تبلیغات دیجیتال مارکتینگ و افزایش فروش

 در استراتژی های بازاریابی امروزی تبلیغات دیجیتال مارکتینگ نقش ویژه‌ای ایفا می کنند. به طوری که نمی توان استراتژی‌های موفقی را بدون تبلیغات دیجیتال برای یک کسب و کار در نظر گرفت. مهم نیست که کسب و کار شما از نوع B2B  یا B2C باشد. به هر حال استفاده از تبلیغات دیجیتال به شما کمک می‌کند تا با حضور موفق در فضای مجازی تعداد بیشتری از مشتریان را به خود جذب کنید. در واقع استفاده از تبلیغات دیجیتال این شانس را برای کسب و کار شما به همراه دارد که در معرض دید تعداد بیشتری از مخاطبان قرار بگیرید. اما همه‌ی این از مزایا تنها زمانی به دست می‌آید که تبلیغات شما به درستی مدیریت شده باشد. به عبارت دیگر:

  • انتخاب طراحی مناسب برای تبلیغات
  • انتخاب کانال مناسب تبلیغاتی
  • توجه به سایر عناصر پیام رسانی

منجر به تبلیغات تاثیرگذار خواهد شد.

 در این مقاله با پلتفرم فریلنسری بومران در مورد راهکار‌هایی که به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را به بهترین نحو در فضای مجازی معرفی کنید، صحبت می کنیم. به کار بردن این راهکارها باعث می‌شود تا تبلیغات موفقی را در فضای مجازی ایجاد کنید. با ما در پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

 به کار بردن عناصر خلاقانه

کسب و کار شما عناصر دیداری ای  دارد که از طریق آنها به مخاطبان معرفی می‌شود. این عناصر باید به عنوان مزیت کسب و کار شما نسبت به سایر رقبا عمل کند. بنابراین استفاده از عناصر خلاقانه در تبلیغات دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.  همه‌ی المان‌ها مانند: لوگو، فونت، رنگ و یا هر المان دیگری که توسط مخاطب دیده می‌شود می‌تواند برند شما را به مخاطبان بشناساند. شما باید از طریق این المان‌ها توجه مخاطب را به خود جلب کنید و خود را در ذهن او ماندگار کنید.  بنابراین استفاده از المان های خلاقانه در عناصر بصری، تاثیر مستقیمی بر نتایج به دست آمده از تبلیغات در فضای مجازی دارد.در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

در تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی باید عناصر بصری شما به قدری خلاقانه و مرتبط باشد که مخاطب تاکنون مشابه آنها را ندیده باشد. به یاد داشته باشید که تبلیغات مختلف در شبکه‌های اجتماعی متفاوت در عین ارتباط داشتن با یکدیگر باید از هم متفاوت باشند. این تبلیغات نباید احساس تکراری بودن را در مخاطب القا کند. در نهایت  تصاویر به کار برده شده باید در راستای داستان در نظر گرفته شده برای تبلیغات باشد و آن را تکمیل کند. به علاوه این تصاویر باید با برند شما همخوانی داشته و در مخاطب ذهنیت مشخصی را القا کنددر آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیز میتوانید مطالب جذاب را دنبال کنید.

 عاقلانه خرج کنید

 وابسته به نوع کسب و کار و اهداف شما برخی از پلتفرم‌ها برای کسب و کار شما ارزشمند‌تر است. بیشتر به این پلتفرم‌ها توجه کنید و زمان و هزینه ی خود را صرف آنها کنید.  اینکه کدام پلتفرم را انتخاب کنید کاملا وابسته به شرایط برند و کمپین تبلیغاتی شما است.

 برای مثال پلتفرم‌های تبلیغاتی جستجو، مانند google Adwords برای کسب و کارهایی مناسب است که یک روند مشخص را طی می‌کنند. این کسب و کارها دارای محصولات و خدمات مشخصی هستند و به خوبی می‌دانند که مخاطبان هدف آنها چه کسانی هستند. این پلتفرم‌ها برای استارتاپ‌هایی که محصولات جدیدی را به بازار ارائه می‌دهند، مناسب نیست.  همچنین برای محصولاتی که مشتریان برای خرید آنها بیشتر تمایل به خرید حضوری دارند، استفاده از این تبلیغات توصیه نمی‌شود.در زمینه فروش محصولات و مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

در چنین مواردی شما باید به عنوان یک شروع کننده در این زمینه عمل کنید. فیس‌بوک می‌تواند این خلا را پر کند. مخاطبان  فیسبوک اطلاعاتی از قبیل سن، جنسیت و علایق خود را در پروفایل خود ثبت می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. در تبلیغات فیسبوک مهم نیست که افراد کسب و کار شما را جستجو می‌کنند یا خیر. به هرحال تبلیغ شما برای آنها نمایش داده می‌شود.

  نتایج مراحل قبل را تحلیل کنید.

قبل از برداشتن قدم‌های بعدی اطلاعات جامعی را در مورد  اقدامات قبلی کمپین خود جمع آوری کنید. دانستن این اطلاعات و تحلیل آنها به شما کمک می کند تا استراتژی های کارآمدتری را در زمینه تبلیغات دیجیتال به کار ببرید. به علاوه باید مرتباً رفتار مخاطبان هدف خود را مورد توجه قرار دهید. گاهی رفتار مخاطبان به علل مختلف تغییر می‌کند. شما باید این تغییرات را در نظر بگیرید و برای گام‌های بعدی مورد توجه قرار دهید.

  فرآیند خرید را مورد توجه قرار دهید.

مسیری را که مشتری برای خرید از شما باید طی کند را مورد توجه قرار دهید. به دقت تمام مسیر را آنالیز کنید. تعیین کنید که در هر قدم به مشتری چه اطلاعاتی را ارائه می دهید. و این اطلاعات چه تاثیری بر تصمیم‌گیری برای خرید دارد.

با استفاده از ابزار آنالیتیکس می‌توانید اطلاعات جالبی را در مورد زمان اقامت مخاطب در هر پیج نحوه رفتار او پس از مطالعه این صفحه و مانند این ها به دست آورید تحلیل این اطلاعات به شما کمک میکنه تا مسیر مشتریان خود را برای خرید بهتر بشناسید و و ضعف های موجود در این مسیر را برطرف کنید. به یاد داشته باشید که فرآیند خرید برای مشتری باید به ساده ترین شکل تعریف شود.برای انجام پروژه در منزل و تبلیغات میتوانید از طریق بومران اقدام کنید.

یکی از ترفندهای کارآمد در این مسیر بررسی مخاطبانی است که تقریباً تا انتهای فرآیند خرید را پیش رفتند. اما به هر علتی خرید خود را نیمه کاره رها کرد‌ه‌‌اند. شما باید با جمع آوری اطلاعات از طریق ابزار آنالیتیکس یا موتورهای جستجو، علت ترک کردن فرآیند خرید توسط این افراد را بشناسید و سعی کنید آن را رفع کنید. به علاوه با مورد توجه قرار دادن این افراد و نمایش تبلیغات برای این گروه از افراد، آنها را به خرید دوباره تشویق کنید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید.

قبل از اینکه استراتژی‌های بازاریابی خود را مشخص کنید باید بدانید قرار است تبلیغات خود را به چه کسانی ارائه دهید. شناخت صحیح از مخاطبان هدف و علایق آنها می‌تواند تاثیر بسزایی در کارآمد بودن تبلیغات دیجیتال شما داشته باشد.

 یکی از جنبه‌های شناخت مخاطبان هدف، تعیین کانال ارتباطی با آنهاست. به عبارت دیگر با شناخت مخاطبان هدف خود خواهید دانست که این افراد بیشتر زمان خود را در چه پلتفرمی می‌گذراند. با انتخاب این پلتفرم و تولید محتوای مناسب برای آن می‌توانید در معرض دید مخاطبان هدف خود قرار گیرید. شناخت مخاطبان هدف از یک سو و استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط افراد به پلتفرم‌های مختلف می‌تواند شما را به سمت برقراری ارتباط با افراد مورد نظر هدایت کند. پلتفرم  فیسبوک یکی از کانال‌های بسیار کارآمد بر اساس این معیار است. در این پلتفرم افراد با بیان علاقمندی‌های خود و اطلاعات جامع در مورد سن و جنسیت به خوبی شناخته می‌شوند. به علاوه تبلیغات فیس‌بوک این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا تا مخاطبان هدف خود را بر اساس علاقه مندی‌های ثبت شده، مورد توجه قرار دهید.برای شروع برنامه تبلیغاتی داشته باشید.

 میان ROI و پارامترهای شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

 برای اینکه بدانید کدام یک از استراتژی‌های شما موفق عمل کرده است، باید بتوانید میان هر پارامتر و میزان خرید محصولات ارتباط مستقیم برقرار کنید. با استفاده از پارامترهای به دست آمده از نتایج آنالیتیکس مشخص کنید، کدام یک از تبلیغات شما منجر به فروش بیشتر شده است.

 همیشه مثبت بودن پارامترهای آنالیتیکس به معنی به دست آوردن مشتری بیشتر نیست. برای مثال در شبکه‌های اجتماعی اگر چه تعداد لایک بیشتر می‌تواند با فروش بیشتر ارتباط داشته باشد. اما الزاماً تعداد لایک بیشتر به فروش بیشتر منجر نمی‌شود. به عبارت دیگه شما باید فاکتورهای مختلفی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید تاثیر متقابل آنها را بر فروش آنالیز کنید.

 پارامترهایی از قبیل واکنش مخاطبان به پست‌های شما، تعداد مخاطبان هدف و فعالیت  رقبا  از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما باید بتوانید این فاکتورها را با فاکتورهای مانند میزان فروش، بازگشت سرمایه، تعداد ثبت نام‌ها و… مرتبط کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =