طراحی کاتالوگ-پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

جدید ترین ترندهای طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ نیز مانند لوگو یا کارت ویزیت برای افزایش شناخت در مورد یک کسب و کار و معرفی آن  استفاده می‌شود. همه بازاریابان از اهمیت کاتالوگ و تاثیر آن بر میزان فروش یک محصول آگاه هستند.  کاتالوگ‌ها در دو فرمت اصلی پرینتی و دیجیتالی تولید می‎‌شوند.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

کاتالوگ‌های پرینتی از قدمت بسیار بیشتری نسبت به کاتالوگ‌های دیجیتال برخوردارند. این نوع از کاتالوگ بر روی فروش تاثیر بسیار زیادی دارد. بسیاری معتقدند که کاتالوگ‌های پرینتی به علت فیزیکی بودن و قرار گرفتن در دسترس مخاطب تاثیر بهتری نسبت به کاتالوگ‌های دیجیتال دارند. مخاطب این کاتالوگ را دریافت می‌کند و بر روی میز کار خود قرار می‌دهد و مرتبا با آن در ارتباط قرار می‌گیرد.  به علاوه استفاده از کاتالوگ‌های پرینتی نسبت به کاتالوگ‌های دیجیتال حس بهتری را به مخاطب القا می‌کند. مخاطبان راحت‌تر این کاتالوگ‌ها را مطالعه می ‌نند و از مطالب  آنها بهره می‌برند.

با این وجود با توجه به زندگی امروز و برای صرفه جویی بیشتر در مواد اولیه کاتالوگ‌های دیجیتال نیز وارد بازار شدند. این کاتالوگ‌ها طرفداران مختص به خود را دارند و مهمترین ویژگی آنها قابلیت در دسترس بودن حتی بعد از چندین سال است. شما می‌توانید در صورت نیاز کاتالوگ یک محصول را سال‌ها بعد در اینترنت جستجو کنید و به آن دسترسی داشته باشید. به علاوه این کاتالوگ‌ها قابلیت به اشتراک گذاری نیز دارند.

 یک کاتالوگ خوب از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

کاتالوگ‌ها دارای قسمت‌های مختلفی هستند، که به صورت یک دفترچه پرینتی یا دیجیتال در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. ممکن است بعضی از بخش‌های کاتالوگ را با توجه به نیاز کسب و کار خود حذف کنید. اما به طور کلی یک کاتالوگ خوب شامل قسمت‌های زیر است:برای مشاور دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید.

  •  صفحه روی جلد کاتالوگ
  •  صفحه معرفی: این صفحه شامل تبلیغات و توضیحات مربوط به کسب و کار شماست
  •  فهرست مطالب
  •  مطالب اصلی بر اساس اولویت ترتیب داده شده در فهرست
  •  فهرست مطالب به صورت الفبایی یا کد
  •  صفحه نهایی
  •  جلد پشت

معمولاً برای کاتالوگ‌ها یک نشان برای دسترسی راحت به بخش مطالعه شده نیز طراحی می‌شود. افراد می‌توانند نشان را بر روی صفحه مورد نظر خود تنظیم کرده و هر زمان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

 طراحی کاتالوگ به چه المان‌هایی نیاز دارد؟

برای داشتن یک کاتالوگ باید المان‌های اصلی را در نظر بگیرید. این سه المان عبارتند از:در سایت فریلنسری بومران میتوانی طراحی کاتالوگ خود را به فریلنسرها بسپارید.

  • اطلاعات محصولات
  • تصاویر مرتبط
  • چیدمان مناسب برای مطالب

به کارگیری این سه المان به طور صحیح  منجر به تولید یک کاتالوگ کارآمد برای کسب و کار شما خواهد شد.  در ادامه در مورد این المان‌ها بیشتر توضیح می‌دهیم.

 اطلاعات محصولات

قبل از هر چیز برای ایجاد یک کاتالوگ باید مجموعه اطلاعاتی را که می‌خواهید به مخاطب خود منتقل کنید جمع‌آوری کنید. این اطلاعات باید متناسب با نیاز کاربران و در راستای تشویق آنها به خرید محصولات شما باشد. برای مثال اطلاعاتی از قبیل معرفی محصول، نام کامل آن، کد مرتبط با آن، کاربردهای مورد استفاده در آن، قیمت و بارکد محصول باید مورد توجه قرار گیرد.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

 عکس‌ها

کاتالوگ شما حتما باید حاوی عکس‌های مرتبط باشد. این عکس‌ها باید به وضوح کیفیت و ساختار محصول شما برای مخاطب نمایش دهد. به علاوه می‌توانید از نمادها یا آیکون ها در صورت نیاز استفاده کنید. اگر از کاتالوگ پرینتی استفاده می‌کنید روی کیفیت عکس‌ها حساس باشید. حتما از عکس‌ها را در بالاترین کیفیت ممکن چاپ کنید.

 چیدمان کاتالوگ

 وقتی همه اطلاعات و عکس‌های مورد نیاز را جمع‌آوری کردید وقت آن رسیده تا این اطلاعات را به بهترین شکل در کاتالوگ بچینید. در واقع این مرحله، مرحله عملیاتی ایجاد کاتالوگ است. برای این کار باید از یک طراح گرافیک موفق کمک گیرید. برای طراحی گرافیکی کاتالوگ خود می‌توانید از یک کارمند داخلی یا فریلنسرها کمک بگیرید. قالب‌های مختلفی برای طراحی گرافیکی کاتالوگ وجود دارد. برای مثال اینکه کاتالوگ شما چند ستونی باشد، در چه ابعادی چاپ شود، سرصفحه‌ها پاورقی‌ها و نشان‌ها به چه صورتی بر روی آنها قرار بگیرند، همه وابسته به سلیقه شما و طراح است.

از طراحی پوستر تبلیغاتی چه میدانید؟

 ترندهای طراحی کاتالوگ در سال ۲۰۲۱

 تمامی بخش‌های مرتبط با طراحی گرافیک در هر سال‌ ترندهای خاصی را دنبال می‌کند. این ترندها بر اساس نیاز مشتریان، شرایط بازار  و اطلاعات به دست آمده از سال‌های گذشته تعیین می‌شود. در این بخش می‌خواهیم در مورد ترندهای مرسوم برای طراحی کاتالوگ در سال جاری صحبت کنیم . در ادامه به تعدادی از این ترندها اشاره می‌شود.

۱.  داستان گویی

 داستان گویی یا استوری تلینگ یکی از بخش‌های مهم برندینگ در بازاریابی دیجیتال است. در تولید کاتالوگ نیز نباید این نکته را فراموش کنید. هیچ مشتری‌ای دوست ندارد که مطالب شما را به صورت علمی یا مبهم دریافت کند. این که مطالب ارائه شده در کاتالوگ فرم داستان شکل داشته باشند، می تواند توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند.  داستان گویی شامل تمامی نوشته‌ها و تصاویر به کار برده شده است. شما باید سعی کنید مخاطب را به دنبال خود بکشید و او را تشویق کنید تا از شما خرید کند. به علاوه مخاطبان با دنبال کردن قصه‌گویی در کاتالوگ شما نحوه استفاده و کارایی محصول مورد نظر را تصور می‌کنند. به این ترتیب تصمیم‌گیری بهتری را خواهند داشت. هرچه این داستان کاملتر باشد و بیشتر مطابق با نیاز مخاطبان باشد میزان فروش و از طریق کاتالوگ بیشتر خواهد شد.

با چند المان طراحی گرافیک بیشتر آشنا شوید

۲.  نوشتن کاتالوگ‌هایی مربوط به یک دوره مشخص

بهتر است به جای تولید یک کاتالوگ کلی و به صورت سالیانه کاتالوگ خود را قسمت‌بندی کنید. این قسمت بندی می‌تواند بر اساس زمان های مختلف سال نیازهای مخاطبان باشد حتی می توانید محصولات خود را دسته بندی کنید و آنها را در کاتالوگ‌های جداگانه ارائه دهید.  این روش مخصوصاً برای کسب و کارهایی که محصولاتی را برای فصل‌های مختلف ارائه می‎دهند یا کالاهای آنها مبتنی بر یک رویداد یا اتفاق است، بسیار کاربردی است.

تقسیم‌بندی کردن کاتالوگ به بازاریابان نیز کمک می‌کند تا بازاریابی موثرتری را برای محصولات شما دنبال کند.

۳.  لینک‌های داخلی و خارجی

سعی کنید در کاتالوگ خود لینک‎های داخلی در نظر بگیرید. منظور از لینک‌های داخلی این است که مخاطب با مطالعه مطلبی به مطلب دیگری در بخش دیگری از کاتالوگ ارجا داده شود. اینکار به پیوستگی مطالب کمک می‌کند و اطلاعات مخاطب را نیز در زمینه محصولات شما افزایش می‌دهد. علاوه بر لینک‌های داخلی می‌توانید از لینک‌های خارجی که به کار شما ارزش و اعتبار می‌بخشد نیز استفاده کنید. معرفی کردن یک وب‌سایت معتبر می‌تواند مخاطب را بیشتر برای خرید از شما تشویق کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =