تولید محتوای متنی و تصویری در دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوای متنی و محتوای تصویری از مرسوم‌ترین روش‌های تولید محتوا است. همانطور که می‌دانید هدف از بازاریابی محتوا، تولید یک محتوای کارآمد و کاربردی است که موتورهای جستجو آن را ارزشمند تشخیص دهند و به مخاطبان نمایش دهند.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

محتوای متنی(text content) برای پست بلاگ، خبرنامه و ایمیل مارکتینگ و یا صفحه‌ی محصولات به‌کار می‌رود. در مقابل محتوای تصویری (visual content) شامل تصاویر و اینفوگرافی‌های منتشر شده بر روی بلاگ، تصاویر و گیف‌های انیمیشنی منتشر شده در اینستاگرام و … می‌شود.

در این مقاله در مورد کاربرد محتوای متنی و تصویری، تفاوت آنها و جایگاه هر کدام صحبت می‌کنیم. دانستن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در انتخاب نوع محتوا آگاهانه تر عمل کنید. با پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

اهمیت تولید محتوای متنی

با گسترش شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و استقبال گسترده از آنها، تولید محتوای تصویری بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است. این روش از تولید محتوا تا حدی مرسوم شده که برخی به اشتباه تصور می‌کنند تولید محتوای متنی دیگر اثر گذار نیست. اما باید توجه کنید که محتوای تصویری به تنهایی نمی‌تواند پیام شما را به مخاطب برساند.

در واقع محتوای تصویری و متنی مکمل یکدیگرند. شما با استفاده از محتوای تصویری مخاطب را به سمت کسب و کار خود جذب می‌کنید. در ادامه با استفاده از محتوای متنی پیام خود را به شکلی واضح و قابل فهم برای او بیان می‌کنید. به علاوه برای موفقیت در سئوی وب سایت نیز محتوای متنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. موتورهای جستجو کیفیت محتوای شما را می‌سنجند و وب‌سایت شما را در الویت قرار می‌دهد.با ساختارهای تولید محتوای متنی نیز آشنا شوید.

تولید محتوای متنی- پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران

مزایای محتوای متنی

شاید مهمترین مزیت محتوای متنی، نقش آن در سئوی وب‌سایت است. همانطور که می‌دانید یکی از مهمترین فعالیت‌های شما در حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال، قرار گرفتن در لیست نتایج جستجو است. کلید رسیدن به این هدف، تولید محتوای متنی مرتبط است. در واقع شما بدون داشتن محتوای متنی نمی‌توانید در سئوی موتورهای جستجو موفق باشید.

وقتی افراد برای کسب اطلاعاتی در مورد یک موضوع جستجو می‌کنند، معمولا محتوای تصویری پاسخ مناسبی به آنها نمی‌دهد. بنابراین وب‌سایت‌هایی که محتوای متنی مرتبطی با نیاز مخاطبان خود تولید کرده‌اند بیشتر دیده می‌شوند.

از طرفی محتوای متنی موضوعات را جزئی‌تر مورد بررسی قرار می‌دهد. در حالیکه محتوای تصویری تنها یک دید کلی از یک موضوع را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. بنابراین در تکمیل محتوای تصویری برای بررسی بهتر جزئیات پیرامون این موضوع باید از محتوای متنی کمک بگیرید. در سایت فریلنسری بومران افراد زیادی هستند که به صورت پروژه ای تولید محتوا انجام میدهند.

معایب محتوای متنی

برای تولید یک محتوای متنی خوب و با کیفیت باید زمان بیشتری را صرف کنید. برای مثال برای تهیه یک پست بلاگ باید موضوع مناسبی را انتخاب کنید و سپس آن موضوع را به درستی و با بیانی شیوا توضیح دهید. این در حالیست که شما می‌توانید با استفاده از دوربین تلفن همراهتان از یک موضوع عکاسی کنید و عکس خود را به اشتراک بگذارید. واضح است که ایجاد چنین محتوایی بسیار ساده‌تر از تولید یک محتوای متنی است.

به علاوه برای دیده شدن یک محتوای متنی نیز با مشکل روبه‌رو هستید. محتواهای تصویری خیلی زودتر توسط مخاطبان دیده می‌شوند. این درحالی است که تنها عده کمی از مخاطبان زمان و حوصله کافی برای محتواهای متنی دارند .

مزایای کانتنت تصویری

همانطور که قبلا اشاره کردیم برای ایجاد یک محتوای تصویری نیازی به صرف زمان زیاد نیست. شما می‌توانید به سرعت یک عکس را توسط تلفن همراه خود تهیه و بارگذاری کنید. از طرفی محتوای تصویری بیشتر توجه مخاطبان را به خود جذب می‌کند. افراد با دیدن محتوای تصویری شما به سرعت در مورد کلیت موضوع مد نظر شما آگاه می‌شوند. این در حالیست که برای فهمیدن منظور نویسنده یک محتوای متنی باید تمام متن را به دقت مطالعه کنند. با کاربرد اینفوگرافی آشنا شوید.

معایب محتوای تصویری

عموما محتوای تصویری به تنهایی در شبکه‌های اجتماعی موفق است . بنابراین اگر استراتژی تولید محتوای خود را صرفا بر روی تولید محتوای تصویری متمرکز کنید، رقابت سئو را از دست خواهید داد. موتورهای جستجو برای ارزیابی وب‌سایت‌ها به محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی اهمیتی نمی دهند.

با به اشتراک گذاری محتوای تصویری دیده شدن شما وابسته به زنجیره‌ای از افراد است که محتوای شما را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. اگر به هر علتی این افراد این فعالیت انجام ندهند، شما دیده نخواهید شد. بنابراین استفاده از محتوای تصویری مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی بدون اهمیت به محتوای متنی در وب‌سایت، ریسک بزرگی را برای کسب و کار شما به همراه دارد.

با دانستن معایب و مزایای انواع بازایابی محتوا حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که بین این دو محتوا کدام را برای پیشبرد اهداف کسب و کار خود به کار ببرید؟

تولید محتوا تصویری- پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران

کدام نوع محتوا برای پیشبرد اهداف شما مناسب است؟

  • اگر کسب و کار شما توسط افراد زیادی در گوگل جستجو می‌شود، حتما تولید محتوای متنی را استراتژی اصلی کسب و کار خود قرار دهید. موتورهای جستجو برای الویت بندی وب سایت‌ها بیشتر به محتوای متنی اهمیت می‌دهند.
  • برخی از مشاغل بیشتر با محتوای تصویری سازگاری دارند. برای مثال گل فروشی. در چنین مشاغلی افراد بیشتر برای انتخاب به دنبال محتوای تصویری هستند و کمتر به محتوای متنی اهمیت می‌دهند.
  • اگر کسب و کار شما از آن دسته از کسب و کارهایی است که از طریق مشتری و اصطلاحا از طریق بازاریابی شفاهی رشد می‌کند، باید از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار خود غافل نشوید. بنابراین تولید محتوای تصویری استراتژی اصلی کسب و کار شماست. معمولا مشاغل کوچک در این دسته قرار می‌گیرند.

برای انتخاب محتوای مناسب برای کسب و کار خود فکر کنید کدامیک از انواع محتوا را راحتر تولید می‌کنید و مخاطب شما به کدامیک از انواع محتوا بیشتر نیاز دارد.

استراتژی مارکتینگ شما باید بر مبنای هر دو نوع محتوا برنامه‌ریزی شود. محتوای تصویری برای جذب مخاطب و محتوای متنی برای سئوی وب سایت اهمیت دارد. بنابراین از هیچکدام از آنها غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =