افیلیت مارکتینگ-پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

افیلیت مارکتینگ چیست

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته نوعی از بازاریابی است که  در آن یک شرکت وابسته برای بازاریابی محصولات شخص یا شرکت دیگری کمیسیون دریافت می‌کند. در این روش بازاریابی، بازاریاب با جستجوی کالاهای محبوب آن‌ها را تبلیغ کرده و بخشی از سود هر فروش را دریافت می‌کند. این نوع بازاریابی درآمد قابل توجهی را برای کسب و کارها فراهم می‌آورد. جالب است بدانید که ۸۱ درصد از برندها و ۸۴ درصد از پخش‌کننده‌ها از قدرت بازاریابی های وابسته برای محصولات خود استفاده می‌کنند. آمار ارائه شده نشان می دهد که ۱۶ درصد از کل سفارشات آنلاین تحت تأثیر افیلیت مارکتینگ اتفاق می‌افتد.د.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

شرکت‌های بزرگی مانند آمازون نیز از این روش بازاریابی بهره می‌برند. آمازون در مارس ۲۰۱۷ ساختار بازاریابی اصلی تیم خود را تغییر داد و موقعیت بهتری را برای بازاریابان وابسته فراهم آورد. به این ترتیب بازاریابان می‌توانستند درآمد منفعل خود را بر اساس نرخ فروش خود افزایش دهند.

بازاریابی وابسته علاوه بر ایجاد شغل موجب افزایش هرچه بیشتر درآمد فروش کسب و کارها می‌شود.  در این مقاله در مورد چگونگی  بازاریابی وابسته و نحوه‌ی انجام آن صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  نحوه عملکرد افیلیت مارکتینگ

بازاریابی وابسته با گسترش مسئولیت بازاریابی یک محصول از تیم داخلی یک مجموعه به خارج از آن و ایجاد ارتباط بین چند گروه مختلف کار می‌کند. بنابراین از توانایی‌های افراد مختلف برای یک استراتژی بازاریابی بهره می‌برد. در واقع شما برای فروش کالا و خدمات خود از افراد  توانمند در حوزه بازاریابی دعوت می‌کنید تا به شما کمک کنند و در برابر این کمک بخشی از سود خود را برای آنها در نظر می‌گیرید. برای اینکه یک بازاریابی وابسته به خوبی کار کند باید سه گروه اصلی با یکدیگر در ارتباط باشند.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید

۱. فروشندگان و تولیدکنندگان محصول

۲. تبلیغ کنندگان یا همان بازاریابان وابسته

۳. مشتریان

ارتباط درست و سازنده این سه گروه با یکدیگر یک کمپین افیلیت مارکتینگ موفق را می‌سازد.  در ادامه به نقش این سه گروه و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر اشاره می‌کنیم.

۱. فروشندگان و تولیدکنندگان محصول

فروشنده یک محصول می‌تواند یک کارآفرین انفرادی، یک شرکت بزرگ، تولیدکننده کالا، خرده فروش‌ها و یا حتی بازرگانی‌ها باشند. منظور از محصول کالای فیزیکی یا یک خدمات خاص است. فروشندگانی که برای یک نام تجاری مشخص فعالیت می‌کنند الزاما نیاز به فعالیت در بازاریابی ندارند. اما ممکن است آنها نیز وارد تبلیغات شوند و از سود مربوط به فروش بخشی را دریافت کنند.برای آموزش دیجیتال مارکتینگ ما را دنبال کنید.

معمولاً فروشنده ها برای فروش محصولات و خدمات خود از بازاریابان وابسته استفاده می‌کنند. این بازاریابان به دیده شدن محصولات کمک می‌کنند.

بنابرآنچه گفته شد فروشنده‌ می‌تواند خود شرکت تولید کننده باشد یا افرادی باشند که با شرکت تولید کننده در ارتباط هستند. از طرف دیگر این افراد باید با بازاریابان وابسته برای افزایش فروش خود در ارتباط باشند.

 ۲. بازاریابان وابسته یا پخش‌کننده‌ها

بازاریابان وابسته یا افیلیت مارکترها افراد یا شرکت‌های بزرگی هستند که محصولات مربوط به یک شرکت را بازاریابی می‌کنند، تا در معرض دید مخاطبان هدف قرار گیرد. به عبارت دیگر بازاریابان وابسته با نمایش دادن محصولات به مشتریان هدف ، تشویق آنها برای خرید این محصول و صحبت در مورد مزایای آن فروش یک شرکت را افزایش می‌دهند. هرچه تبلیغات این افراد موثر واقع شود و فروش اتفاق بیفتد درآمد آنها نیز افزایش خواهد یافت.

افراد فعال در حوزه بازاریابی وابسته غالباً مخاطبان خاصی دارند که برای آنها بازاریابی می‌کند. بنابراین برای منافع مخاطبان خود ارزش بسیاری قائل هستند.  این بازاریابان تلاش می‌کنند تا مخاطبانی را جذب کنند که احتمال خرید آنها بالاست.در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

۳. مشتریان

مشتریان و خرید آنها در واقع دست آورد بازاریابی وابسته است. بازاریابان فعال در این حوزه محصولات مورد نظر خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی، بلاگ و وب‌سایت‌ها با مشتریان به اشتراک می‌گذارند.

پس از خرید مشتری، فروشنده  و شرکت وابسته سود را تقسیم می‌کنند. در روش بازاریابی وابسته ممکن است خریدار از سیستم بازاریابی وابسته آگاه باشد یعنی بداند که شرکت در حال تبلیغ محصول شرکت دیگری است. در برخی از موارد نیز مشتریان از این سیستم آگاه نیستند در واقع تصور می کنند که در حال خرید از فروشنده  بصورت مستقیم هستند.

البته آگاهی از سیستم افیلیت مارکتینگ برای خریدار اهمیتی ندارد. چرا که به هر صورت محصول مورد نظر خود را دریافت می کند. برخی از خریداران به اشتباه تصور می‌کنند که خرید از بازاریابان وابسته به معنی پرداخت هزینه بیشتر برای محصول خریداری شده است. در حالی که فروشنده محصول برای فروش بیشتر محصولات خود بخشی از سود خود را در اختیار بازاریابان وابسته قرار می‌دهد و در قیمت اصلی محصول تغییری ایجاد نمی‌کند. در واقع سهم شرکت وابسته از سود در قیمت خرده‌فروشی لحاظ شده است.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

 بازاریابان وابسته بر چه اساسی سهم خود را از فروش دریافت می‌کنند؟

همانطور که در بخش‌های قبلی توضیح داده شد بازاریابان وابسته پل ارتباطی میان مشتری و فروشنده هستند. میزان سود در نظر گرفته شده برای  این بازاریابان به توافقی که میان فروشنده و مارکترها انجام شده، بستگی دارد. روش‌های مختلفی برای محاسبه دستمزد بازاریابان وابسته وجود دارد ،که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

۱. پرداخت به ازای هر فروش

این روش استانداردترین ساختار بازاریابی وابسته است. در این برنامه فروشنده درصدی از قیمت فروش محصول را پس از خرید محصول توسط مشتری معرفی شده از طریق بازاریابی افیلیتینگ به شرکت وابسته پرداخت می‌کند.

۲.  پرداخت به ازای ایجاد مشتری سرنخ (Lead)

این روش پرداخت یک روش پرداخت پیچیده است. در این روش بازاریابان وابسته باید تلاش کنند تا کاربر به وب سایت فروشنده مراجعه کند و در آنجا فعالیت مشخصی را انجام دهد. برای مثال یک فرم نظرخواهی را پر کند، در وبلاگ یا خبرنامه عضو شود و یا یک نرم افزار را دانلود کند. نوع فعالیت توسط فروشنده تعیین می‌شود و بازاریاب وابسته باید  مشتری را برای انجام آن متقاعد کند.  پس از انجام شدن این اقدام در هر بار سود بازاریاب وابسته از طرف فروشنده به او پرداخت می‌شود.

۳.  پرداخت به ازای کلیک

این روش پرداخت برای افزایش تعداد بازدید از وب سایت فروشنده است. در این روش شرکت وابسته باید ترافیک مربوط به وب سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را به سمت وب سایت فروشنده هدایت کند. به ازای تعداد بازدیدی که از وب سایت فروشنده از طریق وب سایت شرکت وابسته اتفاق می‌افتد مبلغی به حساب شرکت وابسته واریز می‌شود.  از تبلیغات کلیکی چه میدانید؟

افیلیت مارکتینگ به چه روش‌های انجام می‌شود؟

پایه و اساس بازاریابی وابسته درگیر کردن مخاطبان هدف و تبلیغ محصولات مرتبط برای آنها است. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. چندین کانال بازاریابی مختلف وجود دارند که شما می توانید برای راه اندازی بازاریابی وابسته خود از آنها استفاده کنید. در ادامه به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها افرادی هستند که با تکیه بر اطلاعاتی که دارد محتواهای مشخصی را تولید می‌کند. این محتواها باعث می‌شود تا افراد بسیاری  آنها را دنبال کنند. این افراد در موقعیت عالی برای بهره مندی از بازاریابی وابسته قرار دارد.  کیفیت محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کاری خود را برای دنبال کنندگان خود تبلیغ کنند و مصرف کنندگان را به سمت استفاده از این محصولات سوق دهند. بیشتر اینفلوئنسرها در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و بیشتر از طریق تولید محتوای ویدئویی  به تبلیغ محصولات مرتبط با حوزه کاری خود می‎پردازند. دقت داشته باشید که به عنوان فروشنده، اینفلوئنسری را برای بازاریابی وابسته خود انتخاب کنید که دانش و تخصص مشخصی در حوزه کاری شما دارد و آن دانش را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. صرفاً به خاطر تعداد فالوورهای زیاد اینفلوئنسرها را انتخاب نکنید. زیرا بازده کاری آنها چندان مطلوب نخواهد بود.

۲.  بلاگرها

وبلاگ نویسان افراد هستند که با توانایی سئو در موتورهای جستجو قابلیت جذب مشتریان هدف شما را دارند. این افراد با  انتخاب محصولات پرفروش در مورد آنها اطلاعات جامعهیجمع آوری کرده و با نوشتن  مقاله‌های مفید و کاربردی مطابق با نیاز مخاطبان و سئو کردن آنها به بازدید وب سایت شما و فروش محصولات‌تان کمک می‌کنند.

روش بازاریابی وابسته مخصوصاً برای افزایش ترافیک وب سایت به طرز ویژه‌ای پاسخگو خواهد بود.‌

۳. ایجاد ریز سایت‌ها مبتنی بر جستجوی هزینه‌بر

اصطلاح ریز سایت یا میکرو سایت‌ها به وب‌سایت‌های کوچکی گفته می‌شود که به صورت جانبی و گروه بندی شده کالاهای مختلف یک فروشنده را تبلیغ می‌کند. این سایت‌ها بخش کوچکی از مخاطبان را مورد هدف قرار داده و تبلیغات مناسبی برای آنها تهیه می‌کند. این تبلیغات در بخش تبلیغات هزینه بر موتور جستجو یا در تبلیغات نمایشی ارائه شده در سایر وب‌سایت‌ها نمایش داده می‌شود.  فعالیت میکروسایت‌ها می‌تواند منجر به افزایش تبدیل در وب سایت اصلی فروش شود.

۴. لیست ایمیل‌ها

بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ یک روش معتبر برای کسب درآمد از طریق بازاریابی‌های وابسته است. بسیاری از شرکت‌های وابسته از این روش برای بازاریابی خود استفاده می‌کنند. تنها کافیست یک لیست معتبر از مخاطبان هدف خود را تهیه کنید. این لیست باید مرتبا به روز رسانی شود. و شامل افرادی باشد که تمایل به خرید محصول مورد نظر داشته باشند. سپس بر اساس برنامه زمانبندی مشخص ایمیل‌های مناسبی را حاوی تیتر و محتوای مورد نظر برای این افراد ارسال کنید و آنها را برای انجام خرید یا هر کار دیگر مدنظر فروشنده تشویق کنید. اگر مشتری از طریق این ایمیل‌ها به سایت فروش مراجعه کند و خریدی را انجام دهد کارمزد آن برای شما منظور می‌شود.

۵. استفاده از وب سایت‌های رسانه‌ای

وبسایت‌های رسانه‌ای، سایت‌هایی هستند که به منظور ایجاد بازدید بسیار زیاد در هر زمان طراحی شده‌اند. این وب سایت‌ها بر کسب مخاطبان میلیونی تمرکز دارد و بر اساس بنرها یا پیوندهای وابسته متنی فعالیت می‌کند. با استفاده از این روش محصول مورد نظر شما را به شکل قابل توجهی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد و در نتیجه نرخ تبدیل سایت فروش به خوبی افزایش یافته و درآمد بالای هم برای فروشنده و هم برای شرکت فعال در بازاریابی وابسته به دست خواهد آمد.

نتیجه گیری

بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ یک راه حل ایده آل برای تمام کسانی است که می‌خواهند با تمرکز بر روی درآمد مبتنی بر عملکرد، درآمد خود را کنترل کنند. همکاری همزمان با فروشنده و خریدار برای ایجاد سهولت و تسریع فرآیند فروش یکی از مهم‌ترین وظایف بازاریاب آن وابسته است. مهمترین مزیت استفاده از این روش کسب درآمد، عدم نگرانی در مورد تولید محصول یا خدمات ارائه خدمات است.

البته افراد فعال در این حوزه باید از مهارت‌های بالایی در زمینه بازاریابی برخوردار باشد. این شغل می‌تواند حتی به عنوان شغل دوم  برای شما سود آور باشد.

برای انجام این بازاریابی ابزارهای در دسترسی مانند شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ ها و نرم‌افزارهای وبینار وجود دارند که می‌توانید به سادگی از آنها بهره ببرید و تنها کافیست روش‌های استفاده و موفقیت در این حوزه‌ها را بلد باشید. اگر مهارت کافی برای استفاده از این کانال‌ها را داشته باشد می‌توانید درآمدهای شگفت‌انگیزی کسب کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =