تولید محتوا اینستاگرام با تکنیک های جادویی

این روزها شبکه های اجتماعی و تولید محتوا اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های پرکاربرد در میان افراد است. ویژگی‌های منحصر به فرد این پلتفرم مانند امکان به اشتراک گذاری عکس و فیلم، گیف و کپشن متنی باعث شده تا کاربران از آن استقبال چشمگیری داشته باشند.

با افزایش کاربران این پلتفرم، کسب و کارهای کوچک نیز می‌توانند از آن به عنوان یک موقعیت منحصر به فرد برای رشد کسب و کار خود استفاده کنند.

مثل هر پلتفرم دیگری، تولید محتوای مناسب برای اینستاگرام افزایش کارایی شما را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر اینکه محتوای مناسبی تولید می‌کنید باید استراتژی کارآمدی نیز برای تولید محتوا داشته باشید. نتایج خوب در طول زمان بدست می‌آیند و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارند. با بومران همراه باشید.

تولید محتوا اینستاگرام

در این مقاله در مورد نکاتی صحبت می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا محتوای کارآمدتری را برای محتوای اینستاگرام تولید کنید.

کارآیی و ارزشمندی محصولات خود را به مخاطبان نشان دهید.

از آنجایی که تولید محتوا اینستاگرام بیشتر یک پلتفرم بصری است. باید محتواهایی مانند عکس و فیلم را بیشتر مورد توجه قرار دهید. تلاش کنید محصولات خود را با بهره‌گیری از این محتوا به مخاطبانتان معرفی کنید. در واقع شما باید محصولات خود را قبل از عرضه به بازار در معرض دید مخاطبان قرار دهید و ویژگی‌ها و برتری‌های آن را بیان کنید. این استراتژی تقریبا برای همه‌ی کسب و کارها در اینستاگرام کارآمد است. در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه خود را به دست فریلنسرها بسپارید.

از محتوای تولید شده توسط مخاطبان استفاده کنید

یکی از راههای کسب اعتماد مخاطبان استفاده از محتواهای تولیدی توسط مشتریان قبلی شماست. تجربیات نشان داده که افراد با دیدن رضایتمندی مشتریان دیگر سریعتر اعتماد می‌کنند . از مشتریان خود بخواهید تا در صورت رضایمتندی از محصولی که از شما خریداری کرده‌اند عکس یا فیلم بگیرند. به اشتراک چنین محتواهایی در  اعتماد سازی برای برند شما بسیار موثر است . از طرفی اینکه افراد مختلف با نیازها و سلایق گوناگون از خرید خود راضی هستند باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری جذب کسب و کار شما شوند.

برای مثال اگر فروشنده لباس هستید از عکس‌های مربوط به مشتریانی با اندام‌هایی مختلف، رنگ پوست متفاوت و سنین مختلف استفاده کنید.در سایت انجام پروژه میتوانید برون سپاری محتوا کنید.

محتوای داستان گونه تولید کنید.

عکس‌ها و فیلم‌ها  تولید محتوای اینستاگرام داستان مشخصی را برای مخاطب بازگو کنند. برای هویت بخشیدن به برند خود باید محتوایی داستان گونه ای تولیدکنید. این داستان می‌تواند شامل نحوه‌ی شکل گیری برند شما، پروسه‌ی تولید یک محصول و یا فعالیت‌های اجتماعی شما باشد.

برای مثال ممکن است شما بخشی از درآمد خود را صرف امور خیریه کنید. در مورد این فعالیت خود با مخاطبان صحبت کنید. حتی می‌توانید از محیط کار و فعالیت‌های روزمره خود محتوا تهیه کنید و نحوه‌ی انجام کار را برای کاربران توضیح دهید.

پست‌های خود را زمان‌بندی کنید.

تولید محتوای منظم در ساعات مشخصی از روز می‌تواند به طور چشمگیری مخاطبان شما را افزایش دهد. به علاوه شما می‌توانید با بررسی insight حساب کاربری خود ساعاتی که در هر روز پست‌های شما بیشترین بازدید را داشته‌اند مشخص کنید و برپست‌های بعدی خود را در این ساعات منتشر کنید.

اما طبیعی است که رعایت این زمان بندی ها در طی روز مشکل است. به همین خاطر به شما توصیه می‌کنیم که حتما از یکی از نرم‌افزارهای مدیریت اینستاگرام مانند Hopper HQ استفاده کنید و پست‎‎‌های خود را به صورت هفتگی زمانبندی کنید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

پست‌های حاوی محصولات را تگ کنید.

اگر مخاطبان شما بتوانند بدون نیاز به مراجعه به وب سایت از طریق اینستاگرام خرید خود را مستقیما انجام دهند، میزان فروش شما با تولید محتوا اینستاگرام خواهد یافت. برای ایجاد چنین امکانی فرآیند زیر را دنبال کنید:

  • حساب شما در اینستاگرام برای خرید باید تایید شود.
  • به پروفایل خود بروید بر روی shoping  ضربه بزنید.
  • سپس فهرست محصولاتی را که به پروفایل شما متصل شده است را انتخاب کنید.
  • عکسی را انتخاب کنید و عنوان مدنظر خودتان را برای آن بنویسید سپس محصولات دیگر را به آن tag کنید. برای هر عکس حداکثر 5 محصول می‌توان tag کرد.

بطورکلی هر فرآیندی که خرید را برای مشتریان آسان کند به سود کسب و کار شماست. نکات تولید محتوا اینستاگرام را در این مقاله دنبال کنید.

از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

برای تبلیغات در اینستاگرام دو گزینه پیش رو دارید.

اول: از پروفایل شغلی خود برای تبلیغ یک پست استفاده کنید.

دوم: از امکان تبلیغات در فیس‌بوک استفاده کنید. این تبلیغات را بر اساس مدت زمان تبلیغ و بودجه‌ی مورد نیاز آن تنظیم کنید.

تبلیغات رکن اصلی رقابت در هر بازاری است پس از آن غافل نشوید. از ابزارهای تحلیل اینستاگرام چه میدانید؟

از اینفلوئنسرها استفاده کنید.

اینفلوئنسر به کسی گفته می‌شود که فالورهای زیادی دارد و در زمینه‌ی خاصی محصولات خود یا دیگران را تبلیغ می‌کند. اینفلوئنسرهای مرتبط با کسب و کارخود را شناسایی کنید و محصولات خود را از طریق آنها تبلیغ کنید.

برای برقراری ارتباط با این افراد می‌توانید از دو روش عمل کنید:

  • با پرداخت هزینه از آنها بخواهید تا محصول شما را تبلیغ کنند.
  • با آنها توافق کنید و محصولات یکدیگر را تبلیغ کنید.

در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

پارامترهای مدنظر خود را مرتبا ارزیابی کنید.

تا زمانیکه از طریق پارامترهای مختلف فعالیت‌های خود را دنبال نکنید نمی‌توانید تصمیمات درستی در مورد استراتژی‌های آینده اتخاذ کنید. برای اینکه بدانید کدام استراتژی شما درست عمل می‌کند باید پارامترهایی از قبیل share،  views و growth  را مورد بررسی قراردهید. اینستاگرام ابزار آنالیز رایگانی دارد که از طریق مطالعه‌ی دستورالعمل‌های آن می‌توانید کارایی هریک از بخش‌ها را بشناسید. برخی از داده‌های پرکاربرد برای تجزیه و تحلیل عبارتند از:

  • پارامترهای مربوط به پروفایل شما مانند: تعداد فالورها، تعداد اکانت‌هایی که از پست‌های شما بازدید کرده‌اند. تعداد کلیک‌هایی که بر روی آدرس ایمیل شما شده و …
  • اطلاعات در مورد مخاطبان شما شامل سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، روز و زمان بازدید و …
  • تعداد دسترسی (reach) و واکنش(impression)  نسبت به ویدئوها، عکس‌ها و استوری‌های شما.

یک بیوگرافی جذاب و تجاری بنویسید.

درنوشتن بیوگرافی تمام خلاقیتتان را به کار ببرید تا مخاطب را با برند خود درگیر کنید. برای ایده‌گرفتن می‌توانید به بیوگرافی رقبای خود سری بزنید. کدامیک از آنها از نظر شما جذاب و درگیر کننده‌تر است، از همان سبک و سیاق برای نوشتن بیو استفاده کنید.

موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید.

استفاده از موقعیت جغرافیایی بر روی پست‌ها و استوری‌ها محل کسب و کار شما را برای مخاطب مشخص می‌کند. این‌کار به جذب مشتریان کمک می‌کند. اینستاگرام گزینه تعیین موقعیت (location) دارد که از طریق آن می‌توانید موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید . علاوه بر این راهکارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد. این روش‌ها را بیاموزید و حتما ازآنها استفاده کنید.

موارد اشاره شده در این مقاله، نکات ساده‌ای هستند که با اجرای آنها می‌توانید کارآمدی خود را در اینستاگرام افزایش دهید. در این مقاله آنالیز استوری اینستاگرام را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =