارآمد علاوه بر سئوی محتواهای تولید شده و استفاده از ظرفیت‌های موتورهای جستجو باید از سایر امگانات موجود در فضای آنلاین نیز بهره ببرید.محتوای تولید شده در شبکه‌های اجتماعی، تصاویر و محتواهای ویدئویی برای شناساندن محصولات شما به مشتریان بالقوه بسیارکارآمدند.

وابسته به اینکه مخاطبان شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند، نوع محتوای تولیدی خود را تعیین کنید. برای مثال برای جوانان محتوای متنی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. این گروه از افراد بیشتر علاقه‌مند به دریافت اطلاعات از طریق محتواهای سرگرم‌کننده و بصری هستند. اگر محصول شما یک محصول تخصصی است باید از محتواهای متنی برای توضیحات دقیق تکنولوژیکی آن استفاده کنید. بنابراین محتواهای سرگرم کننده در کار شما کاربرد چندانی نخواهد داشت.

با وجود این که محتوای تولیدی توسط هر وب‌سایت فروشگاهی وابسته به محصول و خدمات آن متفاوت خواهد بود اما  بخشهای مشترکی برای همه‌ی وب‌سایت‌های فروشگاهی وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره می‌کنیم.

 راهنمای خرید

شما در این بخش نحوه‌ استفاده از وب‌سایت خود را به مخاطبان توضیح می‌دهید. به این ترتیب به  آنها می‌آموزید که چطور محصولات مد نظر خود را پیدا کنند. به علاوه در این بخش با قرار دادن لینک‌های میانبر مخاطب را به صفحات خرید راهنمایی کنیدقرار دادن لینک مقالات کاربردی برای آموزش مخاطبان نیز در این بخش توصیه می‌شود. این مقالات آموزشی به مخاطب کمک می‌کند تا انتخاب درستی در میان محصولات شما داشته باشد.

در ادامه قرار دادن بخشی به عنوان پاسخ به سوالات یا رایج و یا حتی چند مورد اینفوگرافی می‌تواند محتوای شما را جذاب و کاربردی‌تر کند.

 بخش مربوط به مسابقات و قرعه کشی‌ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازاریابی ایجاد ارتباط منظم و همیشگی میان شما و مشتریان هدف شماست. برای این کار باید یک پل ارتباطی با آنها ایجاد کنید. از طریق ایجاد بخش مسابقات و قرعه کشی مخاطب را تشویق کنید تا اطلاعاتی از قبیل ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را با شما به اشتراک بگذارند. به این ترتیب برای محصولات بعدی خود بر اساس علایق و نیازمندی‌های آنها بازاریابی داشته باشید.  به علاوه می توانید مسابقات و قرعه کشی‌های خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام دهید تا مخاطب به دنبال کردن شما در شبکه‌های اجتماعی تشویق ‌شود.

 ایجاد گالری تصاویر برای محصولات

مخاطبان آنلاین مخاطبان کم حوصله و کم زمانی هستند. به همین دلیل محتواهای بصری برای آنها جذاب تر و کارآمدتر است. ایجاد یک گالری تصاویر به خریداران آنلاین کمک می‌کند تا بهتر در جریان محصولات شما قرار بگیرند. به علاوه از تصاویر محصولات شما در google shop  و google image  نیز دیده می‌شود.

حتماً تصاویر مربوط به هر محصول را به صفحه خرید آن لینک کنید.

قدم سوم :تبلیغ محتوای تولید شده از طریق کانال‌های موجود

پس از تولید یک محتوا سایت های فروشگاهی خوب وقت آن رسیده تا بتوانید آن را به خوبی تبلیغ کنید. ایجاد یک محتوای الکترونیکی به تنهایی برای وب‌سایت شما تاثیری ندارد. اگر چه سوالی سئوی محتوا می‌تواند آن را در الویت‌ نتایج جستجوی طبیعی نمایش دهد اما فعالیت صرفاً در این حوزه کارآمدی لازم را برای محصولات و خدمات شما را نخواهد داشت.

در این بخش باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تبلیغ و شناساندن محصولات و خدمات خود به مشتریان بالقوه استفاده کنید.

 شبکه‌های اجتماعی

این روزها شبکه‎‌های اجتماعی یکی از تاثیر گذارترین رسانه‌ها در بین مردم است. اما قبل از اینکه فعالیت‌های خود را در این شبکه آغاز کنید، باید بدانید مخاطبان هدف شما بیشتر از کدام یک از شبکه‌های اجتماعی موجود استفاده می‌کنند. اهداف شما چیست و  چه بودجه برای این فعالیت در نظر گرفته‌اید. برای شروع بهتر است از یک یا چند کانال اصلی شروع کنید و سعی کنید مطالب با کیفیت و جذاب را برای مخاطبان خود تولید کنید.  بر اساس نتایج به دست آمده در یک دوره زمانی مشخص استراتژی‌های خود را متمرکز تر کنید.

 استفاده از تبلیغات هزینه بر

تبلیغات هزینه بر در دنیای دیجیتال، شامل تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی هستند. که در ازای پرداخت مبلغی شما می توانید محصولات و خدمات خود را در نتایج جستجوی موتورهای جستجو یا اخبار رسانه‌های اجتماعی معرفی کنید. استفاده از این کانال تبلیغاتی معمولاً به شکل آزمون و خطا است. بنابراین از مبالغ کم شروع کنید و با توجه به نتایج به دست آمده فعالیت‌های خود را گسترش دهید. برای شروع بهتر از تبلیغات کلیکی کمک بگیرید. این تبلیغات کمترین میزان هدر رفت هزینه‌ها را دارد.با تبلیغات دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

 استفاده از ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ بخشی از استراتژی‌های تولید محتوا سایت های فروشگاهی است. با استفاده از دریافت ایمیل‌های مخاطبان خود آنها را از جدیدترین محصولات و خدمات خود آگاه کنید.  مقالات جدیدی را که در وبلاگ خود منتشر کرده‌اید به آنها معرفی کنید و آنها را از شرایط مسابقات و قرعه کشی‌های آینده آگاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =