آنالیز فالورها - پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران

آنالیز فالورهای اینستاگرام 

آنالیز فالورها و شناخت آنها یکی از  چالش برانگیز ترین وظیفه‌های یک بازاریاب در حوزه شبکه‌های اجتماعی است. همانطور که می‌دانید فالورهای یک پیج اینستاگرام مخاطبان کسب و کار شما هستند. با این تفاوت که برخلاف کسب و کار واقعی تعداد این مخاطبان بسیار زیاد است، شما آنها را نمی‌بینید و ممکن است از هر سن و با هر سلیقه و موقعیت اجتماعی پیج شما را فالو کرده باشند. همین موضوع کار را کمی سخت‌تر می‌کند.برای استخدام دورکاری نیز میتوانید با بومران همراه باشید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی مهم موجود در سرتاسر جهان است. رشد شبکه‌ای مخاطبان در این پلتفرم باعث می‌شود تا بسیاری از کسب و کارها از آنالیز فالورهای خود غافل شوند. نداشتن شناخت کافی روی مخاطب به مرور زمان بر روی استراتژی‌های شما تاثیر خواهد گذاشت.

آنالیز فالورها اینستاگرام

شما باید بدانید چه افرادی به کسب و کار شما علاقه‌مند هستند، این افراد به چه چیزی نیاز دارند و چطور می‌توانید آن‌ها را تشویق به خرید کنید. به علاوه باید برای گسترش مخاطبان خود تلاش کنید و برای این کار باید بدانید که به دنبال چه کسانی می گردید. همه‌ی این موارد با آنالیز فالورهای اینستاگرام مقدور است. در این مقاله قصد داریم راهکار این فعالیت ارزشمند را به شما بیاموزیم. با ما همراه باشید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید

 چطور اطلاعات مربوط به فالورهای پیج خود را پیدا کنیم؟

اگر پیج اینستاگرام شما از نوع پیج کاری یا business account  باشد و حساب کاربری شما به یک اکانت فیسبوک همگام سازی شده باشد. می‌توانید با استفاده از قابلیت رایگان اینستاگرام تحت عنوان insight  به اطلاعات جمعیتی فالورهای خود دسترسی پیدا کنید.  برای اینکار  کافیست از منوی باز شونده بالای سمت راست پیج اینستاگرام که به صورت سه خط نمایش داده می‌شود، گزینه insight را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه‌ای تحت عنوان your audience  وجود دارد که از طریق آن می‌توانید به اطلاعات مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید.

از طریق این ویژگی علاوه بر اینکه تعداد کل فالورهای پیج خود را مشاهده می‌کنید اطلاعاتی در مورد اینکه در ۷ روز گذشته چه تعداد افراد شما را فالو کرده و چه تعداد آنفالو کرده اند را نیز دریافت خواهید کرد.

جالب است  بدانید در ادامه این اطلاعات اطلاعاتی در مورد اینکه مخاطبان شما از چه منطقه جغرافیایی دنبال کننده شما هستند نیز ارائه می‌شود. در پایین صفحه و با عنوان Top location  این اطلاعات ارائه شده است. در این قسمت اینستاگرام برای شما مشخص می‌کند که مخاطبان شما از کدام شهر و کدام کشور هستند. البته تنها ۵ الویت اول نمایش داده می‌شود. ممکن است شما تعداد اندکی مخاطب نیز در جاهای دیگر داشته باشید، که در این بخش نمایش داده نمی‌شوند.

در بخش دیگری از این اطلاعات در مورد بازه سنی و جنسیت افرادی که شما را فالو می‌کنند اطلاعاتی ارائه می‌شود. این داده‌ها به تفکیک بازه سنی و جنسیت مخاطبان را  بر اساس درصد برای شما بیان می‌کنند.

قابلیت جذاب دیگر این بخش ارئه‌ی اطلاعات در مورد زمان آنلاین بودن مخاطبان است.ا این اطلاعات بیان می‌کند که فالورهای شما در روزهای هفته بیشتر در چه ساعتی آنلاین بوده اند.  با استفاده از این داده‌ها زمان انتشار پست‌های خود را به گونه‌ای که بیشتر افراد آنلاین باشنددر سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

 دسترسی به اطلاعات فالورهای گذشته

پاسخ به سوالات در مورد کارکرد گذشته حساب کاربری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شناخته فالورهای قبلی پیج و نحوه‌ی رفتارآنها برای بررسی موفقیت استراتژی‌های گذشته و آنالیز فالورها بسیار اهمیت دارد. تعداد این افراد و رفتار آنها در طول زمان درستس مسیر طی شده توسط شما را مشخص می‌کند. با استفاده از این داده‌ها تاثیر تصمیمات خود را بر روی رفتار فالورها در می‌یابید. با روشهای آنالیز استوری اینستاگرام  آشنا شوید.

قابلیت insight اینستاگرام تنها اطلاعاتی را درباره 7 روز گذشته یا نهایتاً ۳۰ روز گذشته پیج شما ارائه می‌دهد. برای اینکه در مورد پیشینه پیج خود اطلاعات بیشتری داشته باشید باید از ابزار جداگانه‌ای کمک بگیرید.  برای مثالNapoleonCat  یکی از این ابزار است.

در ابتدای ایجاد حساب کاربری در این نرم‌افزار نمی‌توانید فورا به اطلاعات گذشته پیج خود دسترسی پیدا کنید. زمان لازم است تا اطلاعات مربوط به صفحه اینستاگرام شما توسط نرم‌افزار جمع آوری شود. با گذشت 24 ساعت شما می توانید به اطلاعات دو ماه قبل صفحه‌ی اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. با گذر زمان و فعالیت همزمان پیج و این نرم‌افزار می‌توانید حتی به اطلاعات  چند ماه قبل و یا حتی چند سال قبل پیج خود نیز دست پیدا کنید.

 آنالیز فالورها و صفحه اینستاگرام رقبا

جالب است بدانید که می‌توانید با استفاده از نرم افزارNapolenoCat’s analytics   به اطلاعات صفحات دیگر اینستاگرامی و آنالیز فالورها نیز دسترسی پیدا کنیم. البته این نرم‌افزار برای صفحاتی کار آمده است که به قابلیت insight اینستاگرام دسترسی داشته باشند.

از ابزارهای تحلیل اینستاگرام چه میدانید؟

مهمترین مزیت آنالیز صفحه رقبا و آنالیز فالورها بررسی استراتژی‌های آنهاست. به این ترتیب از تجربیات آنها برای استراتژی‌های آینده خود بهره می‌برید. برای مثال چه نوع محتوایی در پیج آنها بیشتر وجود دارد و این محتوا چه نتیجه ای را برای آنها دنبال داشته؟. آیا محتوایی که توسط آنها به اشتراک گذاشته شده با استقبال مخاطبان مواجه شده است؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند استراتژی‌های محتوایی شما را قوی تر کند.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند که با که با استفاده از تجربیات دیگران اشتباهات آنها را تکرار نکنید.

 جمع آوری اطلاعات اینفلوئنسرها

یکی از بخش‌های تاثیرگذار در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اینفلوئنسرها هستند. امروزه افرادی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند که با تعداد فالور زیاد در مورد یک حوزه خاص تبلیغات انجام می‌دهند. کمک گرفتن از این افراد برای رشد کسب و کارها بسیار تاثیرگذار است. اما نکته مهم در انتخاب اینفلوئنسرها این است که بدانیم چه مقدار از مخاطبان هدف ما آنها را دنبال می‌کنند و پیامی که ما از طریق آنها منتقل می‌کنیم را می‌شنوند. برای این کار میتوانید پیج اینستاگرام اینفلوئنسرها را نیز آنالیز کنید.

البته به یاد داشته باشید که باید از خود شخص درخواست کنید تا اطلاعاتش را با شما به اشتراک بگذارد. معمولاً افراد معمولی چنین کاری را انجام نمی‌دهند. اما اینفلوئنسرها از آنجایی که از این طریق کسب درآمد می‌کنند در بسیاری موارد با این درخواست موافقت می‌کنند.

با تکنیک های تولید محتوا ایسنتاگرام بیشتر آشنا شوید.

آنها می‌توانند به اشکال مختلف اطلاعات مخاطبان خود را برای آنالیز فالورها در اختیار شما قرار دهند. به روش کاملاً سنتی از طریق یک گزارش پاورپوینت یا تصاویر ساده یا به کمک نرم افزارهای حرفه‌ای. مورد دوم بسیار قابل اعتمادتر و قابل تحلیل تر است.

از طریق این اطلاعات گزارش کاملی در مورد افراد و برندهایی که با آنها فعالیت کرده‌اند در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات مخاطبان هدف خود را در میان فالورهای آنها جستجو کنید. از طرفی از کیفیت کار آنها و نتیجه دهی آن آگاه شوید.

 سخن پایانی

نرم افزارهای مختلفی برای تحلیل اینستاگرام وجود دارد این نرم‌افزارها در حوزه‌های مختلفی مانند پست‌ها، استوری‌ها، آی جی تی وی ها، تبلیغات اینستاگرام و فالورها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در این مقاله ما بر روی نحوه‌ی آنالیز فالورها و  جمع‌آوری اطلاعات جمعیتی آنها صحبت کردیم.  دانستن این اطلاعات در تعیین استراتژی‌های درست برای شما بسیار کارآمد است. اینکه بدانید مخاطبان شما در چه گروهی از افراد جامعه قرار می‌گیرد در لحن صحبت کردن شما و تولید محتوا تاثیر گذار است. شما باید محتوایی را به مخاطب خود انتقال دهید که به آن علاقه‌مند است و او را جذب می‌کند. حتی نوع صحبت کردن نیز در بین مخاطبان مختلف متفاوت است. فرض کنید مخاطبان شما گروهی از دختران نوجوان هستند، مسلم است که نحوه صحبت کردن و تولید محتوا برای این افراد بسیار متفاوت از مخاطبان میانسال خواهد بود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =