اهمیت مشاور بازاریابی دیجیتال در کسب و کارها

در دنیای امروز کسب و کارهای آنلاین بخش مهمی از فضای مجازی را در برمی‌گیرد. راه‌های ورود به فضای مجازی برای یک کسب و کار تقریبا برای همه‌ی ما شناخته شده است. با این وجود بخش قابل توجهی از کسب و کارهای آنلاین موفقیت قابل قبولی را بدست نمی‌آورند. همانطور که در دنیای واقعی برای داشتن یک کسب و کار موفق باید رقبای خود را بشناسید و از مد و ترندهای‌ موجود در بازار پیروی کنید. برای داشتن یک کسب و کار موفق در فضای آنلاین در کنار مشاور بازاریابی دیجیتال نیز باید تمامی این نکات را رعایت کنید.

برای رعایت همین نکات و موفقیت در کسب و کار آنلاین لازم است از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. مشاوران کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ دقیقا در همین زمینه فعالیت می‌کنند. در ادامه در مورد کارایی یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما صحبت می‌کنیم.با بومران همراه باشید.

اهمیت مشاور دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

مشاوران دیجیتال مارکتینگ در واقع به شما در برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی‌های درست کمک می‌کنند. اگر بخواهیم وظایف متخصصین این حوزه را واضح‌تر بیان کنیم، می‌توان به نکات زیر اشاره کرد

ایجاد یک استراتژی کاربردی

مشاوران دیجیتال مارکتینگ با دقت بر جزئیات موجود در مورد کسب و  کار شما و تحلیل درست داده‌ها می‌توانند استراتژی‌های کاربردی‌ای را به شما ارائه دهند. آنها با شناخت مخاطبان هدف، موقعیت رقبا و شرایط فعلی کسب و کار شما می‌توانند اطلاعات جامعی را برای برنامه‌ریزی‌های بهتر جمع‌آوری کنند.

آنالیز SWOT یکی از راهکارهای موجود برای جمع‌آوری اطلاعات است. بااستفاده از این روش نقاط قوت، نقاط ضعف و موقعیت‌ها و تهدیدهای موجود برای کسب و کار شما مشخص می‌شود.

پرسونای مربوط به خریداران کنونی شما، کمک می‌کند تا مخاطبان خود را بشناسید. مشاوران دیجیتال مارکتینگ با تهیه‌ی پرسونا از خریداران کنونی شما، کانال‌های ارتباطی موفق میان شما و خریداران را شناسایی می‌کند و در نهایت این پل‌های ارتباطی را برای فعالیت بیشتر در آنها به شما معرفی می‎‌کنند.

همه این اطلاعات در کنار تخصص و تجربه یک مشاور دیجیتال مارکتینگ نقشه‌ی راه مشخصی را برای کسب و کار شما فراهم می‌کند.که در سایت فریلنسری دورکار این کار انجام می‌شود.

استراتژی‌های تبلیغاتی موفق

یکی از فعالیت‌های مهم هر کسب و کار در فضای مجازی استفاده از تبلیغات است. همانطور که می‌دانید این تبلیغات هزینه‌هایی بطور مستقیم یا غیر مستقیم برای کسب و کار شما به دنبال دارند. تبلیغی موفق است که نسبت درآمد به هزینه برای آن از یک بزرگتر باشد.

مشاور بازاریابی دیجیتال برای استراتژی‌های تبلیغاتی شما نیز بسیار موثر خواهند بود.به کمک آنها کانال تبلیغاتی کارآمدتر برای شما مشخص شده و اطلاعاتی از قبیل نحوه‌ی دسته‌بندی مخاطبان، کلمات کلیدی به‌کاربرده شده و بودجه مورد نیاز برای تبلیغات در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ایجاد KPI های کاربردی

همه‌ی کسب و کارها از حضور در فضای مجازی اهدافی را دنبال می‌کنند.  مشاور بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت خود را در راستای این اهداف مورد بررسی قرار دهید. این کار با معرفی پارامترهای مرتبط با اهداف شما و چگونگی بدست آوردن این پارامترها انجام می‌شود. به علاوه با معرفی ابزار و نرم‌افزارها مناسب برای بدست آوردن و آنالیز این پارامتر به شما کمک می‌کنند تا در طول زمان و برای پروژه‌های مختلف میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید یا در سایت انجام پروژه این کار را به فریلنسرها بسپارید.

پیشنهاد ایده‌های خلاقانه

یکی دیگر از مزایای  استخدام مشاور بازاریابی دیجیتال، حضور شخص دیگری در محیط کاری شماست که فارغ همه‌ی دغدغه‌های درون سازمانی استراتژی‌ها و فرآیند کاری شما را رصد می‌کند. این افراد در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ متخصص هستند و ترندهای موجود در بازار را می‌شناسند. بنابراین ایده‌های تخصصی آنها تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار شما خواهد داشت.

کمک به رشد کسب و کار  در سایر کانال‌ها

با گسترش استفاده از فضای دیجیتال در دنیای امروزی راه‌های ارتباطی متعددی با مخاطبان وجود دارد. امروزه مبنای بازاریابی ، بازاریابی همه‌جانبه است. مخاطبان شما وابسته به سلایق و مدل زندگی از کانال‌های مختلفی برای حضور در فضای مجازی استفاده می‌کنند. بنابرای تمرکز بر روی یک کانال موقعیت‌های بسیاری را از شما صلب خواهد کرد.

یکی از تخصص‌های مشاور بازاریابی دیجیتال دانستن روش‌های بازاریابی مختلف شامل انواع پلتفرم‌ها، سئو و ایمیل مارکتینگ است. این افراد به شما کمک می‌کنند تا در همه‌ی کانال‌ها استراتژی‌های مشخصی را داشته باشید و موفق عمل کنید. به علاوه یک کانال ارتباطی منتخب را به عنوان پایگاه اصلی شما در فضای دیجیتال معرفی می‌کنند. این کانال تعدادی بیشتری از مخاطبان شما را در برمی‌گیرد و از اهمیت ویژه‌ای برای کسب و کار شما برخوردار است.

نکات همکاری با یک مشاور بازاریابی آنلاین

برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از حضور یک مشاور در کسب و کار خود ببرید باید به دو نکته‌ی اساسی توجه کنید:

مشخص کردن انتظارات خود

معمولا مشاوران در حد چند ساعت در ماه بصورت حضوری با شما ملاقات خواهند داشت. این شما هستید که باید در این زمان کم انتظارات خود را به شکل واضح و روشن برای آنها بیان کنید و پس از هر دوره‌ی زمانی میزان کارآمدی تصمیمات آنها را بسنجید.

برای مثال شما در اولین جلسه مشاوره مشخصا بیان می‌کنید که انتظار دارید تا ماه آینده  10% ترافیک بیشتر بر روی بلاگ خود داشته باشید. در این مرحله مشاور با بررسی شرایط فعلی کسب و کار شما و با بیان دلایل برای شما مشخص می‌کند که انتظار واقع‌بینانه‌ای دارید یا خیر. پس از توافق اولیه بین طرفین دستاوردهای یک دوره‌ی زمانی مشخص را بصورت واضح مشخص کنید و در هر جلسه میزان پیشرفت در راستای این دستاوردها را مورد بررسی قرار دهید.

به علاوه بهتر است در مورد موارد زیر نیز با یکدیگر به توافق برسید.

  • الویت کارها را مشخص کنید.
  • زمان جلسات را تعیین کنید.
  • و مشخص کنید هرچند وقت یکبار قرار است به روز رسانی دریافت کنید.

ایجاد دسترسی‌های لازم

واضح است که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کمک به مجموعه‌ی شما نیازمند اطلاعاتی است. قبل از هرچیز از صداقت و درستکاری کسی که با او وارد همکاری می‌شوید اطمینان حاصل کنید.

مشاوران دیجیتال مارکتینگ برای تعیین یک استراتژی درست معمولا به اطلاعات زیر نیازمندند.

  • حساب کاربری گوگل آنالیتیکس
  • حساب کاربری شما در شبکه‎‌های اجتماعی
  • اطلاعات در مورد جستجوهای انجام شده بر روی وب‌سایت شما
  • مخاطبان وب سایت
  • دستورالعمل‌های برند شما
  • اهداف بلند مدت و کوتاه مدت مجموعه
  • تجزیه و تحلیل بازار

به یاد داشته باشید که از به اشتراک گذاری اطلاعات غیر مرتبط با حوزه‌ی کاری مشاور جدا خودداری کنید. برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات از ابزارهای دورکاری نیز می‌توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 9 =