5 راه برای برندسازی شخصی قدرتمند

اگرچه اصطلاح “برند” غالباً با تجارت در ارتباط است؛ اما این دو مفهوم با یکدیگر متفاوت هستند.

شما بعنوان یک فرد، دائما در حال برندسازی شخصی خود هستید. برند شما آنچیزی است که اثبات میکنه شما چه کسی هستید و دوست دارید چه کاری انجام دهید.

در واقع برند شخصی شما، چیزی است که مردم شما را به آن نام می‌شناسند.

برندسازی شخصی

5 نکته برای برندسازی شخصی قدرتمند وجود دارد که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم با آکادمی دیجیتال مارکتینگ تهران بومران همراه باشید.

ارزش خود را درک کنید

ارزش شما به اینکه شما در چه موقعیت شغلی قرار دارید یا برای چه کسی کار می‌کنید بستگی ندارد.

ارزشتان به این بستگی دارد که توانایی انجام چه کارهایی را دارید؛ کدام کار را بسیار خوب انجام می‌دهید و چه کسی بعنوان مخاطب، به درد این کار می‌خورد؟ در تجارت(کسب‌وکار)، ما در مورد پیدا کردن مخاطب هدف و جایگاه بازار بسیار صحبت می‌کنیم. همین موضوع به شما هم کمک می‌کند.

بهتر است لیستی از مشتریان بالقوه (یا کارفرمایان) را تهیه کنید که می‌توانید به خوبی با آن‌ها کار کنید.

باید برای دیگران مشخص کنید که توان انجام چه کاری را دارید. اگر این کار را نکنید، مردم نمی‌دانند که می‌توانند برای انجام آن کار به شما هم مراجعه کنند. به عنوان مثال ، شخصی که تولید محتوا می‌کند، می‌داند که می‌تواند به فروشگاه‌های آنلاین کمک کند تا حساب کاربری اینستاگرام خود را رشد دهند؛ اما ممکن است در زمینه کار با مربیان و مشاوران تولید محتوای آنلاین، بهترین عملکرد را داشته باشد.

این همان چیزی است که او برای خودش برند می‌کند. در سایت فریلنسری دورکار بومران این موراد توسط فریلنسرها انجام میشود.

از همین مزیت خود برای ایجاد یک گزاره ارزشی استفاده کنید. در مثال بالا، گزاره به این صورت است: “من به مربیان و مشاوران برای تولید محتوای قدرتمند کمک می‌کنم، تا بتوانند تأثیر خود را در فضای آنلاین کسب‌وکار خود گسترش دهند”.

پس برای واضح شدن ارزشتان، باید از خودتان بپرسید: چه چیزی؟ برای چه کسی یا چه کسانی؟ و برای تولید چه ارزشی؟

به جای حرف زدن، عمل کنید

هرچه درک بیشتری از ارزش خود پیدا کنید، بیان و انجام آن آسانتر می‌شود.

در یک مصاحبه کاری، باید رزومه کاریتان به جایتان صحبت کند! کافیست رزومه خود را نشان دهید و بگذارید کارتان شما را معرفی کند.

سعی کنید سکویی ایجاد کنید که افراد بتوانند آنچه شما انجام می‌دهید را ببینند.

برای دستاوردهای خود ارزش قائل باشید و آن‌ها را ارتقا دهید؛ زیرا آنها به شما اعتبار می‌دهند. اگر سکویی برای دیده شدن نداشته باشید، مردم نمی‌دانند شما را در کجا پیدا کنند. بنابر این نمی‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند! داشتن یک سکو، در را به روی فرصت‌های بیشتر باز می‌کند.

ارزش خود را از نظر دیگران بسنجید

پلتفرم بازاریابی دیجیتال بومران پیشنهاد میکند یک لیست از ارزش‌های خود تهیه کنید.

این ارزش‌ها را به گونه‌ای تعریف کنید که اگر شرکتی شما را در تیم خود نداشته باشد، چه اتفاق می‌افتد.

مثلاً، شما به عنوان یک تولید کننده محتوا، امکان دیده شدن را برای برندها به ارمغان می‌آورید. شما برای انجام این کار روش خاص خود را دارید. پس با توجه به چنین ارزشی، اگر شرکتی شما را استخدام نکند، ممکن است با ضرر مالی زیادی روبرو شود. این ضرر دقیقا ناشی از عدم به کار گیری شما، خواهد بود.

برای این کار باید با خودتان صادق باشید. این کار را انجام دهید تا درک کنید که واقعاً ارزش کار شما برای دیگران چقدر است. برای انجام این کار، باید بدانید شرکت با چه مشکلاتی روبرو است و شما کدام قسمت از راه حل هستید؟

 رضایت دیگران را فراهم کنید

تنها کسی نباشید که در مورد ارزشتان صحبت می‌کند! اجازه بدهید افراد دیگر هم این کار را انجام دهند.

وقتی قراردادی را می‌بندید، به بهترین نحو آن را انجام دهید. این را به شیوه‌ای دائمی برای کار خود تبدیل کنید. اینگونه می‌توانید یک شبکه وفادار از کسب‌وکارهایی بسازید که با شما همکاری کرده‌اند.

به این ترتیب دیگران درباره شما شروع به صحبت می‌کنند و بر ارزش شما می‌افزایند.

ارزش خود را از طریق آموزش افزایش دهید

آموزش واقعی پس از اتمام فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک اتفاق می‌افتد.

شما این فرصت را به دست آورده‌اید که در محیط‌های حرفه‌ای آموزش ببینید. در محیط تجربی با همکاران، مربیان و رویدادهای کاری خارج از محیط کار، بیش از پیش یاد می‌گیرید. با منابعی که در اختیار دارید، خود را به روز نگه دارید. فراموش نکنید برای کاری که ارائه می‌دهید، ارزش قائل شوید.

آیا از این فرصت‌ها برای بهترین شدن در حوزه کاری خود، استفاده می‌کنید.برای بهره مندی از
لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ با ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: www.forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یک =