استراتژی های راه اندازی کسب و کار-پلتفرم فریلنسری بومران

استراتژی های راه‌اندازی کسب و کار دیجیتال

راه اندازی کسب و کار دیجیتال موفق نیازمند استراتژی‌های درست و کارآمد است. این کسب و کارهای دیجیتال می‌تواند سودآوری فوق‌العاده‌ای را برای شما داشته باشد به شرط آنکه با قواعد بازی آشنا باشید.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

در دنیای دیجیتال دیده شدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کسب و کاری که راه اندازی می‌کنید باید توسط کاربران دیده شود. وب سایت شما درست مانند دانش آموز جدیدی است که وارد یک مدرسه می‌شود. برای شناخته شدن باید بیشتر تلاش کنید و ارتباطات خود را تقویت کنید.

برای شروع می توانید از دوستان و خانواده کمک بگیرید. هرگز کسب‌وکار دیجیتال خود را پنهان نکنید. به دیگران بگویید تا از این طریق شناخته شوید.

راه اندازی کسب و کار دیجیتال جدای از نکات تخصصی که در طراحی و تهیه وب‌سایت و شبکه های اجتماعی دارد، باید استراتژی قوی بازاریابی داشته باشد. این استراتژی‌ها هستند که موفقیت کسب و کار شما را تضمین می‌کنند.

در این مقاله سعی می‌کنیم تا یک راهکار کلی برای چگونگی راه اندازی یک کسب وکار دیجیتال ارائه دهیم. استفاده از این استراتژی‌ها به شما کمک می‌کند تا درآمد بیشتر، ترافیک وب‌سایت بالاتر، تعداد آپلود بیشتر و تعداد بیشتری مشتریان سرنخ به دست آورید.برای آموزش دیجیتال مارکتینگ ما را دنبال کنید.

 استراتژی‌های راه اندازی کسب و کار دیجیتال

۱. تهیه لیست انتظار قوی

برای اینکه بتوانید در کسب و کارهای دیجیتال موفق باشید باید بتوانید اطلاعات کارآمدی را از کاربران فعلی وب سایت خود یا افرادی که ممکن است به کسب و کار شما علاقه‌مند باشند جمع آوری کنید.این اطلاعات لیست انتظاری برای خدمات بعدی شما خواهد بود.

استراتژی راه اندازی ایمیل مارکتینگ یک استراتژی بسیار قدرتمند برای همه کسب و کارهای دیجیتال است. جمع آوری ایمیل کاربرانی که به کسب و کار شما مرتبط‌اند، می‌تواند نتیجه فوق العاده ای را برای شما به دنبال داشته باشد. حتی اگر تازه شروع کرده اید و در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار خود هستید لیستی از اطلاعات افرادی که ممکن است با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند را تهیه کنید. برای شروع لیست ایمیل‌های خود را در ابزار ConvertKit وMailchimp  وارد کنید.می‌توانید از Hello Bar برای جمع‌آوری سرنخ‌های ایمیلی استفاده کنید.  برای شروع ایمیل هایی را تحت عنوان معرفی کسب و کار خود، زمان راه اندازی قطعی و پیشرفت‌ها و مزایای آن برای لیست انتظار خود ارسال کنید.  به این ترتیب لیست انتظار شما ارزش واقعی پیدا خواهد کرد.

در مرحله بعدی از سئوی وب‌سایت کمک بگیرید. بهینه‌سازی موتورهای جستجو یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه به وب سایت شما و رشد لیست انتظار است.

بازاریابی محتوا یک راه کم هزینه و آسان برای جذب مخاطبان بیشتر است. برای اینکار باید نیازهای مخاطبان و علاقه‌مندی‌های آنها را بدانید و بر اساس آن محتوای تولید کنید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

2. استفاده از استراتژی ارجاع دهی

بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند Uber یا Lyft برای تکثیر کاربران خود از این استراتژی استفاده می‌کنند.

استراتژی ارجاع برای کسب و کارهای الکترونیکی مانند تجارت‌های الکترونیکی، خدمات نرم‌افزاری و سایر شرکت‌های نوپا در این زمینه مناسب‌تر است. این استراتژی برای وبلاگ نویس‌ها و سایر مشاغل تولید کننده محتوا چندان کارآمد نیستند.

در واقع استراتژی ارجاع دهی بر اساس بازاریابی دهان به دهان اتفاق می‌افتد. شما با تشویق کاربران کنونی کسب و کار خود از آنها می‌خواهید تا کسب و کار شما را به دیگران معرفی کنند. برای افراد جدید الورود و همچنین کاربرانی که کسب و کار شما را تبلیغ کرده‌اند، خدمات ویژه‌ای در نظر بگیرید. بازاریابی ریفرال استراتژی قدرتمندی است که حتی قبل از  راه اندازی کسب و کار نیز می‌تواند کارآمد باشد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و موفق امروزی بیان می‌کنند که بازاریابی ریفرال را قبل از شروع راه اندازی کسب‌وکار خود شروع کردنددر سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

3. راه اندازی ایمیل مارکتینگ

همان طور که در بخش تهیه لیست انتظار گفته شد، ایمیل مارکتینگ یکی از استراتژی‌های قدرتمند برای هر کسب و کاری است که نباید نادیده گرفته شود. اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید حتما برای افرادی که میشناسید ایمیل بزنید و در مورد فعالیت‌های آینده خود و زمان شروع کارصحبت کنیم.  بهتر است از دوستان و اقوام خود شروع کنید. چراکه این افراد بیشتر به شما اعتماد دارند و به احتمال زیاد با شما همراه خواهند شد.

به یاد داشته باشید که زمان ارسال ایمیل‌های شما باید نزدیک به راه اندازی کسب و کارتان باشد. ایمیلی که از آن استفاده می کنید باید یک ایمیل شغلی و مخصوص کار شما باشد. اما بهتر است این ایمیل نشانی از وجود شما در این کسب و کار نیز داشته باشد. به این ترتیب افراد دریافت کننده ایمیل به باز کردن آن تشویق می‌شوند. از محتوای ایمیل مارکتینگ چه میدانید؟

ایمیل شما باید حاوی چه نکاتی باشد؟

اگرچه طبیعی است که در مورد محصول و یا ویژگی‌های شگفت انگیز وب سایت خود را صحبت کنید، اما ایمیل شما باید از یک الگوی مشخص و دقیق پیروی کند، تا تأثیرگذارتر باشد. یک ایمیل خوب شامل موارد زیر است:

 پاراگراف اول: داستان راه اندازی کسب و کار خود را تعریف کنید. مهم نیست که این داستان در مورد یک بحران در زندگی شما باشد و به خاطر یک شکست در وجود شما اتفاق افتاده باشد. به این موارد فکر نکنید. تعریف کردن داستان برای مخاطب بسیار جذاب است و او را پیگیرتر می‌کند.

پاراگراف دوم: در مورد موفقیت‌های خود صحبت کنید. توضیح دهید که چگونه توانستید بر مشکلات موجود غلبه و کسب و کار خود را آماده راه اندازی کنید.

پاراگراف سوم: در مورد زمانی که طول کشیده تا آماده راه اندازی کسب و کار شوید صحبت کنید. به این ترتیب مخاطب به اهمیت کار شما پی می‌برد و به تجربه و توانمندی شما در این زمینه بیشتر اعتماد می‌کند.

پاراگراف چهارم: اکنون وقت آن رسیده تا در مورد محصول خود و ویژگی‌ها و مزایای آن صحبت کنید و بگویید که این محصول برای چه کسانی مناسب است و دوست دارید چگونه آن را در آینده به دیگران ارائه دهید. در این پاراگراف حتماً از مخاطب خود بخواهید  در صورت تمایل اخبار شما را دنبال کند. با بازاریابی ایمیلی آشنا شوید.

 نکات مهم در مورد نگارش ایمیل

متن ایمیل شما باید برای کاربران جذاب باشد بنابراین مخصوصاً در جملات ابتدایی سعی کنید از کلمات جذاب و درگیر کننده استفاده کنید. به این ترتیب مخاطب تشویق می‌شود که تا انتهای مدت با شما همراه باشد. جملاتی که استفاده می‌کنید باید واضح، مختصر و کوتاه باشد. متن کلی ایمیل نباید زیاد طولانی شود.

4.در فضای مجازی حضور خود را به دیگران اعلام کنید

بذر کسب و کار خود را در فضای اینترنت بپاشید!!

برای این کار کافیست در وب سایت‌هایی که توسط کاربران مطالب آنها نوشته می‌شود، در مورد کسب و کار خود بنویسید. زیر مقالات مرتبط نظر دهید و در مورد کسب و کار خود نیز صحبت کنید. در انجمن‌های مرتبط ثبت نام کنید و سوالات مرتبط را پاسخ دهید. سعی کنید در پاسخ سوالات خود در مورد مزایایی که کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد نیز اشاراتی داشته باشید.

5. از مطبوعات برای پوشش‌دهی راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنید

قبل از راه اندازی کسب و کار با تعدادی از مطبوعات، وبلاگ‌نویسان و نشریاتی که در راستای کسب و کار شما فعالیت می‌کنند یا اخبار مهم و عمومی را ارائه می دهند و مخاطبان زیادی دارند، صحبت کنید. اینکه چه مطبوعات یا چه وب‌سایت‌هایی را انتخاب کنید، کاملا وابسته به میزان بودجه شماست.  از آنها بخواهید تا مقاله‌ای در خصوص کسب و کار شما تهیه و منتشر کنند. بهتر است زمان نوشته شدن این مقالات در حدود یک تا دو هفته با زمان راه اندازی کسب و کار شما فاصله داشته باشد تا تاثیر نوشته در مخاطب باقی بماند.

6. از شمارش معکوس بصری استفاده کنید

با استفاده از عناصر بصری پیام راه اندازی کسب و کار خود را به طور مکرر و در دوره‌های زمانی مشخص تا زمان راه اندازی در معرض دید مخاطبان قرار دهید. البته وابسته به نوع محصول شما این استراتژی می‌تواند کارآمدی خود را از دست دهد. اما به طور کلی تحقیقات انجام شده نشان داده است که پیامی که بیش از ۶ بار در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد، تا 90 درصد منتقل می‌شود. از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید و شمارش معکوس بصری را در اختیار کاربران خود قرار دهید.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

7.از ویدئو برای دیده شدن استفاده کنید.

استفاده از ویدئوها یکی از بهترین روش‌های جذب کاربر در فضای مجازی است.  امروزه محتوای ویدئویی بسیار مورد توجه کاربران حاضر در فضای مجازی قرار گرفته است. اما نکته قابل توجه در تولید این نوع محتوا، کیفیت ویدئوهای تولیدی است.تولید یک محتوای با کیفیت برای ویدیو چندان کار ساده‌ای نیست.  اگر ویدئوی شما سناریوی درستی داشته باشد و بر اساس رفتار کاربران ساخته شده باشد به زودی وایرال شده و توسط کاربران مختلف به اشتراک گذاری می‌شود.

در تولید محتوای ویدئویی باید تلاش کنید تا در افراد احساس نیاز ایجاد کنید. آنها باید تصور کنند که محصول یا خدمات شما برای آنها نیاز است یا افراد موفق از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر این کمپین شما باید احساسات افراد را برانگیخته کند.

به یاد داشته باشید که تنها ویدیوهایی وایرال می‌شود که از دیدگاه مخاطبان جذاب باشد. اگر امکانات یا ایده جالبی برای تولید ویدئوها ندارید، بهتر است از آنها استفاده نکنید. با جایگاه ویدیو مارکتینگ آشنا شوید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =