ابزارهای تحلیل کسب و کار کدامند

حتماً تا کنون اصطلاح بازاریابی را در کسب و کارهای مختلف شنیده اید. بازاریابی یا مارکتینگ با ابزارهای تحلیل کسب و کار، تخصصی است که در دنیای امروز تعیین کننده موفقیت یا شکست کسب و کار شماست. در واقع بازاریابان با استفاده از اطلاعات به دست آمده از کارکرد کسب و کار شما در دوره زمانی مشخصی از گذشته، برای آینده کسب و کار تصمیم گیری می‌کنند. این افراد تشخیص می دهند که کدام پارامتر برای کسب و کار شما از اهمیت بیشتری برخوردار است، کدام داده را باید مورد توجه قرار دهند و از چه ابزاری برای پیگیری و تحلیل این داده ها استفاده کنند.با پلتفرم فریلنسری بومران همراه باشید.

هنر بازاریابی علاوه بر توانایی تحلیل و شناخت بازار نیازمند ابزار کارآمد برای به دست آوردن اطلاعات صحیح است. وابسته به اهداف یک کسب و کار اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل فعالیت آن کسب و کار متفاوت خواهد بود. بر همین اساس باید از ابزاری کمک گرفت که اطلاعات مورد نظر ما را ارائه دهد. در این مقاله به معرفی 5 ابزار پرکاربرد برای تحلیل کسب و کار می پردازیم.با ما همراه باشید.

ابزارهای تحلیل کسب و کار

mixpanel

mixpanel یکی از ابزارهای پرکاربرد برای تحلیل وب سایت و موبایل است. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات جالبی را در مورد رفتار مخاطبان به دست آورید.

این ابزار نحوه‌ استفاده افراد از وب سایت و اپلیکیشن‌های موبایل را برای شما مشخص می‌کند. شما می‌توانید واکنش مخاطبان خود را نسبت به یک بخش مشخصی از وب سایت و اپلیکیشن خود یا یک محصول مشخص مانیتور کنید.  با استفاده از این نرم افزار بدون نیاز به کد نویسی می توانید به اطلاعات جذابی دسترسی داشته باشید. به علاوه حتی افراد ساده و غیر متخصص نیز می توانند به اطلاعات مهم در مورد وبسایت شما دسترسی داشته باشند.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

 این ابزار برای چه کاربردی مناسب است؟

با توجه به مجانی بودن این نرم‌افزار برای آنالیز حداکثر ۲۵ هزار نقطه داده در ماه (برای مثال کلیک بر روی یک دکمه مشخص) این نرم‌افزار برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. علاوه بر این شرکت های بزرگی مانند Twitch از این نرم‌افزار برای تحلیل داده‌های خود استفاده می‌کنند.

AdWords performance Grader

 تبلیغات کلیکی یا PPC یکی از روش‌های کارآمد برای رشد کسب و کار شما است. اما برای اینکه بدانید کمپین تبلیغاتی شما در این زمینه درست عمل می‌کند یا نه نیازمند ابزار تحلیلی هستید. این ابزار به شما کمک می‌کنند تا بدانید آیا موقعیت درستی را برای تبلیغات خود انتخاب کرده اید یا خیر. نرم‌افزار AdWords performance Grader به شما در به دست آوردن این اطلاعات کمک می کند.در سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

این نرم‌افزار در کمتر از ۶۰ ثانیه با رعایت نکات امنیتی، میزان کارایی تبلیغات گوگل شما را مشخص می‌کند.  گزارش ارائه شده توسط این نرم افزار با جزئیات، نقاط قوت و نقاط ضعف شما را بر اساس ده پارامتر اساسی شامل کارایی در تلفن های همراه،  بهینه سازی متن آگهی و  سهم برداشت مشخص می ‌ند.

 با استفاده از این اطلاعات تبلیغات کارآمد برای حساب کاربری شما مشخص می‌شود.

 این ابزار برای چه کاربردی مناسب است؟

تمام شرکت‌ها و موسساتی که از گوگل ادز که یکی دیگر از ابزارهای تحلیل کسب و کار است را استفاده می‌کنند می‌توانند از ویژگی‌های این نرم‌افزار به صورت رایگان بهره ببرند.

Formisimo

فرم‌های آنلاین یکی از بخش‌های ارتباط شما با کاربران  در فضای مجازی است. تحلیل کارایی این فرم ها و اطلاعات به دست آمده از آنها برای یک کسب و کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نرم افزار Formisimo دقیقا برای همین کاربرد طراحی شده است. برای انجام پروژه در منزل بومران را دنبال کنید.

این نرم‌افزار اطلاعاتی را در مورد علت خودداری افراد از تکمیل کامل فرم آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهند. به کمک ۵۰ پارامتر منحصر به فرد از طریق گزارش ارائه شده توسط این نرم افزار میزان کارایی فرم های آنلاین قرار داده شده بر روی وب سایت شما مشخص می شود. با استفاده از این اطلاعات خواهید دانست که کدام بخش از فرم شما ضعیف عمل می‌کند و مانع از بدست آوردن درجه تبدیل بالاتر می‌شود.

این ابزار برای چه کاربردی مناسب است؟

تمامی وب سایت‌ها و اپلیکیشن هایی که از فرم‌های آنلاین استفاده می‌کنند، می‌توانند از مزایای این نرم افزار بهره ببرند. مانند نرم افزار mixpanel، نرم افزار FOrmisio نیز توسط شرکت‌های بزرگی مانند تویوتا به کار برده شده است. اما کسب و کارهای کوچک نیز می‌توانند از مزایای این نرم‌افزار بهره مند شوند. یکی از معایب این نرم افزار رایگان بودن آن است نرم افزار Formisimo  برای استارت آپ ها به ازای هر ماه ۵۰ دلار و برای شرکت‌ها به ازای هر ماه ۱۸۰ دلار حق عضویت دارد.تحلیل وب سایت نیز اهمیت زیادی در کسب و کارها دارد.

CrazyEgg

نقشه‌های حرارتی یا هیت مپ‌ها یکی از روش‌های نشان دادن داده‌ها برای آنالیز آنهاست. استفاده از این روش برای آنالیز داده‌های یک کسب و کار می تواند بسیار کارآمد باشد. برای مثال تعیین موقعیت‌هایی بر روی وب سایت شما که بیشترین توجه را از دیدگاه کاربران به خود جلب کرده اند، می تواند برای استراتژی‌های آینده شما بسیار کارآمد باشد.

نرم افزار CrazyEgg با دنبال کردن و آنالیز رفتار کاربران بر روی وب سایت شما اطلاعات جالبی را در قالب نقشه های حرارتی به شما ارائه می دهد. در گزارش ارائه شده در این نرم‌افزار نقاطی که از دیدگاه کاربر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، در یک دوره زمانی مشخص به شما نمایش داده می شود.

به علاوه با استفاده از این نقشه حرارتی متوجه خواهید شد که در کدام قسمت از سایت بیشتر مخاطبان خود را از دست داده اید.

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب این نرم افزار مشخص کردن نقطه‌ای است که در آن برای اولین بار مخاطب با شما ارتباط برقرار کرده است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را بهتر بشناسید. و گزارش‌های بسیار شگفت انگیز‌تری را ارائه دهید.در آکادمی دیجیتال مارکتینگ میتوانید این موارد را آموزش ببینید.

این ابزار برای چه کاربردی مناسب است؟

برای داشتن اطلاعات صحیح در مورد نحوه رفتار کاربران در وب‌سایت و اپلیکیشن‌های شما نرم افزار CrazyEgg بسیار کارآمد است. نتایج به دست آمده از این نرم افزار به صورت نقشه حرارتی به شما کمک می‌کند تا نرخ تبدیل برای کسب و کار خود را بالاتر ببرید.

این نرم‌افزار در ۳۰ روز اول به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. بعد از این بازه زمانی باید برای هر ماه ۹ دلار حق عضویت پرداخت کنید، که نحوه پرداخت حق عضویت به صورت سالیانه خواهد بود. با صرف این هزینه نرم‌افزار برای ۱۰ هزار بازدید کننده  از ۱۰ پیج فعال شما گزارش‌های روزانه تهیه می‌کند.

BuzzSumo

 شبکه‌های اجتماعی یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار در کسب و کارهای آنلاین هستند. بررسی کارایی این شبکه‌ها و نحوه بهبود آنها یکی از چالش‌های مهم برای کسب و کارهای امروزی است. نرم افزار BuzzSumo برای فهمیدن آنچه در بین مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی جریان دارد،کاربرد دارد. و از آن می‌توانید برای نقطه شروع استراتژی‌های آینده خود استفاده کنید.

 این نرم‌افزار با تحلیل شبکه‌های اجتماعی در بازه‌های زمانی مختلف، میزان کارایی هر پست یا موضوع را برای شما مشخص می‌کند. با استفاده از نتایج این نرم‌افزار خواهید دانست که کدام موضوعات در کسب و کار شما تاثیر بیشتری داشته‌اند.

 گستره‌ای از قابلیت‌ها مانند اپراتورهای جستجوی پیشرفته کلمات کلیدی، فیلترهای نوع محتوا و حتی ویژگی‌های بازاریابی تاثیرگذار در این نرم افزار گرد آمده‌اند. با دسته‌بندی این داده‌ها در شیت‌های مشخص می‌توانید از آنها برای تعیین استراتژی‌های آینده‌ی کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

این ابزار برای چه کاربردی مناسب است؟

 اگرچه نتایج تحلیلی این نرم افزار میتواند برای تمام افراد و کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی کارآمد باشد. اما بیشتر از هرچیز بازاریابان محتوا، متخصصان رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ نویسان میتوانند از ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار بهره ببرkد.

برای مثال Larry Kim بنیانگذار wordstream از علاقمندان به این نرم‌افزار است. وی از این نرم‌افزار برای تعیین زمینه‌های پرکاربرد و موضوعات داغ روز و شناسایی موضوعات جدید استفاده می‌کند.

 متاسفانه این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار نمی‌گیرد. خدمات BuzzSumo در سه رده‌ی زیر ارائه می‌شود:

  • pro – 99دلار ماهانه
  • agency – 299دلار ماهانه
  • enterprise -999 دلار ماهانه

بعلاوه خدمات ویژه‌ای به صورت سالانه یا ماهانه نیز توسط این نرم‌افزار ارائه می‌شود که می‌تواند صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های شما ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پانزده =